Zrodzony z fantastyki

 
Nieznany
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: ndz paź 11, 2015 1:16 pm

Które wydawnictwa przyjmują tylko fragmenty?

ndz paź 11, 2015 1:22 pm

Witam,
jestem w trakcie budowania powieści mającej liczyć docelowo 300 stron(a raczej przekroczy tę liczbę), której akcja rozgrywa się wśród pogańskich Słowian i Bałtów w XII wieku. Mam już gotową połowę i chciałbym wysłać ją do wydawnictw, które przyjmują tylko fragmenty. Uważam, że 50 stron wystarczy, gdyż spodziewam się, że gdy wyślę całość, to oficjalnie zostanie odrzucona, a pokątnie oddana jakiemuś dobremu znajomemu z wydawnictwa do splagiatowania. Zna ktoś wydawnictwo, które nie żąda od razu całości?
 
Fenris

Re: Które wydawnictwa przyjmują tylko fragmenty?

pn paź 12, 2015 6:12 pm

Z takim podejściem do teorii spiskowych to ja ci sukcesu nie wróżę, w wydawnictwach przecież nie mamy co robić, tylko dawać do splagiatowania nadesłane teksty. ;)

Na podstawie 1/6 tekstu nikt nie podejmie decyzji o wydaniu.
 
Awatar użytkownika
dariug
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: czw paź 15, 2015 1:02 pm

Które wydawnictwa przyjmują tylko fragmenty?

czw paź 15, 2015 1:13 pm

Szkoda Twojego czasu :)
 
DarkWar
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: czw paź 15, 2015 4:46 pm

Które wydawnictwa przyjmują tylko fragmenty?

czw paź 15, 2015 8:04 pm

Naprawdę wierzysz w takie teorie spiskowe? Jeśli powieść będzie dobra, to wydawnictwo chętnie nawiąże z tobą współpracę bo będzie mogło w ten sposób zarobić - prosta sprawa. A wysyłając ochłapy nie licz że znajdziesz partnerów
 
Awatar użytkownika
Namrasit
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2079
Rejestracja: ndz maja 21, 2006 11:12 pm

Re: Które wydawnictwa przyjmują tylko fragmenty?

ndz paź 18, 2015 12:52 pm

Nieznany pisze:
Witam,
jestem w trakcie budowania powieści mającej liczyć docelowo 300 stron(a raczej przekroczy tę liczbę), której akcja rozgrywa się wśród pogańskich Słowian i Bałtów w XII wieku.


Ciekawa tematyka, chętnie przeczytałbym kawałek, o ile to możliwe.

Nieznany pisze:
Uważam, że 50 stron wystarczy, gdyż spodziewam się, że gdy wyślę całość, to oficjalnie zostanie odrzucona, a pokątnie oddana jakiemuś dobremu znajomemu z wydawnictwa do splagiatowania.


Wydawnictwa raczej nie podejmując się takiego ryzyka, jak plagiatowanie czyjegoś dzieła. No chyba że twoja opowieść jest naprawdę tak oryginalna i niepowtarzalna.

Nieznany pisze:
Zna ktoś wydawnictwo, które nie żąda od razu całości?


Wiele wydawnictw zamiast od razu całości, chce właśnie fragment, konspekt i streszczenie. Najlepiej po prostu pisz do wydawców, którzy cię interesują. Pytaj, a dostaniesz konkretne odpowiedzi.
 
Awatar użytkownika
ojciec mateusz
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 238
Rejestracja: pt paź 14, 2011 8:16 pm

Re: Które wydawnictwa przyjmują tylko fragmenty?

czw paź 22, 2015 2:48 pm

Wiekszosc wydawnictw prosi o nadeslanie jednego lub dwoch rozdzialow i konspektu. Na stronie praktycznie kazdego wydawcy jest sekcja "debiuty", tam jest wszystko opisane. Sugerowalbym jednak najpierw calkowicie ukonczyc powiesc, oszlifowac ja, a dopiero potem kontaktowac sie potencjalnym wydawca. Powiedzmy szczerze, ze wydawanie fantasy czy powiesci przyg.-historycznych nie przynosi ani slawy, ani pieniedzy, wiec i plagiatowanie debiutujacych autorow mija sie z celem (zakladajac nawet, ze ci wydawcy to jacys strasznie zli biznesmeni).

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości