Zrodzony z fantastyki

 
kasiaw90
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: czw wrz 05, 2013 11:03 am

Oblivion - zaskoczenie czy rozczarowanie?

czw wrz 05, 2013 11:14 am

Witam,

chciałam rozpocząć temat o całkiem aktualnym filmie science fiction, mianowicie Oblivion. Mam bardzo mieszane uczucie, ponieważ z jednej strony bardzo podobał mi się świat przedstawiony (chodzi mi głównie o miejsce zamieszkania toma cruisea, drony itd.) z drugiej jednak strony brakowało mi rozwinięcia fabuły. Pociągnięcia tematu obcych. Ewentualnie jakiś scen z ich platformy.

Nie ukrywam, że miałam spory problem z oceną tego filmu na filmwebie. Jestem ciekawa opinii innych osób.
 
blazius
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: ndz wrz 15, 2013 9:07 am

Oblivion - zaskoczenie czy rozczarowanie?

ndz wrz 15, 2013 9:17 am

Film jest o szukaniu człowieczeństwa i własnej tożsamości. I kilku innych sprawach dot. człowieka. Wyjaśnianie czym jest platforma nie miało dużego znaczenia. Nigdzie nie powiedziano że jest to twór obcych. Może to twór człowieka?
 
dzoana_de
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: wt paź 01, 2013 3:29 pm

Oblivion - zaskoczenie czy rozczarowanie?

wt paź 01, 2013 3:33 pm

podoba mi się interpretacja, że platforma była tworem człowieka...
 
Awatar użytkownika
balint
Redaktor działu gier planszowych
Redaktor działu gier planszowych
Posty: 485
Rejestracja: pn cze 25, 2012 8:46 pm

Oblivion - zaskoczenie czy rozczarowanie?

śr paź 23, 2013 9:24 pm

dla mnie bardzo pozytywną niespodzianka
 
Gigi
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 68
Rejestracja: pn lip 01, 2013 12:49 pm

Oblivion - zaskoczenie czy rozczarowanie?

sob paź 26, 2013 1:10 pm

Film mi się podobał. Motyw wykorzystania klonów bardzo podobny do filmu Moon. Niektóre wątki mogłyby być trochę bardziej pociągnięte, np. za mało było informacji na temat stacji zwanej Tet. Skąd np. przybyła ta istotna?
 
Polonez35
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: pt paź 28, 2011 10:16 am

Oblivion - zaskoczenie czy rozczarowanie?

czw paź 31, 2013 11:22 am

Powiem krótko, perełka ambitniejszego scifi
 
Kret69

Oblivion - zaskoczenie czy rozczarowanie?

pn lis 04, 2013 8:40 am

W ogóle motyw klonów ostatnio częściej eksploatowany...

Czy perełka i czy ambitniszego, to bym dyskutował - jednak te motywy już były w kinie, a jak słusznie zauważyła twórczyni wątku, rozwinięcia fabuły trochę brakowało. Sama "droga do człowieczeństwa" to też nie jest motyw, który pojawił się w kinie sci fi po raz pierwszy.

Ale oglądało się dobrze. Scenografie były wręcz inspirujące.
 
LuckyStr1ke
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: pt lis 08, 2013 12:19 am

Oblivion - zaskoczenie czy rozczarowanie?

pt lis 08, 2013 12:24 am

mi sie ogolnie tez podobal, aczkolwiek bardzo mnie zaskoczyl ale na plus.
 
TheYearning
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: czw lis 14, 2013 11:55 pm

Oblivion - zaskoczenie czy rozczarowanie?

pt lis 15, 2013 12:06 am

dla mnie napewno zaskoczenie
 
Offlon58
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: pn lis 18, 2013 1:07 pm

Re: Oblivion - zaskoczenie czy rozczarowanie?

czw lis 21, 2013 11:40 am

Sam film mimo paru szczegółów o które można się czepiać podobał mi się.
Niestety końcówka jak dla mnie bez sensu. ani to to happy end ani smutne zakończenie. Jeden Jack się poświęcił ale nie szkodzi, mamy w zapasie drugiego. Dziwię się jak ta kobieta mogła zaakceptować trzecią w swoim życiu kopię mężczyzny. Nie przeszkadzało jej specjalnie że tamtych dwóch poprzednich
zginęło. Zastanawiam się co z resztą Jacków których było tam około 50, wszyscy byli tacy samy, mieli te same wspomnienia. Czy kochałaby wszystkich naraz, może nawet ze wszystkimi spała. Końcówka wkurzająca. :D
 
reader10
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: pn gru 16, 2013 4:56 pm

Oblivion - zaskoczenie czy rozczarowanie?

śr sty 08, 2014 1:06 pm

Szczerze mówiąc nie dotrwałem do końca. Jakoś film do mnie nie przemawiał. Niby miało to być coś podobne do Dystryktu, ale nie wyszło.
 
Awatar użytkownika
Gieferg
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 524
Rejestracja: czw gru 02, 2004 1:43 am

Re: Oblivion - zaskoczenie czy rozczarowanie?

pn sty 13, 2014 9:44 am

Oblivion miał być podobny do Dystryktu? What? Chyba pomieszało ci się z Elysium (swoją drogą i Oblivion i Elysium to dla mnie słabe filmy na raz).
 
Moc1970
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: wt kwie 19, 2016 8:34 pm

Oblivion - zaskoczenie czy rozczarowanie?

pt kwie 22, 2016 7:59 pm

Ciekawy do pewnego momentu.
 
Luke75
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: wt kwie 26, 2016 5:06 pm

Re: Oblivion - zaskoczenie czy rozczarowanie?

wt kwie 26, 2016 5:08 pm

Mnie się bardzo podobał, bo nie był jak inne, wprowadzał nowe koncepcje. Jak dla mnie innowacyjny. Ogólnie polecam.
 
Serduszko
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: wt maja 03, 2016 4:39 pm

Re: Oblivion - zaskoczenie czy rozczarowanie?

wt maja 03, 2016 5:20 pm

Nie lubię Toma Cruise, ale ten film i Na skraju jutra bardzo mi się spodobały. Mogę polecić.
 
uggo
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: sob kwie 09, 2016 11:38 pm

Oblivion - zaskoczenie czy rozczarowanie?

śr maja 04, 2016 11:49 pm

Moim zdaniem lekkie rozczarowanie.
 
Awatar użytkownika
Bakcyl
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: wt kwie 14, 2015 10:06 am

Oblivion - zaskoczenie czy rozczarowanie?

czw maja 05, 2016 3:38 am

[SPOILERY]

Niezwykle zaawansowana forma życia, dysponująca technologią pozwalającą jej na skopiowanie człowieka, a następnie na podstawie skopiowanego wzorca wyprodukowanie miliardów jego kopii, Wysyła je na Ziemię celem jej podbicia. Co też się udaje.
Zdesperowani Ziemianie z całą swoją technologią nie mogą stawić czoła armii klonów, wobec czego używają broni jądrowej, niszcząc Ziemię do szczętu.
Ta sama forma życia następnie wznosi ogromne platformy, które zasysają wodę z Oceanu (i zamieniają ją w energię, którą przekazują do jednostki centralnej) i wysyła do ich obrony drony, które stopniem zaawansowania nie odbiegają od tego, czym dysponują ludzie. A do tego po parze techników, by te drony naprawiały wymieniając części, których brakuje.
Potem ta sama forma życia nie potrafi przejrzeć planów klona, którego wyprodukowała, a ten do spółki ze starym wojakiem rozwalają ją atomówką.
Główny bohater ginie. Jednakże inny klon - dokładnie taka sama jego kopia - wraca do jego ukochanej, a ta przyjmuje go z otwartymi ramionami.

Ten film jest obrazą dla inteligencji widza. Choćby tylko ćwierćinteligentnego.

Już pomijając cały debilizm w nim zawarty, to zakończenie. Naprawdę komuś się wydaje, że to w porządku? To zakończenie robi z ludzi nic nie warte worki mięsa, które są tylko produktem i niczym więcej. W dodatku produktem kompletnie upośledzonym, bo ludzie jako tako mają przecież swoje uczucia, a kobieta w filmie przyjęła klona jak gdyby nigdy nic. Zero moralnych rozterek, że to przecież nie on, tylko kopia, i co to właściwie teraz znaczy człowieczeństwo? Czy w ogóle warto ratować Ziemię i ludzki gatnek, skoro okazuje się, że ludzi można skopiować i zaprogramować jak maszynę? No ale co tam, ważne, że było trochę wybuchów i Drony - szczyt myśli tecnhicznej pozaziemskiej inteligencji...

0/10
 
Mefedron
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: ndz maja 22, 2016 11:08 am

Oblivion - zaskoczenie czy rozczarowanie?

ndz maja 22, 2016 11:16 am

Mi osobiście film bardzo się podobał. Przedstawia to co może się wydarzyć w przyszłości czyli klonowanie ludzi i będzie tak jak w filmie, umrzesz to sklonują Ciebie i Twoja żona będzie miała "kolejnego Ciebie".

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości