Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Mathis
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: śr maja 23, 2007 10:59 am

Gdzie można kupic komiksy Oryginalne/ obcojęzyczne?

czw cze 07, 2007 8:48 pm

Coż. Nie znalazłem takiego topicu więc zamieszczam. Możnaby tu wpisywac namiary na sklepy wirtualne jak i stacjonarne zajmujące się handlem komiksami orginalnymi- zza oceanu. I chodzi mi o sklepy działające zarówno w kraju jak i za granicą.

Na sam początek zamieszczam trzy linki:

http://www.multiversum.abc24.pl/
http://komiksy.com/
http://komiksy.hopfer.com.pl/

No i mam prośbę. Otóż interesowałyby mnie namiary na jakiekolwiek sklepy komiksowe znajdujące się w Monachium (Germany) bądź we Wiedniu (Austria). Niebawem będę miał okazję zwiedzenia tych miast więc chętnie zajrzałbym przy okazji do jakiegoś większego sklepu (najlepiej z komiksami anglojęzycznymi- ale w ostateczności mogłyby byc niemieckojęzyczne). W każdym bądź razie będę wdzięczny za jakiekolwiek adresy lub opisy miejsca takich sklepów. :help:
 
Awatar użytkownika
Mathis
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: śr maja 23, 2007 10:59 am

wt cze 26, 2007 7:50 pm

Hm...widzę że zainteresowanie tematem marne. No cóż, i tak bywa. Niemniej jednak poniżej podaję link stronki KZ z opisem sklepów komiksowych stacjonarnych w Katowicach, Poznaniu i Wrocku 8)

http://www.kazet.bial.pl/2002_12/sklepy.html

Sam byłem ostatnio w Katowicach w imago.com.pl oraz w nie opisanym na powyższej stronce sklepiku komiksiarnia.pl znajdującym się na ul. Andrzeja 5 i muszę powiedziec że Katowiczanie są dobrze zaopatrzeni. Szkoda że u nas w Opolu sytuacja wygląda o wiele marniej :cry:
Na szczęście do Katowic mamy niedaleko. Zresztą na dobrą sprawę jeśli chodzi o Katowice to wszystkie 3 sklepy komiksowe plus Empik znajdują się w bezpośredniej bliskości głównej stacji PKP, więc połączenie idealne. Polecam gorąco!
 
Awatar użytkownika
turucorp
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1124
Rejestracja: pt sie 08, 2003 5:35 pm

śr cze 27, 2007 8:16 am

Mathis pisze:
jeśli chodzi o Katowice to wszystkie 3 sklepy komiksowe plus Empik znajdują się w bezpośredniej bliskości głównej stacji PKP, więc połączenie idealne.


W Katowicach sa DWA sklepy komiksowe, Imago i Komiksiarnia (przeniesiona z dworca na ul. Andrzeja), prosze nie wprowadzac ludzi w blad.
A jesli chodzi o sytuacje w Opolu, to pomysl, ze te dwa sklepy z ledwoscia wychodza na swoje a obsluguja klientow z obszaru od Dabrowy Gorniczej do Gliwic (czyli jakies 3 mln. mieszkancow), z tego co sie orientuje to klienci obu sklepow w Katowicach stanowia pare promili ogolnej liczby mieszkancow.
Teraz wez liczbe mieszkancow Opola i pomysl ilu z nich musialoby kupowac komiksy zeby taki sklep mial szanse zaistniec.
Bardzo mi przykro, ale nie ma sznas.
 
Awatar użytkownika
Mathis
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: śr maja 23, 2007 10:59 am

śr cze 27, 2007 11:52 am

turucorp pisze:
W Katowicach sa DWA sklepy komiksowe, Imago i Komiksiarnia (przeniesiona z dworca na ul. Andrzeja), prosze nie wprowadzac ludzi w blad.


Eee...przepraszam. Moje dane były troszkę nieaktualne. Nie miałem okazji odwiedzic sklepu na dworcu i myślałam że jeszcze tam się znajduje. Nie wiedziałem że został przeniesiony. Proszę wszystkich o wybaczenie.
Natomiast co się tyczy Opola to oczywiście masz rację Turucorp. Ale mimo wszystko fajnie pomarzyc...Gdyby taki sklep jak Imago zaistniał w Opolu...to byłby raj. :razz:
Według mnie w Polsce ogólnie brakuje takich miejsc jak stacjonarne sklepy komiksowe. Wiem że może mają nikłe szanse żeby zaistniec, ale mimo wszystko istnieją ludzie którzy uważają że takich miejsc jest za mało. Istnieje też multum czytelników których jedynym źródłem zaopatrywania się w komiksy jest internet. Ja jednak uważam że nie ma to jak wejśc do sklepu/antykwariatu, poczuc zapach papieru, półki obładowane komiksami. I przeglądac egzemplarz za egzemplarzem trzymają go w rękach :mrgreen: To nie to samo co przeglądanie danego komiksu na monitorze komputera. Ale chyba troszkę odbiegam od tematu.
 
dusia777
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: pn sie 10, 2015 10:23 am

Gdzie można kupic komiksy Oryginalne/ obcojęzyczne?

pn sie 10, 2015 10:27 am

Ja tam zawsze łażę do "KiK"a w Poznaniu na Św. Marcinie. Kiedyś wiem, ze można było zamawiać komiksy z zagranicy, nie wiem jak teraz, bo ja tam jednak preferuję wspieranie naszych polskich wydawców ;P. Zawsze na wyszystko dają zniżki, no i obsługa zorientowana w temacie, zawsze mi doradzą coś co trafi w dziesiątkę. Może napisać do nich, czy nadal zajmują się sprowadzaniem komiksów z zagranicy przez fb: https://www.facebook.com/kikpoznan?fref=ts
 
deVeloperzpo
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: pn sie 10, 2015 10:31 am

Gdzie można kupic komiksy Oryginalne/ obcojęzyczne?

wt sie 11, 2015 4:07 pm

Na pewno można znaleźć takie pozycji w internecie, wystarczy poszukać.
 
Awatar użytkownika
ekstravaganza
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: pn wrz 14, 2015 9:02 pm

Re: Gdzie można kupic komiksy Oryginalne/ obcojęzyczne?

wt paź 20, 2015 7:59 pm

Od blisko roku kupuję regularnie zeszytówki z Atom Comics i bardzo sobie chwalę - mają dobre ceny i wszystkie zeszyty wysyłają z koszulką i tekturką.
 
Awatar użytkownika
zajonc
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: sob cze 11, 2005 3:20 pm

Gdzie można kupic komiksy Oryginalne/ obcojęzyczne?

czw lut 04, 2016 6:21 pm

Zamwiam również w http://www.atomcomics.pl/ i bardzo sobie chwalę kilka rzeczy:
- ceny mają minimalnien niższe niż u konkurencji
- wysyłają od razu z folią i tekturą - więc dodatkowa oszczędność i nie trzeba sobie tym głowy zawracać :)
- świetnie pakują - w ogóle nie martwię sie o przesyłkę
- wysyłają do paczkomatów :)
 
ansta92dn
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: czw lut 25, 2016 1:32 pm

Gdzie można kupic komiksy Oryginalne/ obcojęzyczne?

czw mar 10, 2016 12:55 pm

dzięki za info, od jakiegoś czasu szukam komiksów oryginalnych, a piracenie mi się nie uśmiecha :) :rockpunk:
 
Luke75
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: wt kwie 26, 2016 5:06 pm

Re: Gdzie można kupic komiksy Oryginalne/ obcojęzyczne?

wt kwie 26, 2016 5:11 pm

Dobrze wiedzieć. Też mam blisko do Katowic.
 
lobuzo
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: pt kwie 08, 2016 3:24 pm

Gdzie można kupic komiksy Oryginalne/ obcojęzyczne?

śr kwie 27, 2016 1:27 pm

Bardzo dobrze, że nie piracisz. :) Brawo Ty!

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość