Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Aszhe
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 366
Rejestracja: pn paź 08, 2007 7:20 pm

Wizyta Davida Webera w Polsce (20-28 czerwca 2012)

czw cze 28, 2012 2:17 pm

Mnie się spotkanie we Wrocku podobało, nie mam niestety porównania do wcześniejszych, bo tylko we Wrocławiu mogłem być. Niestety mi nie udało się zadać żadnego pytania (i tak spotkanie trwało chyba dłużej niż zakładano, a po za tym tłumaczowi skończył się papier do notatek :razz: ).
Weber okazał się miłym, sympatycznym człowiekiem. Zastanawia mnie tylko skąd znajduje na wszystko czas, bo o ile dobrze policzyłem ma w planach napisanie do końca roku 5-6 książek.

Podobnie jak Dudi podziwiam fana ze Śląska który przytaszczył ze sobą cały plecak książek (nie tylko Honorkę, widziałem też okładki Starfire).
 
Alcarcalimo2
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 76
Rejestracja: ndz gru 12, 2010 8:19 pm

Re: Wizyta Davida Webera w Polsce (20-28 czerwca 2012)

wt lip 10, 2012 8:52 am

Jest już gdzieś ten wywiad?
 
Feline
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 76
Rejestracja: śr wrz 03, 2008 8:12 pm

Re: Wizyta Davida Webera w Polsce (20-28 czerwca 2012)

pt lip 13, 2012 2:21 pm

Tomek Nowak przygotował film, czy dokładniej przegląd slajdów z wizyty Sharon i Davida Weberów w Polsce:

http://www.youtube.com/watch?v=QJwcFzH-ZDA
 
gregr
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 263
Rejestracja: wt gru 06, 2005 10:26 pm

Wizyta Davida Webera w Polsce (20-28 czerwca 2012)

pn lis 16, 2015 10:32 am

Jest oficjalna wiadomość o zaproszeniu Davida i Sharon na Pyrkon 2016 przez Rebis .
 
Awatar użytkownika
Doom
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 482
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 9:44 am

Wizyta Davida Webera w Polsce (20-28 czerwca 2012)

pn lis 16, 2015 10:36 am

Załatwiasz już sobie wolne? :P
 
Awatar użytkownika
yabu
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2538
Rejestracja: pt sty 18, 2008 5:34 pm

Wizyta Davida Webera w Polsce (20-28 czerwca 2012)

śr lis 18, 2015 6:37 pm

A gdzie jest ten, yyy, Pyrkon?
 
Awatar użytkownika
Doom
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 482
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 9:44 am

Wizyta Davida Webera w Polsce (20-28 czerwca 2012)

śr lis 18, 2015 6:39 pm

w Poznaniu
 
Awatar użytkownika
yabu
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2538
Rejestracja: pt sty 18, 2008 5:34 pm

Wizyta Davida Webera w Polsce (20-28 czerwca 2012)

śr lis 18, 2015 6:42 pm

Za daleko, całe 3h drogi. :wink:
 
Awatar użytkownika
Doom
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 482
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 9:44 am

Wizyta Davida Webera w Polsce (20-28 czerwca 2012)

śr lis 18, 2015 6:46 pm

Leniwiec jest w Tobie silny. Zerknij jak wygląda wyjazd do poznania z Olsztyna...
 
Awatar użytkownika
yabu
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2538
Rejestracja: pt sty 18, 2008 5:34 pm

Wizyta Davida Webera w Polsce (20-28 czerwca 2012)

śr lis 18, 2015 7:06 pm

I co z tego? Jeszcze bym się zgubił w dalekim świecie... :razz:

Żałowałem tylko, że Wrocław nie odwiedził w niedzielę.
 
Awatar użytkownika
Doom
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 482
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 9:44 am

Wizyta Davida Webera w Polsce (20-28 czerwca 2012)

wt kwie 05, 2016 6:00 pm

To że nasz ulubiony autor będzie na Pyrkonie w poznaniu jest potwierdzone. Ktoś stąd kto nie jest członkiem fanklubu się wybiera?

Niestety ze spotkaniem związany jest mały zonk. Pyrkon to impreza przez którą przewalają się wielotysięczne tłumy, co za tym idzie organizatorzy chyba w tym roku lub w poprzednim wprowadzili innowację. Aby wejść na niektóre punkty programu należy się zapisać (gdzie spory procent miejsc jest zaklepany jako możliwy do obstawienia przed ludzmi płacącymi na bramie dla ludzi którzy zapłacili wcześniej, a przedsprzedaż biletów zakończyła się niestety zanim się o tm dowiedziałem).

A przy okazji jak ktos się nie wybiera a chciałby żeby Webera o coś konkretnego zapytać niech pisze. Zobaczę co da się zrobić ;)
 
Dudi2
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 647
Rejestracja: śr lis 24, 2004 12:09 pm

Wizyta Davida Webera w Polsce (20-28 czerwca 2012)

wt kwie 05, 2016 11:27 pm

Czy Scotty Tremaine zginie?
Czy Horatio Harkness zginie?
Czy Shanon Foraker zginie?
Czy Victor Cachat zginie?
Czy Anton Zilwicki zginie?
Czy Michelle Henke zginie?
Czy Honor Harrington zginie?
To tak na szybko :wink:

P.S.
Planowałem jechać, ale jednak nie wyrobiłem. Szkoda, bo stosunkowo blisko :cry:
 
Awatar użytkownika
Doom
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 482
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 9:44 am

Wizyta Davida Webera w Polsce (20-28 czerwca 2012)

śr kwie 06, 2016 12:17 am

To Ci już mogę powiedzieć ze jedyną osobą która ma immunitet pod groźbą bardzo powąznych konsekwencji dla Webera ze strony jego żony jest James McGuines. Reszta żyje na kredyt
 
Awatar użytkownika
Hugin
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 235
Rejestracja: czw lut 17, 2005 1:38 pm

Wizyta Davida Webera w Polsce (20-28 czerwca 2012)

śr kwie 06, 2016 7:33 am

Czy poda wreszcie jak wygląda podział Silesji?
 
gregr
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 263
Rejestracja: wt gru 06, 2005 10:26 pm

Re: Wizyta Davida Webera w Polsce (20-28 czerwca 2012)

czw kwie 07, 2016 8:55 pm

Informacje po dzisiejszym spotkaniu z Davidem Weberem :
Kroniki - ma być 6 tomów , ale Weberowi dobrze się to pisze więc może być więcej .Chce tu wstawić informacje o początkach
Haven i Andermanów .
Schronienie - aby wykończyć bandę czworga potrzeba 4 - 6 tomów . Następnie przerwa w historii na 20 lat i dalsza część .
Chce dociągnąć do opuszczenia przez ludzi Schronienia .
Honorka - planuje zakończyć pisania o HH ok. roku 2018 . Ktoś mu powiedział , że nie potrafi skończyć żadnej serii więc padło na HH . Ale jest tyle pobocznych tematów i bohaterów .... . Ma w głowie powieść o Masadzie , o Silesii ,że najprawdopodobniej będzie jeszcze sporo książek ale z innymi bohaterami . A i mają podobno być nowe technologie ,których się nie spodziewamy .
 
Dudi2
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 647
Rejestracja: śr lis 24, 2004 12:09 pm

Wizyta Davida Webera w Polsce (20-28 czerwca 2012)

czw kwie 07, 2016 10:14 pm

gregr pisze:
mają podobno być nowe technologie ,których się nie spodziewamy .


Proca?
Takiej technologii bym się nie spodziewał :razz:
 
gregr
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 263
Rejestracja: wt gru 06, 2005 10:26 pm

Re: Wizyta Davida Webera w Polsce (20-28 czerwca 2012)

pt kwie 08, 2016 9:11 am

Podczas rozmowy z Weberem padło pytanie czy okręty zwiększą szybkość chodziło o zagospodarowanie następnych pasm.
David stwierdził , że podczas takich spotkań niechętnie udziela informacji na tematy technologii ale może powiedzieć , ze
jeśli będzie wielka bitwa flot to będą nowe technologie , które nas zaskoczą .
Z innych informacji - nie będzie filmu , firma zbankrutowała , Weber ma nadzieje .że nie przez niego . W dalszej perspektywie może serial telewizyjny .
 
Awatar użytkownika
Doom
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 482
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 9:44 am

Re: Wizyta Davida Webera w Polsce (20-28 czerwca 2012)

sob kwie 09, 2016 9:27 am

Hugin pisze:
Czy poda wreszcie jak wygląda podział Silesji?

Silesia zostaje terra incognita. Bedzie o niej troche w Domach. Ale przed wchłonięciem przez Manticore i Andermanow. Weber ma po prostu za dużo do opowiedzenia na głównych teatrach działań aby zajmować sie miejscami pobocznymi. Moze kiedys w ramach cyklów pobocznych po zakończeniu głównej lini Honorvers.

Z ważnych rzeczy padla informacja ze planuje ujawnić czemu Deterliver jest taki cięty na rod Harringtonow. To tak na szybko z komórki. Postaram się więcej napisać po powrocie z Pyrkonu (jesli bede cos pamiętał ;) ).
 
gregr
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 263
Rejestracja: wt gru 06, 2005 10:26 pm

Re: Wizyta Davida Webera w Polsce (20-28 czerwca 2012)

sob kwie 09, 2016 12:23 pm

Zaczyna nam się czkawką odbijać brak tłumaczenia Domów. Weber parę razy wspominał , że coś jest w Domach i nawiązywał do tego . Chyba mimo mojego bardzo słabego angielskiego sprowadzę Domy przez Amazon , jeżeli Rebis
w dalszym ciągu nie będzie chciał ich wydać . Poczekam do Targów w W-wie to 1,5 m-c i zobaczę co powiedzą .
Na spotkaniu w Arkadii Weber wspominał , że chce coś napisać o sierżancie Harringtonie zrozumiałem z tego ,że chodzi
o Clematis i miasto Hope .
Ostatnio zmieniony sob kwie 09, 2016 12:43 pm przez gregr, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Doom
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 482
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 9:44 am

Wizyta Davida Webera w Polsce (20-28 czerwca 2012)

sob kwie 09, 2016 1:00 pm

Zaatakowaliśmy o to przedstawiciela Rebisu. Konkretnie pyrltanie bylo "komu skopać ryj, za nie wydanie domów i kolejnych fleet bloków" Gosc sie nawet nie obraził i spokojnie odpowiedział "czytelnikom, bo nie kupowali pierwszych fleetbookow"
Na pytanie o zjebane tłumaczenie Ostateczności dostałem odpowiedz ze wiedz ze jest zjebane, a tlumacza wybtlral jakiś biurokrata z kancelarii
 
Awatar użytkownika
Doom
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 482
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 9:44 am

Wizyta Davida Webera w Polsce (20-28 czerwca 2012)

sob kwie 09, 2016 6:04 pm

Pozdrowienia od Dawida, Feline i niżej podpisanego 8)
Obrazek
 
Dudi2
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 647
Rejestracja: śr lis 24, 2004 12:09 pm

Wizyta Davida Webera w Polsce (20-28 czerwca 2012)

ndz kwie 10, 2016 2:54 pm

Doom pisze:
Pozdrowienia od Dawida, Feline i niżej podpisanego

Berety naprawdę fajnie wyglądają.
To Ciastek w mundurze?
Gorąco pozdrawiam całą ekipę :D
Szkoda, że mnie nie ma :cry:

PS
Mówił Ci już ktoś, że jesteś podobny do Piotra Bałtroczyka? :razz:
 
Awatar użytkownika
Doom
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 482
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 9:44 am

Wizyta Davida Webera w Polsce (20-28 czerwca 2012)

pn kwie 11, 2016 8:39 am

To Ciastek w mundurze?

Tak
Szkoda, że mnie nie ma :cry:

A jak sądzisz czemu wrzuciłem fotki ęcząc się tym zadaniem na moim telefonie zamiast zrobić to po powrocie do domu? Obrazek
Jak coś takiego Cię nie zmotywuje do spotkania się z ludźmi z którymi regularnie dyskutujesz wiedząc że dodatkowo spotkać się będzie można z pisarzem którego twórczości regularnie obrabiamy tu tyłek to znaczy że nie ma dla Ciebie nadzei.
BTW trzeba było widzieć nienawić na twarzach paru osób jak na bezczela zaprosiłem Davida na piwo do pabu w ramach spotkania fanklubu :mrgreen:
PS
Mówił Ci już ktoś, że jesteś podobny do Piotra Bałtroczyka? :razz:

jak sie wreszcie bedziemy mieli spotkać weź ze sobą jakąś drabinę spróbuj powiedzieć mi to w twarz.

Jesli jesteście ciekawi o czym rozmawialiśmy na spotkaniu to z nowych rzeczy o których nikt tu nie pisał było niewiele.
Np David chciałby aby Troll Zagładny nie był pojedynczą pozycją ale nie ma kiedy się zabrać za kontynację. Niemniej koncepcją serii nie jest prequel, ale kontynuacja lini czasowej zapoczątkowanej w powieści, czyli że ludzie wiedzą o Kangi i mają im zamiar zrobić powitanie typu
Obrazek
Opóźnienia kontynuacji Imperium człowieka to wina Ringa, bo ten nie przekazał Davidowi tego co już ma aby David mógł to przejżeć i dopisać co ma dopisać i tej wersji David bedzie się trzymał.
Opóźnienie kontynacji Imperium człowieka to wina Webera bo ten nie ma czasu przyjżeć się temu co do tej pory Ringo przygotował i zabrać się za swoją część roboty i tej wersji Ring bedzie się trzymał. (a Bean Books będzie mówić ze obaj mówią prawdę :P)

Odnośnie zakończenia Honorki Weber chciałby aby ostatni tom został wydany w 25 rocznicę wydania Placówki Basylisk, ale zdaje sobie sprawę ze może być to trudne. Chodzi o długoletnią współpracę Bean Books i jeszcze jednego wydawnictwa i ich ich niepisana umowę że jak jedni robią premierę książki to drudzy nie żeby nie było rozbierzności interesów. Bean obiecali pogadać ale nic nie obiecali.

W temacie technologii Weber się wycwanił. Jest taka gierka Saganami tactical Simulator czy coś w ten deseń. Weber zawarł umowę z ludźmi ją robiącymi że od tej pory są jego czarnuchami od technologi. Pilnują ciągłości i poprawności technologi itp, a jak David wymyśla coś nowego to kontaktuje się z nimi z zapytaniem czy to ma prawo działać, a jeśli według nich nie to co proponują w zamian

W temacie wydania domów - informacja nie oficjalna i w rzaden sposób wiążąca dla Rebisu - to w przeciwieństwie do ewentualnych kolejnych fleet booków na których rebis definitywnie położył kreskę po tym jak się spażyli na tych już wydanych (konkretnie gorzej niż złej sprzedaży) Dom Stali i pozostałe domy są jeszcze na tapecie w stylu "a może je wydać?" jest też plan awaryjny w postaci odczekania do wydania na zachodzie wszystkich Domów, a potem wydania ich w polsce hrtem i na wagę jako jednej wielkiej knigi.

Było torchę o historii, było o ulbionych serialach SF (David lubi Startreka włączając w to reboot z ręki Jar Jar Abramsa, ale chyba bardziej lubi Babilon 5. Nie lubi starego Battlestara, nie lubi i to nawet bardzo czegoś co w polsce było wyświetlane jako Gwiezdna Eskadra chyba a co w orginale nosi tytuł Space: Above And Beyond)

Niestety z racji wracania do domu z poznania nie uczestniczyłem w niedzielnych prelekcjach Davida na pyrkonie wiec o tym co tam było może coś napisze Feline
 
Dudi2
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 647
Rejestracja: śr lis 24, 2004 12:09 pm

Wizyta Davida Webera w Polsce (20-28 czerwca 2012)

wt kwie 12, 2016 6:39 pm

Doom pisze:
A jak sądzisz czemu wrzuciłem fotki ęcząc się tym zadaniem na moim telefonie zamiast zrobić to po powrocie do domu? Obrazek
Jak coś takiego Cię nie zmotywuje do spotkania się z ludźmi z którymi regularnie dyskutujesz wiedząc że dodatkowo spotkać się będzie można z pisarzem którego twórczości regularnie obrabiamy tu tyłek to znaczy że nie ma dla Ciebie nadzei.

Jako moje marne usprawiedliwienie niech posłuży argument, że 1,5 miesiąca temu zmieniłem robotę i jako "młody" nie za bardzo jeszcze mam pole manewru z grafikiem zmian (wcześniejsze kłopoty życiowo-zdrowotne na szczęście się wyprostowały).
PS
David wspominał, czy zamierza jeszcze odwiedzić nasz kraj?

Doom pisze:
jak sie wreszcie bedziemy mieli spotkać weź ze sobą jakąś drabinę spróbuj powiedzieć mi to w twarz.

Zapewniam Cię, że nie wypadłem sroce spod ogona :wink:

Doom pisze:
Np David chciałby aby Troll Zagładny nie był pojedynczą pozycją

Wolałbym, aby ruszył "Dahaka" :help:

Doom pisze:
Opóźnienia kontynuacji Imperium człowieka...

Nosz !#%^&*! mać! :evil:

Doom pisze:
Dom Stali i pozostałe domy są jeszcze na tapecie w stylu "a może je wydać?" jest też plan awaryjny w postaci odczekania do wydania na zachodzie wszystkich Domów, a potem wydania ich w polsce hrtem i na wagę jako jednej wielkiej knigi.

Trzymam kciuki, zwłaszcza za tę drugą opcję :spoko:

Doom pisze:
Było torchę o historii, było o ulbionych serialach SF (David lubi Startreka włączając w to reboot z ręki Jar Jar Abramsa, ale chyba bardziej lubi Babilon 5. Nie lubi starego Battlestara, nie lubi i to nawet bardzo czegoś co w polsce było wyświetlane jako Gwiezdna Eskadra chyba a co w orginale nosi tytuł Space: Above And Beyond)

Także uważam "Babilon 5" za najlepszy serial S-F ever.
A kto lubi starego "Battlestara" :wink:
"Gwiezdna Eskadra" to rzeczywiście "SAAB" (to mi akurat podchodzi)

PS
Czy lubi Star Wars? :?
 
Awatar użytkownika
Doom
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 482
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 9:44 am

Wizyta Davida Webera w Polsce (20-28 czerwca 2012)

wt kwie 12, 2016 6:56 pm

Wolałbym, aby ruszył "Dahaka" :help:

Nie zdążyłem zapytać o Dahaka, ale mi prywatnie się wydaje że to zamknięty cykl
Nosz !#%^&*! mać! :evil:

Tak też lubię Rogera i resztę ferajny i też boli mnie że kontynuacja jest w proszku. Niestety nie przeskoczysz tego. U webera obecnie najlepiej się chyba sprzedają Schronienie i Honorka i ma zewnętrzne ciśnienie na te włąśnie serie.
Z ciekawostek pierotnie imperium człowieka miało być dwoma książkami, a próbka materałowa była tak straszna ze Weber został poproszony o to aby objął Ringo opieką (ale kontrakt podpisano bo był potencjał) Jakoś tak w połowie podczas prac zszokowany rRingo mówi że mają już (tu była kilkusettysięczna cyfra nie pamiętam jaka). A Weber że to dobrze nie? (bo materiał na dwa zakontraktowane tomy mniej wiecej). "Tak ale to jest dopiero połowa tego co mam do pierwszego tomu! :cry: " Weber kazał dać sobie reszte żeby popatrzeć co by można wyciąć i okazało się ze nie za bardzo jest co. Telefon -> "Pamiętacie ten kontrakt z Jhonem Ringo na dwie książki i że kazaliście mi przypilnować żeby to było coś na poziomie? No więc teraz chyba trzeba zrobić z tego kontrakt na cztery ksiażki" Bean Books zmienili kotrakt :lol:
Także uważam "Babilon 5" za najlepszy serial S-F ever.

Też tak uważam
A kto lubi starego "Battlestara"

No np ja. A już na pewno uważam go za lepszy od nowego. Masz z tym problem? Obrazek
"Gwiezdna Eskadra" to rzeczywiście "SAAB" (to mi akurat podchodzi)

Oglądałem to będąc w wieku określanym obecnie jako gimbus (mimo że gimbaza to było coś czym nas dopiero straszono pod koniec liceum). Wtedy mi sie podobało.
Czy lubi Star Wars?

Chyba nie poruszaliśmy tego wątku. Ale jego główne "ALE" do np Battlestara było że podczas kosmicznej napierdalanki słychać było zipy i zapy z działek, laserów, rakiet lecacych miedzy nosicelem a celem i szum wiatru na owiewce myśliwca podczas starć w próżni. Jak sądzisz SW tego nie mają? :P
 
Awatar użytkownika
yabu
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2538
Rejestracja: pt sty 18, 2008 5:34 pm

Wizyta Davida Webera w Polsce (20-28 czerwca 2012)

wt kwie 12, 2016 9:45 pm

Z 'Imperium Człowieka' podawali nawet pierwsze rozdziały, szkoda, że posypało się. :(
 
Awatar użytkownika
Doom
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 482
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 9:44 am

Wizyta Davida Webera w Polsce (20-28 czerwca 2012)

wt kwie 12, 2016 11:06 pm

Się nie posypało. Poprostu czeka na zrobienie
 
Awatar użytkownika
yabu
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2538
Rejestracja: pt sty 18, 2008 5:34 pm

Wizyta Davida Webera w Polsce (20-28 czerwca 2012)

czw kwie 14, 2016 8:14 pm

Weber będzie we Wrocławiu?
 
Awatar użytkownika
Doom
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 482
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 9:44 am

Wizyta Davida Webera w Polsce (20-28 czerwca 2012)

czw kwie 14, 2016 8:19 pm

Pytasz o Polkon? Nie wiem. Wydaje mi się że jak teraz robił trase (bo przed przyjazdem do polski w czechach był) to nie będzie drugi raz tak szybko przyjeżdżał. Zwłaszcza że Sharon generalnie żecz ujmując miałą zdrowotne problemy teraz
 
Dalambert
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 182
Rejestracja: pn lip 30, 2007 5:23 pm

Wizyta Davida Webera w Polsce (20-28 czerwca 2012)

pn kwie 18, 2016 7:56 pm

Było spotkanie z Weberem w Arkadii -Warszawa 7 IV 2016- miło było, autograf na " Wezwaniu do Broni" :hello: mam = z wieśći, ani Filmu, ani serialu nie będzie - studio filmowe zbankrutowało. :x

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości