Zrodzony z fantastyki

 
kamykS
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: wt mar 29, 2016 11:27 pm

Czy was chodz odrobine zaciekawi?

wt mar 29, 2016 11:32 pm

Wrzucam fragment, poproszę o szczerą krytykę. Czy warto w ogóle kontynuować? A jeżeli by się komukolwiek spodobała to wrzucę dalszą część.
I
Mroczne czasy nastały na Rzeczpospolite. Największy wróg Rzeczpospolity sprzymierzył się z primitywnym plemieniem Germani, niekiedy zwany w całym cywilizowanym świecie zwany Niemcami, ponieważ nie władali swą mową ani pismem.
Das Gut. Herr Krasnolud - Wykrzynkął I kanclerz Rzeszy - My z wami zniszczy Wielką Rzeczpospolitę
Dobrze Kanclerzu, nasze armie spotkają się - Krasnolud Maciej wskazał na Bawarię - w Bawarii, nasi górnicy zostali już przekwlifikowanie, zamiast kilofów dostali toporki.
 A co z geldem, Macieju? kto teraz bedzie kopać i kopać? - Do okna zapukał wrobelek.
Pozwól, że przedstawie minister budżetu wróbelek. Wróbelku przestawiam...
Znamy się z Maciejem jak dwa łyse konie nie krasnoludzie?
To bedzie już dwadzieścia lata jak razem na jeżyny chodziliśmy. A co do złota drogi wróbelku, postanowisliśmy w radzie nadzorczej przerwać na czas wojny wykopy dzieki temu nasza cera znowu wróci do dawnej miekkości.
Na niemieckiej farmie nic nie wskazywało, że za niedługo na świecie strumieniami będzie się lała krew. Chłopi paśli krowy, chłopki pasły chłopów, a dziewice były zjadane przez smoki. Dlatego zostawimy knowania Maciej, Kanclerza i wróbelka i udamy się w podróż do polski. Na granice Polsko-Węgierską, gdzie nasi podróżnicy w czasię i przestrzeni własnie wylądowali i zamierzają udać się do najbliszej knajpy.


Jeszcze chwileczke i już będziemy.

Chwilka bo się zgubiłem, już jesteśmy.
Ten w czarnych włosach to Rysiek, a ten drugi to Marcin Kowal przysłuchajmy się o czym dyskutują.
Po co myśmy tu przybli Marcinie Kowalu?
A by powstrzymać krasnoluda któremu udało się przenieść w czasię przed zmianą historii. Jak dobrze pamiętasz z historii 13 lipca 1410 odbyła się bitwa pod Gruwaldem, gdzie nasze wojska stoczyły bój z połączoną Rzeszą i Stowarzyszeniem Krasnali. Dzieki naszemu wodzowi i jego taktyce udało nam się poskromić wrogą armię. A za karę krasnale zostały przemenione w krasnale ogrodowe, a niemcy zostali ukaraniy brzydkimi, brodatymi kobietami. I właśnie dlatego nie możemy pozwolić na to aby krasnoludy poznały nazwisko zdrajcy dzięki któremu szala zwycięstwa przechyliła się na naszą strone.
W oddali zamuczała krowa.
A jak ten zdrajca się zwię?
Imięnia nie znamy, wiemy tylko że był to jeden z pięciu doradców Polskiego króla, który wyjawił ściśle tajną wiadomość krasnoludą za sto dwadzieśćia trzy dukaty, po bitwie został schwytany przez polską milicje i odrąbali mu głowe.
 
Awatar użytkownika
Lord Xan
Administrator
Administrator
Posty: 606
Rejestracja: ndz gru 07, 2008 7:09 pm

Czy was chodz odrobine zaciekawi?

śr mar 30, 2016 12:42 am

Wybacz, ale czyta się fatalnie, naszpikowane błędami gramatycznymi i ortograficznymi, powtórzeniami. Dokonaj chociażby wstępnej korekty i wtedy zaprezentuj próbkę.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości