Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Jade Elenne
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1264
Rejestracja: pn maja 09, 2005 4:39 pm

śr kwie 19, 2006 5:26 pm

Hm. Light of the Force to konkretny utwór z EVI. Sam natomiast motyw to Force Theme. Hehe, Jade wiedziała najlepiej :razz:

Venomus ma dobry gust, bo mnie też ten utwór zachwyca nieodmiennie od chwili, gdy usłyszałam go po raz pierwszy. Piękno w czystej formie...

Mam od niedawna SD z EII i poza ślicznym Across the Stars zwraca uwagę jeszcze jeden utwór - Yoda and the Younglings. Jest bardzo pogodny, radosny...taki beztroski. Przyjemnie się słucha.
 
Awatar użytkownika
Deckard
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2097
Rejestracja: wt wrz 20, 2005 9:50 pm

śr kwie 19, 2006 5:59 pm

Hm - ja nadal wskazuję Ambush on Coruscant i Return to Tatooine (1 i 10), oczywiście Across także znajduje uznanie. :)

Aktualnie wyczekuję na swoistą ciekawostkę, jaką jest soundtrack stworzony do gry komputerowej "Shadows of the Empire", autorstwa pana Joela McNelly`ego. Cierpliwości...
 
Awatar użytkownika
Venomus
Z-ca szefa działu
Z-ca szefa działu
Posty: 358
Rejestracja: czw sie 11, 2005 10:29 pm

śr kwie 19, 2006 6:29 pm

Jade Elenne pisze:
Sam natomiast motyw to Force Theme. Hehe, Jade wiedziała najlepiej


Wiedziałem! Wiedziałem, ze to cos z "Force" w nazwie! :razz:


Jade Elenne pisze:
Venomus ma dobry gust, bo mnie też ten utwór zachwyca nieodmiennie od chwili, gdy usłyszałam go po raz pierwszy. Piękno w czystej formie...


Dzieks, dzięks... No cuż, Force Theme i Imperial March sa moimi ulubionymi motywami muzycznymi ze SW. Co ja poradzę, ze lubię to co dobre? :razz: :D

BTW: Jade, nowy avek! Nie wiem jakiego to miasta ale jak miałbym strzelac to powiedziałbym, ze Konin (sam nie wiem czemu)... :razz:
 
Awatar użytkownika
Largus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 899
Rejestracja: wt lut 08, 2005 10:39 pm

śr kwie 19, 2006 8:45 pm

Largus pisze:
Jednak tym, który najbardziej kocham i utkwił mi w pamięci to „Light of the Force”.

Mnie tez zachwyca, jak juz pisałem wcześniej :)

Deckard pisze:
Aktualnie wyczekuję na swoistą ciekawostkę, jaką jest soundtrack stworzony do gry komputerowej "Shadows of the Empire", autorstwa pana Joela McNelly`ego.

Stara to jest gra i nawet ją posiadam. Zawsze myślałem, że muzyka też z filmów pochodzi, a ty mówisz, ze została skomponowała specjalnie do gry? A to ci checa :D
Co do samej gry to mi nie przypadła do gustu. Jedną i IMO największą jej wadą jest to, ze nie można save'ować gry podczas etapu.
 
Awatar użytkownika
Jade Elenne
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1264
Rejestracja: pn maja 09, 2005 4:39 pm

śr kwie 19, 2006 9:10 pm

Venomus - tym razem pudło :razz: W ramach patriotyzmu lokalnego ustawiłam sobie jako avik herb mojego ukochanego miasta.
Nawiasem mówiąc, to opcja Konin głupia nie była - Łosice nazwę wywodzą właśnie od koni, czego i herb dowodem :wink:

Co do muzyki:
Widziałam na Allegro licytację Shadows of the Empire - kosztowało coś z 80zł...No ale ponoć warte tej ceny.

Z soundtracku do EVI zwróciłam uwagę na Into the Trap - a dokładnie na początkowy fragment z takimi...ee..."wybiciami" orkiestry. Rewelacja!
 
George Gordon Byron

pt wrz 08, 2006 2:18 am

Właściwie nie mam problemu z doborem:

Phantom Menace: Duel of the Fates,
Anakin's Theme

Attack of the clones: Across the Stars,
Jango's Escape

Revenge of the Sith: Battle of the Heroes,
Anakin vs. Obi-Wan,
Anakin's Dark Deeds

A New Hope: The Throne Room and End Title


The Empire Strikes Back: The Imperial March


Return of the Jedi: Luke and Leia,
Ewok Celebration and Finale


A i muszę dodać jeszcze jedno. Jestem wielkim fanem Star Wars i uwielbiam muzykę Johna Williamsa, nie tylko do Sagi, ale "Cantina Band" jest po prostu żenująca.
 
Awatar użytkownika
Jade Elenne
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1264
Rejestracja: pn maja 09, 2005 4:39 pm

ndz lis 19, 2006 9:04 pm

George Gordon Byron pisze:
"Cantina Band" jest po prostu żenująca.

Tu bym się nie zgodziła. Jak dla mnie "Cantina" (a w zasadzie "Cantiny") to taka przyjemna odskocznia od dość wzniosłego charakteru muzyki Sagi. Lubię sobie czasem włączyć - poprawia nastrój i nastawia pozytywnie do życia.
 
Awatar użytkownika
zsasz
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 469
Rejestracja: ndz mar 21, 2004 6:59 pm

śr lis 22, 2006 9:54 am

Owszem i zawsze wtedy mam przed oczyma tych smiesznie wygladajacych flecistow. W ogole fajny kawalek. Prosty, ale mily dla ucha.

[WC-2.SB]
 
Awatar użytkownika
Jade Elenne
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1264
Rejestracja: pn maja 09, 2005 4:39 pm

pn lip 02, 2007 8:18 pm

Co sądzicie, moi drodzy, o wszelakich przeróbkach tematów muzycznych z Gwiezdnych Wojen? Czy Metallica wykonująca Marsz Imperialny przypadła Wam do gustu? A może na zorganizowanej przez siebie imprezie wykorzystalibyście płytkę Star Wars and Other Galactic Funk? Które przeróbki uważacie za najlepsze, a które za najsłabsze?
 
Awatar użytkownika
rincewind bpm
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1931
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 5:24 pm

pn lip 02, 2007 8:29 pm

Bardzo fajne były kawałki wykorzystane w Lego: Star Wars. Ale nie wiem, czy zostały zrobione na potrzeby gry, czy funkcjonują też oddzielnie :)
 
Awatar użytkownika
SethBahl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3331
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:17 am

pn lip 02, 2007 8:35 pm

Słyszałem przeróbki Metallici i Moby'ego. Obie... no cokolwiek średnie IMO. Pierwsza po prostu mi się nie bardzo podoba, co do Moby'ego... muzyka elektroniczna to nie to, co tygrysy lubią najbardziej (oczywiście dobre kawałki także ma, ale to sprawa do innego topicu).
 
Awatar użytkownika
zsasz
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 469
Rejestracja: ndz mar 21, 2004 6:59 pm

wt lip 03, 2007 1:22 am

A mi sie utwor Mobiego bardzo podoba. Metallica i Imperial March juz mniej. Nie wykorzystali swojego potencjalu moim zdaniem. Mogli kawalek odegrac lepiej i nieco zmodyfikowac.
 
DeathlyHallow
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 276
Rejestracja: pt sie 24, 2007 8:00 pm

wt paź 09, 2007 11:59 pm

Nie no, jednak główna fanfara. Utwór legenda.
 
ramzes88
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: wt kwie 21, 2015 3:50 pm

Muzyka Filmowa Star Wars

wt kwie 21, 2015 10:43 pm

Muzyka naprawde genialna. A musze przyznac, że rzadko kiedy cos mi sie podoba jesli chodzi o muzyke w takich filmach :)

//Zaprezentuj się z lepszej strony ortograficznej
Lord Xan
Ostatnio zmieniony śr kwie 22, 2015 4:09 pm przez Lord Xan, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
pilla44
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: wt lip 05, 2016 8:30 pm

Re: Muzyka Filmowa Star Wars

wt lip 05, 2016 9:27 pm

Muzyka jest świetna. Bardzo klimatyczna i idelanie się komponuje z filmem :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość