Zrodzony z fantastyki

 
Monos
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: ndz paź 28, 2007 10:11 am

jezyk komiksów

ndz paź 28, 2007 11:41 am

Hej...
Potrzebuje bardzo informacji o języku komiksów... Linków, pozycji książkowych, artykułów.... czegokolwiek.do pracy maturalnej.

Nie precyzuję bardziej tematu, bo przyda mi sie dosłownie wszystko, co sie z tym luźno wiąże. Tyle, że chodzi o podejście naukowe...
Ale polecono mi to forum, jako dobre źródło informacji, więc jesli ktos chce podesłać wlasny artykuł, wywód to też bardzo chetnie... :)

Bede bardzo wdzieczna za kazda pomoc, bom z deka w kropce...
 
Awatar użytkownika
turucorp
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1124
Rejestracja: pt sie 08, 2003 5:35 pm

ndz paź 28, 2007 11:51 am

Mam pytanie.
Dlaczego wzielas sobie taki temat skoro na starcie jestes w kropce?

A wklejajac tutaj linki mam rownoczesnie mala prosbe, jak na przyszlosc bedziesz sie brala za cos takiego, to najpierw pomysl chwile a potem dopiero bierz temat, dobra?

spis ksiazek
skladnica tekstow naukowych
 
Monos
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: ndz paź 28, 2007 10:11 am

ndz paź 28, 2007 12:00 pm

przepraszam.

Ale sęk nie w tym, ze jestem w kropce jesli chodzi o temat, ale o źródła stricte naukowe...

Zeszyty komiksowe mam, znam, czytuje, ogarnełam.
Siedze w temacie głębiej niż by sie wydawało z postu.

Tyle, ze nauczyciele nie akceptuja moich pozycji... Nie wiem jak znaleźć coś bardziej 'naukowego'....
 
Awatar użytkownika
turucorp
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1124
Rejestracja: pt sie 08, 2003 5:35 pm

ndz paź 28, 2007 12:18 pm

Na stronie "Zeszytow" sa tez prace i fragmenty prac magisterskich (i fragment doktoratu Birka), wszystkie ksiazki Szylaka sa stricte naukowe (jakby na to nie patrzec, Jerzy nie jest "doktorem humoris causa" tylko pracownikiem naukowym, a te ksiazki to efekt jego pracy), inna sprawa, ze ciezko je dostac.
Nie rozumiem troche sytuacji, ze nauczyciele nie akceptuja tekstow z "Zeszytow", szczegolnie, ze te teksty stanowia bardzo czesto podstawe do prac magisterskich na wyzszych uczelniach.
Z opracowaniami dotyczacymi samego "jezyka komiksu" mozesz miec problem, bo to co napisano u nas, najczescie nie ma sygnatury "mgr. doc. hab. prof. do uzytku stricte naukowego", zas ksiazki tego typu z zachodu sa dosyc kosztowne (i sprowadzenie ich troche trwa).
 
Monos
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: ndz paź 28, 2007 10:11 am

ndz paź 28, 2007 12:25 pm

"Nie rozumiem troche sytuacji, ze nauczyciele nie akceptuja tekstow z "Zeszytow", szczegolnie, ze te teksty stanowia bardzo czesto podstawe do prac magisterskich na wyzszych uczelniach. "

>>> Otóż to... ja też tego nie rozumiem.
Kiedy sie własnie kłóciłam o 'Zeszyty', usłyszałam pseudokontraargument, ze po prostu... musze mieć jakieś KSIĄŻKI, LITERATURE w literaturze podmiotu, 'a nie zadne zeszyty'...

I jak tu gadać z nauczycielem, ktory sam nie ma pojecia o temacie?
I jestem w kropce, bo jesli mi tego nie uznają bede musiala zmienic temat.
A przepraszam, ale tak jak mówisz - ksiązek z zachodu z tytułem naukowym autora nie zdobędę...

Dzieki w kazdym razie za odzew.

PS.A w pierwszym poscie napisałam, ze szukam czegokolwiek, luźno powiązanego, bo już szukam wszystkimi możliwymi tropami... a nóz widelec na coś trafie przez przypadek.
 
Awatar użytkownika
turucorp
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1124
Rejestracja: pt sie 08, 2003 5:35 pm

ndz paź 28, 2007 12:38 pm

Zachodnie ksiazki, pisane (po angielsku) przez ludzi z tytulami naukowymi mozesz zdobyc np. przez empik.com , ale to sa drogie rzeczy (od 100 pln. w gore), troche krajowych ksiazek jest do kupienia w Incalu, ponadto, jezeli masz na tyle sily, daru przekonywania i czasu, to mozesz sprobowac dogadac sie z Wojtkiem Birkiem albo z Jerzym Szylakiem, obaj maja spore biblioteki, ale to sie wiaze z dogadaniem sie przez siec/telefonicznie, a potem wizyta osobista (bo pozyczyc tego od nich to chyba nie da rady).
No i zawsze mozesz sprobowac zdobyc cos w Bibliotece Narodowej, maja praktycznie wszystko co u nas wyszlo.
 
gilbaert
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 454
Rejestracja: czw lip 14, 2005 4:01 pm

pn paź 29, 2007 2:43 pm

Kiedy sie własnie kłóciłam o 'Zeszyty', usłyszałam pseudokontraargument, ze po prostu... musze mieć jakieś KSIĄŻKI, LITERATURE w literaturze podmiotu, 'a nie zadne zeszyty'...


nie wiem jakiego masz nauczyciela i która uczelnia mu dała dyplom, ale zapytaj go czy jak pisał/a pracę mgr to korzystała z takich periodyków jak "Zeszyty literackie", "Literatura na świecie", "Twórczość", "Pamiętnik literacki"
Które książkami nie są jeno czasopismami. Takim samym czasopismem są "Zeszyty komiksowe"

Jeśli mieszkasz w pobliżu jakiegoś miasta, gdzie jest uniwersytet udaj się do biblioteki wydziału filologicznego lub akademii sztuk pięknych (choć tam może być dużo gorzej)
 
Luke75
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: wt kwie 26, 2016 5:06 pm

Re: jezyk komiksów

wt kwie 26, 2016 5:32 pm

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości