Zrodzony z fantastyki

 
slann
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4982
Rejestracja: pt paź 14, 2005 10:35 am

Exalted: pytania

pn lis 15, 2010 3:11 pm

Mam pytanie co do exaltedów
Czy jest jakaś racjonalne wyjaśnienie zabranienia Solarom i reszcie niebiańskich posiadania Henchmenów i retainersów.
Ile kosztowałoby posiadanie henhmena godbloded?
 
Awatar użytkownika
zegarmistrz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1002
Rejestracja: śr paź 20, 2004 4:05 pm

Re: Exalted: pytania

śr paź 26, 2011 1:47 pm

O ile pamiętam nie ma takiego ograniczenia. Ja u siebie bym dopuścił.

Retainerzy zawsze są non-heroic mortalami, a Henchmani heroic mortalami, więc nie mogą być GodBlooded. Jeśli chcesz, możesz obejść to obejść za pomocą Power-Awarding Prana z drzewka Lore. Lunarzy (i chyba Abyssale) mają własne odpowiedniki tego charmu.
Ostatnio zmieniony śr paź 26, 2011 1:48 pm przez zegarmistrz, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Ulli
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 128
Rejestracja: czw sie 26, 2010 1:30 pm

Re: Exalted: pytania

pn cze 13, 2016 9:04 pm

Witam mam pytanie o podrozdział "Krok Dziesiąty: Rezultat" na 155 stronie polskiego podręcznika do 2 edycji. Kompletnie tego nie rozumiem.

Załóżmy, że po wyparowaniach zostaje 4 poważne rany. Rzucamy 4k10 i wypadaja dwa sukcesy. Przeciwnik ma dwa poziomy poważnych ran i karę -1, czy dwie kratki poziomu zero poważnych ran?

Po co w KP na końcu podręcznika tyle kratek każdego poziomu zdrowia, jeśli gdy wierzyć przykładowi z ramki na zerowym jest tylko jedna kratka do zakreślenia?

Ten przykład jest według mnie nielogiczny.
Ostatnio zmieniony pn cze 13, 2016 9:04 pm przez Ulli, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości