Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
kalamir
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: wt sie 31, 2004 12:20 am

[4ed] Odczytywanie MASS BATTLE system.

śr sty 27, 2016 2:40 pm

Czy znajdzie się ktoś kto mógłby mi wytłumaczyć jak prawidłowo odczytywać wyniki w tabeli walk masowych (bitew) w 4 edycji l5k? Otóż wydawało mi się, ze robiliśmy to prawidłowo (raczej mieliśmy dopiero zacząć to robić). Deklarujemy czy postać jest w: rezerwie, w zaprzestaniu walki, w walce i w ciężkim zaangażowaniu w walkę / Reserves / Disengaged / Engaged / Heavily Engaged. Następnie wykonujemy rzut i sprawdzamy niżej adekwatny wynik.

Problem pojawił się wtedy kiedy jeden gracz zwrócił uwagę na to, ze strona wygrywająca - Heavily Engaged jedyne na co może liczyć to masywne obrażenia. Może to jest tak, że ten kto jest w Heavily Engaged może wziąć wszystkie profity/obrażenia bo inaczej nie ma to sensu. Byłbym wdzięczny gdyby znalazł się ktoś zdolny do wytłumaczenia mi tego.

Dla przykładu. Samuraj X Heavily Engaged jest po stronie wygrywającej, posiada water ring na 3 i skilla battle na 4 (3+4=7) rzuca 9 na kości a zatem uzyskuje wynik (3+4+9=) 16. Jak odczytać dla niego wynik 16 zgodnie z tabelą mass battle?

// ooo co prawda chyba już rozwiązałem swój problem, ale temat zostawię, może się przyda.
Ostatnio zmieniony śr sty 27, 2016 2:45 pm przez kalamir, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości