Zrodzony z fantastyki

 
StanAdam
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: wt paź 06, 2015 6:38 pm

Aplikacja dla patriotów gospodarczych "Polskie Marki"

wt paź 06, 2015 6:43 pm

Witajcie, piszę do Was jako jeden z twórców strony, która zawiera katalog firm z różnych branż, należących do polskich właścicieli (http://www.wspieramrozwoj.pl) oraz aplikacji na telefony komórkowe „Polskie Marki”, która pozwala na bieżąco sprawdzać, czy kupując dany produkt, czy też usługę, wspieramy polskiego przedsiębiorcę.
Jesteśmy polskimi patriotami, wierzymy, że jednym ze sposobów wyrażenia naszych wartości jest także wsparcie rodzimych firm.

Obecnie prowadzimy kampanię crowdfundingową, która ma na celu pozyskanie pieniędzy na modernizację aplikacji „Polskie Marki”. Zmiany, które chcemy wprowadzić, będą bardzo korzystne dla użytkowników, nie ukrywamy jednak, że ich wprowadzenie jest dla nas kosztowne. Chodzi między innymi o dodanie możliwość sczytania kodu kreskowego produktu za pośrednictwem aparatu w telefonie, aby zidentyfikować czy należy on do polskiego właściciela, czy też możliwość wyszukiwania kategorii produktów poprzez wpisanie hasła np. „musztardy”.

Jak można nam pomóc? Przede wszystkim przekazując dowolną kwotę pieniężną na projekt „Polskie Marki 2.0” na platformie wspieram.to. Oczywiście każda Wasza wpłata oznacza otrzymanie określonej nagrody od Nas:)

Poza tym, zależy nam na tym, aby o naszych działaniach i zbiórce dowiedziało się jak najwięcej osób. Będziemy bardzo wdzięczni, jeśli zechcesz zostać częścią naszego projektu, poprzez poinformowanie o nim swoich znajomych.

Za wszelkie udzielone nam wsparcie bardzo dziękujemy! Razem wspierajmy polską przedsiębiorczość:)

Szczegóły dotyczące zbiórki:

https://wspieram.to/projekt/5419/polskie-marki-20-aplikacja-dla-swiadomych-konsumentow - link do zbiórki.

https://www.facebook.com/events/1034614496578950/ - nasza zbiórka na Facebooku.

http://wspieramrozwoj.pl/artykul/91/Crowdfunding-dla-aplikacji-Polskie-Marki - dokładniejsze informacji na temat zbiórki z naszej strony.
 
Awatar użytkownika
Adeptus
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 135
Rejestracja: sob lip 13, 2013 12:39 pm

Aplikacja dla patriotów gospodarczych "Polskie Marki"

ndz paź 11, 2015 11:25 am

Inicjatywa dobra. A skoro tak, to tylko czekać, aż jakiś sąd ją uwali za propagowanie dyskryminacji i naruszanie zasad unijnych.
 
Awatar użytkownika
ojciec mateusz
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 238
Rejestracja: pt paź 14, 2011 8:16 pm

Aplikacja dla patriotów gospodarczych "Polskie Marki"

czw lis 19, 2015 11:59 am

Ciekawy pomysł.
Mam jednak problem z tzw. "patriotyzmem gospodarczym". Powinniśmy kupować polskie produkty, co do tego nie mam wątpliwości. Problem pojawia się jednak już na poziomie definiowana polskiego przedsiębiorcy i polskiego produktu. Bo czy polską jest firma, której zarząd mówi po Polsku, ale podatki płaci na Cyprze, a produkuje w Bangladeszu? Jeżeli mam kupić regał, to wyprodukowany przez Ikeę z polskiego drzewa, czy wyprodukowany przez Polaków z drewna litewskiego?
Do tego dochodzą problemy jakości i kwestie socjalne pracowników zatrudnionych w zakładach pracy w Polsce. Jeżeli chcemy być patriotami ekonomicznymi, to musimy zwracać uwagę nie tylko na to, jakiej narodowości są kapitaliści zarabiający na biznesie, ale również w jakich warunkach pracują tam polscy pracownicy. Promujmy te firmy, które wyróżniają się pod względem uczciwości wobec swoich pracowników i jakości otrzymywanego towaru.

Ale pomysł dobry, ma duży potencjał.
 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

Aplikacja dla patriotów gospodarczych "Polskie Marki"

czw sty 28, 2016 4:34 pm

Masz rację. Należy wspierać tylko takie firmy, które: 1) płacą uczciwie podatki w Polsce, 2) stwarzają nowe miejsca pracy w Polsce, 3) dają możliwości rozwoju i awansu pracownikom. Niezależnie, czy są to firmy polskie, czy zagraniczne.
 
Awatar użytkownika
ojciec mateusz
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 238
Rejestracja: pt paź 14, 2011 8:16 pm

Re: Aplikacja dla patriotów gospodarczych "Polskie Marki"

pt sty 29, 2016 5:31 pm

Earl pisze:
Niezależnie, czy są to firmy polskie, czy zagraniczne.
To też nie jest takie proste. Załóżmy, że mamy francuską firmę. Zarabia ona jakieś tam 100% (po odliczeniu kosztów produkcji, podatków etc.), a pensje dla polskich pracowników stanowią jakieś 15%. Pozostałe 85% wypłynie z Polski*. A mogłoby trafić na rynek wewnętrzny.

"Zachodnie" korporacje dają relatywnie dobre warunki pracy, w porównaniu do mikroprzedsiębiorstw, MiŚ, budżetówki i polskich, dużych sieci. Ale jednocześnie płace polskich pracowników wypadają słabo w stosunku do ich odpowiedników z metropolii, a możliwość awansu powyżej jakiegoś tam stopnia menedżerskiego często jest blokowana dla Polaków.

* Wartości wziąłem z sufitu, ale nie mają one znaczenia dla wywodu.
 
Awatar użytkownika
Adeptus
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 135
Rejestracja: sob lip 13, 2013 12:39 pm

Aplikacja dla patriotów gospodarczych "Polskie Marki"

sob sty 30, 2016 5:57 pm

To też nie jest takie proste. Załóżmy, że mamy francuską firmę. Zarabia ona jakieś tam 100% (po odliczeniu kosztów produkcji, podatków etc.), a pensje dla polskich pracowników stanowią jakieś 15%. Pozostałe 85% wypłynie z Polski*. A mogłoby trafić na rynek wewnętrzny.

Cóż, Earl podał jako pierwszy warunek "płacą uczciwie podatki w Polsce" - to można robić na dwa elementy - płacą podatki uczciwie podatki i płacą podatki w Polsce ;)
 
Awatar użytkownika
ojciec mateusz
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 238
Rejestracja: pt paź 14, 2011 8:16 pm

Re: Aplikacja dla patriotów gospodarczych "Polskie Marki"

sob sty 30, 2016 6:06 pm

No, a ja pisałem o tym, że płacenie podatków to nie wszystko, chodzi też o to, gdzie wydana zostanie reszta pieniędzy.
Polska firma będzie inwestowała w Polsce, niemiecka w Niemczech.
 
Awatar użytkownika
Adeptus
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 135
Rejestracja: sob lip 13, 2013 12:39 pm

Aplikacja dla patriotów gospodarczych "Polskie Marki"

sob sty 30, 2016 9:51 pm

No, a ja pisałem o tym, że płacenie podatków to nie wszystko, chodzi też o to, gdzie wydana zostanie reszta pieniędzy.
Polska firma będzie inwestowała w Polsce, niemiecka w Niemczech.

Ok, to można zaliczyć do punktu 2 - tworzenia miejsca prac w Polsce (tworzenie miejsc pracy=inwestycje).
 
Awatar użytkownika
ojciec mateusz
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 238
Rejestracja: pt paź 14, 2011 8:16 pm

Aplikacja dla patriotów gospodarczych "Polskie Marki"

sob sty 30, 2016 10:53 pm

Mam wrażenie, że ciągniesz tę dyskusję dla samej dyskusji. Myślę, że w poście z piątku wyraziłem się jasno i nie wymaga on doprecyzowania.
Ostatnio zmieniony sob sty 30, 2016 10:53 pm przez ojciec mateusz, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Fantastyk1
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: pn lut 22, 2016 12:44 pm

Re: Aplikacja dla patriotów gospodarczych "Polskie Marki"

sob mar 12, 2016 7:40 pm

ojciec mateusz pisze:
Mam wrażenie, że ciągniesz tę dyskusję dla samej dyskusji. Myślę, że w poście z piątku wyraziłem się jasno i nie wymaga on doprecyzowania.




rzadko spotykana konstruktywna krytka :D pozdrawiam

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości