Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Hexy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: wt gru 08, 2015 1:30 pm

Star Scrappers Miniatures

śr gru 09, 2015 1:25 pm

Proszę - nie traktujcie tego posta w kategoriach spamu. Chciałbym pokazać Wam czym się zajmujemy i poznać Wasze opinie - być może pomogą nam w pracy!
Kilka miesięcy temu zaczeliśmy pracę nad grą (w zasadzie to kilkoma grami) i całym wszechświatem Star Scrappers - z każdym miesiącem i tygodniem przyśpieszają, więc mimo nie mamy jeszcze żadnych gotowych produktów to powstał już działający prototyp gry karcianej (jeśli wszystko pojdzie po naszej myśli, w przyszłym roku będziecie mogli zagrać w wersję finalną) i planszowej (prace cały czas w toku)...

Jest też druga strona projektu - Star Scrappers Miniatures...
Chcemy stworzyć grę figurkową - kilka postaci już jest (w formie figurek, oczywiście) - a w ciągu najbliższych tygodni będą też kolejne) które, mamy nadzieję, wiernie odzwierciedlają atmosferę wszechświata. Podobają się wam?

Żeby przybliżyć Wam stronę wizualną projektu i same figurki (docelowo wszystkie będą w skali 28mm; aktualnie trzy z nich dostępne są również w 54mm):

Projekty kart:

Obrazek

Obrazek

i dostępne już figurki:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Chętnie opowiem Wam więcej - ale sporo informacji i grafik/zdjęć znajdziecie na naszych profilach FB :)
 
Awatar użytkownika
Ryoga
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 598
Rejestracja: ndz maja 09, 2004 10:56 pm

Re: Star Scrappers Miniatures

czw gru 10, 2015 9:49 am

Figurki nie wyglądają źle. Na panience są dziwne bardzo płaskie powierzchnie na lewej nodze i wnętrzu lewego ramienia, brakuje tam jakiegoś detalu jak dla mnie.
Planujecie je wypuszczać w żywicy, czy metalu ?
Karty mają interesujący design, z dużymi full bleed artami i bardzo małą ilością tekstu oraz prawie zerowym stat block. Nie wiem jak to ma wyglądać mechanicznie, ale może to w przyszłości ograniczać design kart z bardziej złożonymi zdolnościami.
Na jednej z kart występuję koszmarne połączenie polskiego i angielskiego w postaci zniewolenia karty z discardu, wygląda to okropnie. Niech już tam będzie stos kart odrzuconych, albo złomowisko.
Tyle co mi przychodzi do głowy na razie.
 
Awatar użytkownika
Hexy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: wt gru 08, 2015 1:30 pm

Star Scrappers Miniatures

czw gru 10, 2015 11:26 am

Figurki są (tak, kilka wzorów jest już w obiegu) żywiczne. Akurat te trzy niemalowane są duże (54mm) ale będą również w 28mm - docelowo wszystkie będą trzymać się tej skali.
Mr. Brown (pierwsza, pomalowan) i jego kompania awanturników oraz Metanele (czyli te pordzewiałe robociki) to najprawdopodobniej dwie pierwsze drużyny, jakie uda nam się wypuścić. Najprawdopodobniej ;)
Docelowo każda frakcja ma mieć po 5-6 postaci.

Co do panienki - liderka Bioss'ów (mocno scyborgizowanej frakcji) - miałem w rękach i nie mam zastrzeżeń ;)
Taka trochę ma być - https://www.facebook.com/StarScrappers/ ... =3&theater
(to frakcyjna grafika koncepcyjna, ale oddaje klimat).

Karcianka - za uwagi językowe dziękuję - tyle razy na to patrzyłem, że przestłem zauważać - ale to racja. Trzeba skupić się na jednym języku.
Co do reszty - to też projekty kart, bardzo bliskie efektowi końcowemu, ale nie finalne w 100%.

Co bardzo ważne - a o czym nie napisałem - to będzie oczywiście karcianka niekolekcjonerska, wię karty z założenia mają mało zasad/tekstu na sobie ;)

Ale cieszę się, że Twoje ogólne wrażenie jest raczej pozytywne :)
 
Awatar użytkownika
Hexy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: wt gru 08, 2015 1:30 pm

Re: Star Scrappers Miniatures

pn gru 14, 2015 10:16 am

Kolejna figurka, która pojawi się niedługo (w ciągu kilku tygodni) - Mining Mech - artefakt, którego będzie mogła używać każda frakcja... ;)

Obrazek

Obrazek

Razem z nim pojawią się też dwie nowe figurki Metanelsów ("numery" 2 i 3 z kart!)...

To elementy jednego z nich - zgadniecie którego? ;)

Obrazek
Ostatnio zmieniony pn gru 14, 2015 10:19 am przez Hexy, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Hexy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: wt gru 08, 2015 1:30 pm

Re: Star Scrappers Miniatures

śr gru 16, 2015 3:04 pm

Kawałki, które widzicie powyżej już wkrótce połączą się w nowego Metanela w skali 28mm - jego projekt możecie zobaczyć poniżej (a grafikę z nim znajdziecie na jednej z kart powyżej)... Podoba się Wam?

Obrazek

Obrazek

Mam nadzieję, że uda mi się sprowokować Was do wypowiedzi o Star Scrappers'ach i samych figurkach ;)
Ostatnio zmieniony śr gru 16, 2015 3:05 pm przez Hexy, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Hexy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: wt gru 08, 2015 1:30 pm

Star Scrappers Miniatures

czw gru 17, 2015 3:49 pm

I drugi z nowych Metaneli (którzy pojawią się w styczniu):

Obrazek
 
Awatar użytkownika
Hexy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: wt gru 08, 2015 1:30 pm

Re: Star Scrappers Miniatures

śr gru 23, 2015 1:19 pm

Nie komentujecie, ale widzę, że zaglądacie. Może w trakcie świąt ktoś rzuci dobrym słowem o naszej pracy? ;)


Coś na pokazanie czegoś nowego na święta (choć jeśli zaglądacie na profil fb Star Scrappers, już pewnie go widzieliście):
Oto Shu'War - przywódca frakcji Hy'Dran, podwodnej rasy zamieszkoującej jedną z planet w naszym wszechświecie!

Obrazek

I projekt/grafika dla pełnego wyczucia postaci:

Obrazek

Obrazek

Figurka będzie dostępna za kilka tygodni. ;)
 
Awatar użytkownika
Ryoga
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 598
Rejestracja: ndz maja 09, 2004 10:56 pm

Re: Star Scrappers Miniatures

śr gru 23, 2015 2:48 pm

Ten muszlo miecz bardziej przypomina świder :D
 
Awatar użytkownika
Hexy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: wt gru 08, 2015 1:30 pm

Star Scrappers Miniatures

śr gru 23, 2015 3:08 pm

To zamierzony zabieg. Przypominam, że całe figurkowe Star Scrappers będzie trochę jak "górniczy-skirmish" ;)
Gry karciana/planszowa skupiać się będą na aspekcie wydobywczym. A figurki - oczywiście mają być użyteczne w walce, ale klimat ma być wyczuwalny ;)
Ostatnio zmieniony śr gru 23, 2015 3:08 pm przez Hexy, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Hexy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: wt gru 08, 2015 1:30 pm

Re: Star Scrappers Miniatures

wt gru 29, 2015 3:57 pm

Finalny projekt Mining Mecha - wraz z pilotem (pilotką?)...
Figurka pojawi się już za kilka tygodni - w skali 28mm - mimo to nie bedzie mała ;)

Obrazek
 
Awatar użytkownika
Hexy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: wt gru 08, 2015 1:30 pm

Re: Star Scrappers Miniatures

pn lut 01, 2016 12:01 pm

Ostatnio skupiliśmy się na rozwijaniu naszej działalności jako Hexy-Shop.com, co zaowocowało pewnymi opóźnieniami w produkcji naszych własnych figurek Star Scrappers - ale nie opóźnienia nie znaczą, że zawiesiliśmy działania - prace trwają cały czas. Pierwsze figurki (Gustlick i dwa Metanela) powstają właśnie teraz - kolejne, całkiem nowe projekty są w trakcie!
Żeby podgrzać atmosferę - podrzucam Wam dwie grafiki (by Mateusz Stanisławski), które posłużą nam do stworzenia kolejnych modeli.

Obrazek

Obrazek
 
Awatar użytkownika
Hexy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: wt gru 08, 2015 1:30 pm

Re: Star Scrappers Miniatures

wt mar 29, 2016 2:22 pm

Pierwszy poważny krok wykonany - figurki trzech przedstawicieli frakcji Metaneli (Metanels) z uniwersum Star Scrappers trafili właśnie do sprzedaży.
Mamy nadzieję, że przyjmiecie ich ciepło :)

Poznajcie, oto:

Metanel Oddgrabber
Metanel Drollo
Metanel Robuster
Gustlick, Lead Driller


https://hexy-shop.com/product-category/ ... scrappers/

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość