Zrodzony z fantastyki

 
 
Awatar użytkownika
Enc
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 58
Rejestracja: ndz wrz 08, 2013 2:10 pm

[S] Wiedźmin RPG,Warhammer,Pathfinder,Earthdawn,D&D,kostki

czw paź 15, 2015 9:13 pm

Vuko, to Inner Races już wyszło? Na Amazonie mają premierę ustawioną na... dzisiaj.
 
Awatar użytkownika
Vukodlak
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1622
Rejestracja: śr maja 11, 2005 4:41 pm

[S] Wiedźmin RPG,Warhammer,Pathfinder,Earthdawn,D&D,kostki

pt paź 16, 2015 4:50 am

No, ten... trochę się im spóźni ta premiera. Mają problemy z transportem, wiesz jak to bywa. Chcesz tego Inner Sea Races 7 sztuk może? =D

Tak w ogóle to Amazon chyba średnio wychodzi na premierach. Pamiętam jak zamawiałem w przedpremierze boxa z kompletem OD&D. Na przesyłkę czekałem jeszcze kilka tygodni po wypuszczeniu tego przez WotC, Amazon wciąż miał status przedpremierowy. Była z tym drobna zawierucha i w końcu kupiłem w Barnes & Noble. Podręcznik zaś jest dostępny chyba od jakiegoś czasu, niezbyt dużego, ale na stronach Paizo można kupować.

Ja mam z prenumeraty Pathfinder Campaign, pewnie dlatego ździebko wcześniej. Tyle że mnie interesują tylko książeczki o krainach i miejscach, reszta (w tym grubsze pody) raczej nie, no to sprzedaję.
 
Awatar użytkownika
Enc
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 58
Rejestracja: ndz wrz 08, 2013 2:10 pm

[S] Wiedźmin RPG,Warhammer,Pathfinder,Earthdawn,D&D,kostki

pt paź 16, 2015 9:51 am

Jedna wystarczy. Nawet nie pytam skąd masz siedem :)

Mnie z PF interesują hc i wybrane sc - zebrałem np. całe Iron gods z opisem Numerii i Technology guide. Zawiodłem się za to na Booh of the Damned i Chronicle of the Righteous.
 
Awatar użytkownika
Vukodlak
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1622
Rejestracja: śr maja 11, 2005 4:41 pm

[S] Wiedźmin RPG,Warhammer,Pathfinder,Earthdawn,D&D,kostki

pt paź 16, 2015 11:55 pm

Jajcuję sobie. Nie napadłem statku z Chin i nie ukradłem im 70 tysięcy podręczników. :D Swoją drogą, zastanawiam się jaką minę mieli ci piraci, gdy zrozumieli, że zdobyli statek pełen książek do jakiejś głupiej gry. To był chyba transport Pinnaclle, jeśli mnie pamięć nie myli.

Hardcovery mnie jakoś nie jarają. 90% mechaniki i trochę blablabla, wolę na odwrót. Dlatego celuję w Campaign Setting z opisami krajów i Adventure Path, które w połowie robią to samo. Tak się jakoś dziwnie składa, że Inner Sea Races to właśnie 90% gadania o świecie i 10% mechaniki, ale przyznam się szczerze, że mam przecież PDFa. Coś ostatnio mam fazę na drukowanie PDFów i bindowanie temperaturowe/kanałowe. Jakoś lżej zabierać podręczniki na sesję i nie boli tak bardzo, jak zaczynają niszczeć.

Tak przy okazji - nie orientuję się w 100% w materiale z podów hc. Poradziłbyś coś z tego tematu, gdzie większość miejsca nie została zmarnowana na nowe featy, prestiże i mechaniczny bełkot? Golarion pasuje mi na setting do D&D5 znacznie bardziej, niż te klasyczne Forgotteny i inne Rejwenlofty, więc im więcej settingu i im mniej mechaniki w podręczniku, tym dla mnie lepiej.
 
Awatar użytkownika
Enc
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 58
Rejestracja: ndz wrz 08, 2013 2:10 pm

[S] Wiedźmin RPG,Warhammer,Pathfinder,Earthdawn,D&D,kostki

sob paź 17, 2015 1:33 am

Vukodlak pisze:
Jakoś lżej zabierać podręczniki na sesję i nie boli tak bardzo, jak zaczynają niszczeć.

Gram przez bioprądy, nie mam tego problemu. Jak się długo nie mogłem przekonać do prowadzenia przez Skype, teraz ciężko mi sobie wyobrazić tarabanienie się przez pół miasta z naręczem podręczników. Te hardcovery stawiam na półeczce i robię z nich kolejkę do czytania... i przez to nie poradzę Ci nic konkretnego, bo nie zmęczyłem jeszcze Ultimate Campaign, Mythic Adventures ani Inner Sea Gods, a mam je w kolekcji bardzo długo. Czytałem trochę softcoverów, ale na wielu się zawiodłem. Gnomes of Golarion są świetne, chciałbym je zdobyć do kolekcji na papierze. Fajnie wyglądają niektóre "...revised", ale też jest tam sporo lania wody. Geograficznych jeszcze nie czytałem.

W sumie te HC traktuję jako inspirację pod sesje (album z grafikami + podpowiedzi mechaniczne dla graczy i NPC).
Swoją drogą, to mam dwuletnią przerwę od d20 i PF, teraz łupię w Nemezis, w przerwie Fate i planuję Mutant Chronicles 3 albo Dark Heresy 2.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości