Zrodzony z fantastyki

 
Mistrz_Jedi
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: wt cze 05, 2012 11:20 pm

Zakon Jedi a ja

śr cze 06, 2012 8:47 pm

Witam Wszystkich i zapraszam na dyskusje związane z Zakonem Jedi i ich członkami .
 
Awatar użytkownika
gacoperz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1397
Rejestracja: sob paź 01, 2011 8:44 am

Re: Zakon Jedi a ja

śr cze 06, 2012 8:56 pm

Mistrz_Jedi pisze:
Witam Wszystkich i zapraszam na dyskusje związane z Zakonem Jedi i ich członkami .

Cóż. Zapewne Moc przyćmiła twe zdolności gramatyczne, bo rezultat powala swoją niedwuznacznością.
 
Mistrz_Jedi
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: wt cze 05, 2012 11:20 pm

Zakon Jedi a ja

śr cze 06, 2012 9:02 pm

Chciałem powiadomić , że rusza budowa Zakonu Jedi dlatego ja i Mistrz Jedi Farfalla chcemy zawiadomić Was że szukamy fanów którzy lubią Jedi nawet budujemy stronkę z Zakonem. Dla tych którzy są zainteresowani zapraszam do dyskusji pozdrawiam Niech Moc Będzie z Wami .
Ostatnio zmieniony śr cze 06, 2012 9:10 pm przez Mistrz_Jedi, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Gedeon

Zakon Jedi a ja

śr cze 06, 2012 9:52 pm

Cóż. Zapewne Moc przyćmiła twe zdolności gramatyczne, bo rezultat powala swoją niedwuznacznością.

Kto oglądał Sagę ten wie, że najpotężniejsi mistrzowie Jedi o wieloletnim doświadczeniu gardzą gramatyką :D
Chciałem powiadomić , że rusza budowa Zakonu Jedi dlatego ja i Mistrz Jedi Farfalla chcemy zawiadomić Was że szukamy fanów którzy lubią Jedi nawet budujemy stronkę z Zakonem. Dla tych którzy są zainteresowani zapraszam do dyskusji pozdrawiam Niech Moc Będzie z Wami .

Po sposobie pisania i ilości konkretów wnioskuję, że nie ukończyłeś gimnazjum. Chcecie się bawić w Zakon - spoko, fajna sprawa, sam w szkole z kilkoma kolegami jakiś czas to robiliśmy. Ale nie łudź się, że stworzycie przez internet jakąś ogólnopolską organizację fanowską (chyba, że znajdziecie po prostu do gadania przez neta nt SW paru innych dzieciaków, którzy nie mają żadnych fanów w swojej okolicy).
 
Mistrz_Jedi
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: wt cze 05, 2012 11:20 pm

Re: Zakon Jedi a ja

śr cze 06, 2012 10:18 pm

Dziękujemy za zbędne komentarze my i tak zbudujemy ten Zakon bo chcemy .
 
Gedeon

Zakon Jedi a ja

czw cze 07, 2012 12:47 am

Ło matko... Toż nie piszę tego złośliwie. Przecież piszę, że sam coś takiego robiłem w szkole...
Po prostu, dobrze Wam radzę. Zastanów się - co chcesz osiągnąć reklamując ten Zakon na forum? Chcesz zwerbować członków? Ok i co dalej? Uważasz, że będziecie się spotykać w realu? Czy może ograniczy się to do dyskusji? Jeśli tak, to nie ma sensu zakładać grupy o nazwie ,,Zakon" tylko po to, żeby gadać o SW bo od tego jest mnóstwo forów już. Tak samo, jeśli chcecie stworzyć stronę tylko po to, żeby zamieścić na niej informacje, które są już np. na wookiepedii, to się zastanówcie, czy warto.

I generalnie - zarysuj JAKIKOLWIEK plan. Na czym ma polegać ten Zakon? Walki na miecze? Wymienianie się grami, książkami i komiksami SW? Sesje RPG? Robienie kostiumów? Jeśli chcesz tworzyć poważną organizację fanowską, to powiedz o niej cokolwiek, a nie ,,Robim Zakon, ludzie wstępujcie!". A jeśli chcesz tworzyć tylko forum/stronę internetową, to nie warto.

I nie reaguj agresywnie jak ktoś dopytuje o szczegóły czy wyraża swoje zdanie, w ten sposób sprawisz, że ludzie będą Cię traktowali jak dzieciaka i na pewno nikogo nie zwerbujesz.
 
Awatar użytkownika
gacoperz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1397
Rejestracja: sob paź 01, 2011 8:44 am

Re: Zakon Jedi a ja

czw cze 07, 2012 7:57 am

Gedeon pisze:
I nie reaguj agresywnie jak ktoś dopytuje o szczegóły czy wyraża swoje zdanie, w ten sposób sprawisz, że ludzie będą Cię traktowali jak dzieciaka i na pewno nikogo nie zwerbujesz.

Prawi, polać mu!
 
Awatar użytkownika
Grom
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 325
Rejestracja: pt sty 06, 2006 9:05 am

Re: Zakon Jedi a ja

czw cze 07, 2012 8:35 am

Ja też chętnie dowiem się coś więcej. Sam w młodości zbudowałem zbudowałem Drapieżnego Ptaka (no dobra, zrobił to moj główny inżynier po Polidbudzie Gdańskiej, ja tam tylko szukałem przycisku odpalania dezruptorów) i służyłem Imperium Klingońskiemu, tak wiec bardzo lubię takie inicjatywy.
Sądzę, że skoro wookiepedia jest głownie po brytolsku to taki netowy zakon ma swoje pole do popisu, zwłaszcza jakby jeszcze był platformą do sesji i fanficków. A i przy (mam nadzieję) majaczącym na horyzoncie przejściu The Old Republick na formułę f2p to już w ogóle.
Tak więc Mistrzu Jedi, zachowaj należna twemu tytułowi pogodę ducha i spokój i podziel się z nami swą mądrością i planami. Słuchamy :)
 
Awatar użytkownika
Ryoga
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 598
Rejestracja: ndz maja 09, 2004 10:56 pm

Re: Zakon Jedi a ja

czw cze 07, 2012 9:19 am

Sw:TOR to na F2P nie prędko przejdzie. Na razie tylko od 1.3 będzie free do 15 lvl i to z licznymi ograniczeniami. Swoją drogą wykorzystanie MMO jako graficznej platformy internetowej dla Zakonu mającego istnieć w real to interesująca opcja.
 
Awatar użytkownika
Grom
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 325
Rejestracja: pt sty 06, 2006 9:05 am

Zakon Jedi a ja

czw cze 07, 2012 9:39 am

A Mistrz Jedi pisał, że ma to istnieć w realu? Jeśli tak to musiało mi umknąć.
Natomiast na f2p liczę, bowiem średnio wieże w przetrwanie tego mmo bez niego. Obecnie jak tam ktoś liczył gra w niego tylko kilkadziesiąt tysięcy osób, a sporo misji mają takich nie do ruszenia bez kompanów.
 
Mistrz_Jedi
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: wt cze 05, 2012 11:20 pm

Zakon Jedi a ja

czw cze 07, 2012 8:49 pm

Zapraszam chętnych do rozmowy nad Zakonem Jedi jeśli ktoś chciałby się przyłączyć prosiłbym to napisać ( Szukam tylko poważnych osób i takich które mają czas )
 
Gedeon

Zakon Jedi a ja

czw cze 07, 2012 9:39 pm

Sądzę, że skoro wookiepedia jest głownie po brytolsku to taki netowy zakon ma swoje pole do popisu, zwłaszcza jakby jeszcze był platformą do sesji i fanficków. A i przy (mam nadzieję) majaczącym na horyzoncie przejściu The Old Republick na formułę f2p to już w ogóle.

Rzecz w tym, że jest też polska wersja (na razie uboższa) Wookiepedii - bodajże Ossus. Może warto byłoby się zastanowić nad rozwijaniem tego projektu?
Generalnie chyba polskie środowisko fanów obraca się głównie koło strony Bastion - radziłbym tam zajrzeć, bo z tego co kojarzę to dosyć często pojawiają się tam newsy i informacje nt organizacji, klubów fanowskich.

( Szukam tylko poważnych osób i takich które mają czas )

Ale na co czas? Naprawdę nie jesteś w stanie chociaż przykładowo napisać, na czym ma polegać członkowstwo? Skoro chcesz coś takiego robić, to musisz mieć sporo pomysłów, może warto byłoby je zaprezentować?

A Mistrz Jedi pisał, że ma to istnieć w realu? Jeśli tak to musiało mi umknąć.

No właśnie chodzi o to, że nie napisał ŻADNYCH szczegółów nt tego, jak ma działać ten Zakon Jedi.
 
Mistrz_Jedi
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: wt cze 05, 2012 11:20 pm

Zakon Jedi a ja

czw cze 07, 2012 9:58 pm

Już mówię mój Zakon ma charakter zrzeszania ludzi do zabawy w Jedi normalnie będą zajmowali się pracą nauka a w wolnych chwilach mogą zająć się Zakonem Jedi będzie stronka internetowa. W Zakonie będzie szkolenie na Mistrza natomiast potem praca dla Zakonu projekty w Archiwach i gry słówek quizy reszta to Opieka nad Zakonem Jedi . Chodziło mi jeśli chętny ma czas żeby zajmować sie takimi rzeczami jak zrzeszenie się . Na razie zaczynamy więc Rady Jedi nie ma . Reklamuję się na różnych stronkach . Na tej również ponieważ chodzi mi o aktywność Zakonu.

Dlatego jeśli ktoś jest chętny na zrzeszenie się do Zakonu Jedi proszę pisać .
 
Farfalla
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: pt cze 08, 2012 10:43 pm

Zakon Jedi a ja

pt cze 08, 2012 10:51 pm

Witam Wszystkich,

Ogólnie rzecz biorąc wytłumaczę to tak... Zakon ma na celu:

- Zrzeszenie wszystkich tych, którzy lubią uczestniczyć w zorganizowanych społecznościach i udzielać się w inicjatywie fanowskiej.

- Pozwolenie na oderwanie się na chwilę od świata realnego i "zabawienie" się w Jedi w grupie osób, które też to lubią.

- Wspólne polepszanie swojej wiedzy na temat SW oraz pomaganie innym w powiększaniu takowej wiedzy przez nasz system szkół ( od ucznia --> do nauczyciela)

- Wspólne dbanie o Naszą stronę internetową, powiększanie jej zasobów i czynienie z niej wizytówki Naszej społeczności.

Przede wszystkim liczy się dobra zabawa i wspaniały klimat Star Wars.

Każdy zainteresowany może kontynuować dyskusję z Mistrz_Jedi, a Ci którzy uważają że pomysł jest do kitu... no cóż to nie ma po co uczestniczyć w tej dyskusji prawda? Nasz czas i marnujemy go na co chcemy, a skoro budowanie takiego zakonu sprawia nam frajdę to nie sądzę, że takowy czas marnujemy...
 
Gedeon

Zakon Jedi a ja

sob cze 09, 2012 12:53 am

Każdy zainteresowany może kontynuować dyskusję z Mistrz_Jedi, a Ci którzy uważają że pomysł jest do kitu... no cóż to nie ma po co uczestniczyć w tej dyskusji prawda?

Człowieku.... Mi chodzi tylko o to, żebyście napisali KONKRETNIE na czym ma polegać Zakon.
1. Czy tylko ma działać przez neta, czy przewidujecie jakieś spotkania w realu?
2. Na czym dokładnie ma polegać działalność w nim? Załóżmy, że zostałem członkiem. Co jako ten członek będę robił? Choć płacicie za słowa i skrupulatnie staracie się za wszelką cenę unikać pisania o tym, kojarzę, że chodzi o aktualizacje strony i rozmowy nt SW. Czy coś jeszcze?

- Zrzeszenie wszystkich tych, którzy lubią uczestniczyć w zorganizowanych społecznościach i udzielać się w inicjatywie fanowskiej.

W jaki sposób udzielać?

- Pozwolenie na oderwanie się na chwilę od świata realnego i "zabawienie" się w Jedi w grupie osób, które też to lubią.

Jakiego typu zabawa?

- Wspólne dbanie o Naszą stronę internetową, powiększanie jej zasobów i czynienie z niej wizytówki Naszej społeczności.

Ok, to jak na razie konkret.


Nasz czas i marnujemy go na co chcemy, a skoro budowanie takiego zakonu sprawia nam frajdę to nie sądzę, że takowy czas marnujemy...

Jeśli Zakon ma polegać jedynie na stworzeniu kolejnej strony fanowskiej, która będzie dublować jedynie informacje, które można znaleźć na setkach innych stron, to nie warto.
Natomiast jest wiele innych ciekawych rzeczy, które może robić organizacja fanowska. Rzecz w tym, że nie wiadomo,czy Wy macie je zamiar robić.

Czy zamierzacie np:
- robić sesje rpg w klimatach SW
- tworzyć kostiumy
- założyć ,,zakonny" klan w jakiejś grze MMO, który będzie głosił chwałę Waszej organizacji :wink:
- pisać fanfiki czy tworzyć fanarty
- wymieniać się książkami, grami, komiksami, innymi materiałami
- organizować jakieś spotkania w realu?

Chyba to są proste pytania, nietrudno na nie odpowiedzieć, a fakt ich zadania nie powinien być odbierany jako atak.
 
Farfalla
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: pt cze 08, 2012 10:43 pm

Zakon Jedi a ja

sob cze 09, 2012 8:26 pm

robić sesje rpg w klimatach SW


Oczywiście przecież to jedna z najlepszych form zabawy w świecie SW, jednak dopiero jak coś się rozkręci i będzie z kim organizować takie sesje (gdy Zakon będzie miał więcej członków.

tworzyć kostiumy


Ta kwestia pozostaje pod znakiem zapytania ponieważ nie wiemy czy będą spotkania w realu, wszystko zależy od zaangażowania członków, ale jeśli będą chęci wszystko jest do zorganizowania.

założyć ,,zakonny" klan w jakiejś grze MMO, który będzie głosił chwałę Waszej organizacji


Ja jestem oczywiście ZA myślałem tutaj o grach multiplayer coś w stylu Jedi Academy, lub założyć "zakonną" eskadrę w jakiejś grze z motywem działań w kosmosie w klimatach SW, ale co do MMO oczywiście jesteśmy otwarci na propozycję, każdy członek będzie mógł budować nowe pomysły w Zakonie...

pisać fanfiki czy tworzyć fanarty


Tak, to będzie zasadnicza część Zakonu, każdy członek po szkoleniu będzie dostawał różne zadania związane z rozwojem inicjatywy fanowskiej SW w Polsce, np. napisać jakąś kartę na Ossusie bądź jakiś artykuł na SW Extreme, zrobić FanArta i wiele innych, oczywiście zadania będą dostosowywane do umiejętności członków, na tej podstwie również będą awanse w hierarchi członków...

wymieniać się książkami, grami, komiksami, innymi materiałami


Ja jestem gotów na takowe wymiany, może nie mam tego za dużo ale za to wszystko w stanie idealnym, nie wiem jak będzie z innymi członkami, ale napewno chociaż część będzie w takich procederach uczestniczyła.

organizować jakieś spotkania w realu?


Na to pytanie już jako tako odpowiedziałem wcześniej czyli - wszystko zależy od inicjatywy innych członków, będzie taka to nie ma problemu. Wszystko jest do zorganizowania.

1. Czy tylko ma działać przez neta, czy przewidujecie jakieś spotkania w realu?
2. Na czym dokładnie ma polegać działalność w nim? Załóżmy, że zostałem członkiem. Co jako ten członek będę robił? Choć płacicie za słowa i skrupulatnie staracie się za wszelką cenę unikać pisania o tym, kojarzę, że chodzi o aktualizacje strony i rozmowy nt SW. Czy coś jeszcze?


Ad.1 Tu odpowiedź jest powyżej...
Ad.2 Jesteś członkiem --> przyjmujesz i wykonujesz zadania, jedne przyjemniejsze inne mniej, ale jakoś się trzeba przysłużyć Universum z którego garściami czerpiemy rozrywkę.
Poza tym będzie możliwość udzielania się w wszelkiego rodzaju nowych rozrywkach i nowych inicjatywach. Nie ma ich jak na razie zbyt wiele, ale dopiero startujemy, wkrótce się wszystko rozwinie.
 
Gedeon

Zakon Jedi a ja

sob cze 09, 2012 10:03 pm

No i widzisz, nareszcie jakieś konkrety. Można? Można. Życzę powodzenia.
 
Awatar użytkownika
Grom
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 325
Rejestracja: pt sty 06, 2006 9:05 am

Zakon Jedi a ja

ndz cze 10, 2012 2:25 am

Ok, no teraz gdy to jakoś wygląda mogę pomyśleć i może jakieś materiały spróbować napisać/podesłać z tych co już mam.

Tylko pytanko - zakon z którego okresu chcecie tworzyć?
 
Awatar użytkownika
8547
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 94
Rejestracja: pt maja 04, 2012 11:43 am

Re: Zakon Jedi a ja

ndz cze 10, 2012 10:10 am

A będą walki na miecze?
 
Awatar użytkownika
Ave Mater Dolorosa
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 31
Rejestracja: sob paź 31, 2015 10:59 am

Re: Zakon Jedi a ja

śr lis 04, 2015 10:41 am

gacoperz pisze:
Mistrz_Jedi pisze:
Witam Wszystkich i zapraszam na dyskusje związane z Zakonem Jedi i ich członkami .

Cóż. Zapewne Moc przyćmiła twe zdolności gramatyczne, bo rezultat powala swoją niedwuznacznością.


Gedeon pisze:
Cóż. Zapewne Moc przyćmiła twe zdolności gramatyczne, bo rezultat powala swoją niedwuznacznością.

Kto oglądał Sagę ten wie, że najpotężniejsi mistrzowie Jedi o wieloletnim doświadczeniu gardzą gramatyką :D
Chciałem powiadomić , że rusza budowa Zakonu Jedi dlatego ja i Mistrz Jedi Farfalla chcemy zawiadomić Was że szukamy fanów którzy lubią Jedi nawet budujemy stronkę z Zakonem. Dla tych którzy są zainteresowani zapraszam do dyskusji pozdrawiam Niech Moc Będzie z Wami .

Po sposobie pisania i ilości konkretów wnioskuję, że nie ukończyłeś gimnazjum.


Nie zapominajmy, że to forum z założenia ma być miejscem twórczej wymiany poglądów i relaksu, więc pewne - ekhem - sugestie mogłyby być wyrażane przez niektóre Osoby w bardziej stonowany i mniej nakierowany personalnie sposób....
Może i piszę to już spory czas po ostatniej wizycie Mistrza_Jedi na tym forum ale no cóż, życzę Tobie, Mistrzu Jedi - mając nadzieję, że może to jednak kiedyś przeczytasz - mimo wszystko powodzenia i dobrej zabawy. ;)
I nie zrażaj się ludzkimi opiniami i ich sposobem prezentowania. ;)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości