Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
azef
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 200
Rejestracja: pt kwie 04, 2008 5:17 pm

World War Z spoilery

pt lip 05, 2013 7:08 pm

Film o zombiakach :)
Brad Pitt o minie zbitego psa jest byłym onezetowcem, co to mu wojna się już opatrzyła i postanowił spędzać czas smażąc placki dla rodziny w domku pod Filadelfią. Niestety nie jest mu to dane robić gdyż na świecie wybucha pandemia zombizmu. Jakimś cudem udaje się mu spierdzielić z rodzinką i przypadkowym latynoskim chłopcem z Ameryki na pokład floty ONZ, gdzie dostaje za zadanie znalezienia pacjenta ), by można było opracować szczepionkę. Właściwie to Pitt ma opiekować się wirusologiem, który jest "jedyną nadzieją". Niestety kolo dostaje pierwszy raz w łapy pistolet, wywala się i zalicza glebę wraz ze zgonem (szit hepens) więc Pitt sam kontynuuje misję udając się do Izraela. Mądrę Żydki zbudowały sobie megamur, niestety drą się za głośno i zwabiają zombiaki i Pitt musi spierdzielać samolotem linii Belarus Airlines ( i to airbusem, coś polskie drimlajnery maja pecha Smile ). Wraz z przygodnie poznaną izraelską żołnierką, której odciął ręke udają się do placówki WTO w Cardiff. Pitt odkrywa sposób kamuflażu przed zombie, trzeba po zarazić się jakaś śmiertelną chorobą. Łejt łat !? Tak, tak. Oczywiście ten aspekt potraktowano łepkach, i od ręki zmodyfikowano te wirusy były łagodne tj. nie zabijały (czyli nie są już śmiertelne- w takim razie jak zapewniaja ten kamuflaż ?).
Ogólnie książka lepsza o lata świetlne, niemniej można się przejść. Gdyby ktoś jednak szukał, czego lepszego zawsze jest 28 dni/tygodni później.
Na plus:
+akcja w USA.
+wątek izraelski.
+ postać żołnierki bez ręki.
Na minus:
- efekty z biegiem zombiaków, po śmierci ludzie zamieniają się w sprinterów.
- ... i zachowują się jak mrówki, włażąc na siebie jeden przez drugiego.
- headshot wirusologa, żeby Brad był głównym bohaterem
Ogólnie 6,5 na 10.
 
jackrostowski
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: śr lip 10, 2013 6:08 pm

World War Z spoilery

śr lip 10, 2013 6:31 pm

Nie czytałem całego tekstu tylko plusy i minusy. Zastanawiałem się właśnie nad tym filmem. W kinach letnia posucha i wydawało mi się, że to premiera tygodnia. Twoja recenzja mi pomogła i utwierdziła w tym przekonaniu. Po obejrzeniu dorzucę swoją reckę ;)

PS. trochę pachnie Walking Dead
 
zdrowy002
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: czw cze 18, 2015 12:14 pm

World War Z spoilery

czw cze 18, 2015 12:23 pm

Okropny film, żalosny wręcz. Uwielbiam The Walking Dead, ale ten film to dno.
Ostatnio zmieniony czw cze 18, 2015 1:33 pm przez Lord Xan, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
polgrest
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: ndz lip 05, 2015 11:23 pm

World War Z spoilery

pn lip 06, 2015 10:08 am

Bardzo słaby film, efekty przesadzone, wszystko przesadzone, fabuła do przewidzenia. Nie polecam, kupa.
 
Moc1970
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: wt kwie 19, 2016 8:34 pm

Re: World War Z spoilery

pt kwie 22, 2016 8:03 pm

Film daje wyjaśnienie dla zdarzeń i rozwiązanie całego problemu. Dla mnie na plus.
 
Erni2
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: śr kwie 27, 2016 10:37 am

Re: World War Z spoilery

czw kwie 28, 2016 1:49 pm

Nie jest wybitny, ale nie jest tragiczny. Nie żałuję, że go widziałem.
 
Shepard
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: pt kwie 29, 2016 8:19 pm

Re: World War Z spoilery

pt kwie 29, 2016 8:29 pm

Najbardziej w tym filmie przerażają szybko biegające zombie;)Kto takim ucieknie?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości