Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
karp
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3116
Rejestracja: sob cze 07, 2003 1:31 pm

[kupię] King Arthur Pendragon Edition 5.1

czw lip 16, 2015 2:18 pm

Jak w temacie
 
Awatar użytkownika
Sting
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3287
Rejestracja: czw lip 29, 2004 7:27 pm

[kupię] King Arthur Pendragon Edition 5.1

pn lip 20, 2015 9:59 pm

Kup print od demanda na Drivethru. Oprócz kredy - ta sama jakość. :)
 
Awatar użytkownika
karp
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3116
Rejestracja: sob cze 07, 2003 1:31 pm

[kupię] King Arthur Pendragon Edition 5.1

wt lip 21, 2015 11:08 am

Na chwilę obecną poważnie się ku temu skłaniam, tym bardziej, że kumpel chce się dołączyć do zakupów. No i nie jesteś pierwszą osoba, która poleca takie rozwiązanie.
 
Awatar użytkownika
Sting
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3287
Rejestracja: czw lip 29, 2004 7:27 pm

Re: [kupię] King Arthur Pendragon Edition 5.1

wt lip 21, 2015 6:56 pm

Drivethru to naprawdę świetnie miejsce na zakupy. Paladyn Pendragona od nich bardzo sobie chwali.
 
Awatar użytkownika
Vukodlak
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1622
Rejestracja: śr maja 11, 2005 4:41 pm

[kupię] King Arthur Pendragon Edition 5.1

wt lip 21, 2015 9:45 pm

Mam parę książek z DriveThru, to się wypowiem. Generalnie książki drukowane w czerni/bieli nie mają pełnego bleeda. Znaczy, że każda strona ma z pół centymetra białego marginesu, tak jakbyś wydrukował sobie PDFa w domu na drukarce. Bo generalnie na zwykłej drukarce to jest robione. Jak na razie tylko kolorowe podręczniki są drukowane z pełnym bleedem i opcją papieru Premium. Jeśli PoD nie ma opcji Premium, to jest to najzwyklejszy cieniutki papier, jaki kupisz w ryzach do drukarek.

Jeśli nie robi Ci to różnicy (a są tacy którym to różnice robi dużą), to bierz bez przeszkód. Wiele osób jest też zniesmaczonych tym, że spodziewało się jakości ze starych podów, a dostają ramki i cieńszy papier. IMO lepsze to, niż kupowanie oryginałów na grubszym papierze, ale z nieciekawą często ceną. Już wolę clanbooki do Maskarady za 15 dolców bez pełnego bleeda, niż kupować je za 20 dolarów + 30 $ za przesyłkę do Polski.

I jeszcze ta przesyłka - opcja przesyłki Premium jest dostarczana kurierem DHL, więc prosto pod drzwi z pominięciem Poczty (która lubi dewastować przesyłki zagraniczne, bo za dostarczenie ich nic nie dostają). Jako że DriveThru realizuje zamówienia europejskie ze swoich magazynów w Wielkiej Brytanii, to poczekasz na paczkę góra półtora tygodnia.
 
Awatar użytkownika
karp
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3116
Rejestracja: sob cze 07, 2003 1:31 pm

[kupię] King Arthur Pendragon Edition 5.1

śr lip 22, 2015 10:54 am

Sting, wiem, właśnie Paladyn polecał mi takie rozwiązanie.

Vuko, dzięki za info. Trochę poszperałem i opcji zostaje niewiele: drivethru, nobleknight, albo czekanie na cholera wie co i kiedy. Bo amazon ceny ma dość odjechane.
 
Awatar użytkownika
Enc
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 58
Rejestracja: ndz wrz 08, 2013 2:10 pm

[kupię] King Arthur Pendragon Edition 5.1

śr lip 22, 2015 10:43 pm

W przypadku 5.0 (bo tego sobie wydrukowałem lata temu) i kampanii nie było problemów z bleedem - podręczniki miały białe marginesy i na moje niefachowe oko wyglądały jak "oryginały".
 
Awatar użytkownika
Vukodlak
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1622
Rejestracja: śr maja 11, 2005 4:41 pm

[kupię] King Arthur Pendragon Edition 5.1

czw lip 23, 2015 11:06 pm

Ostatnio nabyłem Vampire the Masquerade 20th Anniversary Edition w miękkiej okładce (b/w). Mimo faktu, że Wampir ma i tak białe strony (nie licząc czarnej ramki z ed. Revised), to widać różnicę między białym marginesem i lekką ciemniejszą bielą właściwej strony. Ruraj gość recenzuje wszystkie wersje PoD i od 3:44 widać dokładnie jak to wygląda - https://www.youtube.com/watch?v=IWQyG3uja-8. Większość podstron z podręcznikami ma notkę, że wersje czarno-białe nie mają pełnego bleeda. Większość, ale nie wszystkie. Nie wiem czy to niedopatrzenie, czy rzeczywiście pewne pozycje są drukowane normalnie.
Ostatnio zmieniony czw lip 23, 2015 11:06 pm przez Vukodlak, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Sting
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3287
Rejestracja: czw lip 29, 2004 7:27 pm

[kupię] King Arthur Pendragon Edition 5.1

pt lip 24, 2015 10:39 am

Jeśli chodzi o 20-letnie edycje White Wolfa, to tylko premium print HC ma jakość normalnego podręcznika. Nabyłem wszystkie pody w ten sposób. Cholernie drogie, ale jedyny zadowalający efekt.
 
Awatar użytkownika
Vukodlak
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1622
Rejestracja: śr maja 11, 2005 4:41 pm

[kupię] King Arthur Pendragon Edition 5.1

pt lip 24, 2015 1:17 pm

Tak, cholernie drogie i ponoć rozpadające się po około roku używania. Ja nie wierzę, że klej wytrzyma 500 grubych stron, twardą okładkę i częste otwieranie. Dlatego wybrałem najtańszą wersję i stwierdzam, że do moich potrzeb i gry taka jest najlepsza i najbardziej satysfakcjonująca.
 
Awatar użytkownika
Sting
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3287
Rejestracja: czw lip 29, 2004 7:27 pm

[kupię] King Arthur Pendragon Edition 5.1

pt lip 24, 2015 5:51 pm

Obalam mity. Prowadzę na nich od roku, nie są klejone, tylko szyte. Nic się nie rozwaliło. :)
 
Awatar użytkownika
Vukodlak
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1622
Rejestracja: śr maja 11, 2005 4:41 pm

[kupię] King Arthur Pendragon Edition 5.1

pt lip 24, 2015 11:20 pm

Zaraz, zaraz - my mówimy o tych samych edycjach? Nie masz przypadkiem na myśli limitek w skórzanych oprawach, które rzeczywiście były szyte? Jakiś czas temu zadałem pytanie na DriveThru o wykończenie grzbietu V20, odpowiedź dawała jasno do zrozumienia, że wszystko (w tym premium hardcover) jest klejone, nigdy szyte. Recenzje internetowe, jeśli w ogóle o tym wspominają, zdają się też wskazywać na klej. Chcesz powiedzieć, że obsługa DriveThru zrobiła mnie w wała? :huh:
 
Awatar użytkownika
Sting
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3287
Rejestracja: czw lip 29, 2004 7:27 pm

[kupię] King Arthur Pendragon Edition 5.1

sob lip 25, 2015 6:51 pm

Wiesz co, sprawdziłem i to faktycznie jest klejone (szok). Co nie zmienia faktu, że od roku używam W20 i V20 dość intensywnie (sesja co tydzień) i nie widzę nawet najmniejszego rozklejenia.
 
Awatar użytkownika
karp
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3116
Rejestracja: sob cze 07, 2003 1:31 pm

[kupię] King Arthur Pendragon Edition 5.1

pn lis 23, 2015 10:43 pm

Nieaktualne. Udało się w opcji "cholera wie co i kiedy", czyli na facebookowej grupie :)
 
Awatar użytkownika
KFC
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 191
Rejestracja: czw paź 21, 2010 10:08 pm

Re: [kupię] King Arthur Pendragon Edition 5.1

wt lis 24, 2015 5:37 pm

Pro tip do Karpia, tematy da się kasować XD

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość