Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Kotsa
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: wt gru 17, 2013 7:57 pm

1ED. przejscie z kapłana 1 poz na Łowce czarownic Możliwe?

śr lis 11, 2015 2:15 pm

1 edycja
czy kapłan Morra 1 poziomu może przejść na Łowce czarownic bez kompletowania 4 poziomu kapłana (Łowca czarownic jest w profesjach wyjściowych kapłana .) Czy to nie będzie odstąpienie od Wiary bo debatuje z graczem czy powinien dostać gniew boży i stracić możliwość używania czarów (morra) i odzyskiwania PM .Dodatkowo czytając dowiedziałem się że łowcy czarownic stanowią odrębny zakon i są gorliwymi wyznawcami Sigmara.

Chodzi o to ze gościu skompletuje kapłana pierwszego poziomu i wtedy przejdzie na Łowce Czarownic a moim zdaniem to powinno być liczone czy możliwe dopiero po skompletowaniu kapłana 4 poziomu
Ostatnio zmieniony śr lis 11, 2015 2:20 pm przez Kotsa, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
amenarhi
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 68
Rejestracja: pn paź 22, 2012 11:04 am

1ED. przejscie z kapłana 1 poz na Łowce czarownic Możliwe?

śr lis 11, 2015 8:31 pm

Ty jesteś MG, więc to Ty decydujesz, jak sobie życzysz. A jeśli chcesz trzymać się zasad, to jest powiedziane, że bohater, który porzuca profesję kapłana, nie ma prawa używać czarów (choć na gniew boży nie musi się tym samym narażać, zależy, dlaczego taką decyzję podjął).

Wiele kościołów utrzymuje oddziały łowców czarownic, głównie kościół Sigmara, a prócz niego Ulryka, Myrmidii, etc. Kościół Morra jest w głównej mierze zajęty problemem nekromancji i nieumarłych, więc chcąc zachować "ciągłość", gracz może przemyśleć profesję łowcy wampirów lub czujnego mistrza (obie opisane w podręcznikach do II edycji, przy czym ten drugi jest bardziej związany z Kolegiami Magii niż Kościołem Morra czy jakimkolwiek).

Ja nie zmuszałabym gracza do kompletowania wszystkich etapów kapłana, jeśli chce przejść na łowcę czarownic, szczególnie, że jest ona wyjściową dla każdego kapłana, jeśli chcemy sztywno trzymać się reguł. Ale u mnie na pewno BG musiałby wcześniej przejść jakieś szkolenie w Zakonie, tj. skompletować jakąś inną profesję, wejściową dla łowcy czarownic, jeżeli nie miał wcześniej nic wspólnego z walką (np. kapłan Vereny bez żadnej profesji w klasie wojownika/rangera). Nie pozwoliłabym na użytkowanie czarów, nawet po ukończeniu wszystkich etapów kapłana, chyba, że mówilibyśmy o kapłanie Sigmara i łowcy czarownic Kościoła Sigmara. W innym wypadku, prosiłabym gracza o fabularne uzasadnienie, np. ubieganie się o profesję inkwizytora w hierarchii kościelnej danego wyznania (jak zwał, tak zwał, mógłby sobie dalej kompletować profkę łowcy czarownic, ale już fabularnie byłby inkwizytorem).

Jak mówiłam - Ty jesteś MG, więc to Ty zdecyduj, jak chcesz, żeby ten rozwój wyglądał i jak postanowisz kreować świat, czy, powiedzmy, arcykapłan Shallyi bez szemrania może przejść do Zakonu sigmaryckich łowców czarownic, by torturować i palić na stosach heretyków, nie narażając się tym samym na gniew bogini Miłosierdzia.

Edit: Jeśli się gdzieś pomyliłam, powołując się na zasady I ed., proszę, poprawcie mnie.
Ostatnio zmieniony śr lis 11, 2015 8:33 pm przez amenarhi, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości