Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Hugin
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 235
Rejestracja: czw lut 17, 2005 1:38 pm

Jest październik 2016 i czytamy...

pn paź 03, 2016 12:15 pm

Śliski interes Ryszarda Ćwirleja, czyli powrót do PRL-u
 
Dudi2
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 647
Rejestracja: śr lis 24, 2004 12:09 pm

Re: Jest październik 2016 i czytamy...

pn paź 10, 2016 12:42 pm

Wziąłem się za HB-ki z półeczki.
Teraz kończę "Wojny markomańskie 162-185 n.e." Marka Olędzkiego, a już zaczynam "Manzikert 1071" Stanisława Reka.
 
Awatar użytkownika
yabu
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2538
Rejestracja: pt sty 18, 2008 5:34 pm

Re: Jest październik 2016 i czytamy...

pn paź 10, 2016 3:47 pm

'Ucieczka z raju' Robert J. Szmidt.
 
Awatar użytkownika
ojciec mateusz
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 238
Rejestracja: pt paź 14, 2011 8:16 pm

Re: Jest październik 2016 i czytamy...

śr paź 19, 2016 6:29 pm

Skończyłem "Modlitwę o deszcz" Wojciecha Jagielskiego i zacząłem "Wypalania traw". Pierwsza z tych książek to reportaż na temat sytuacji w Afganistanie od obalenia szacha, a tym samym ustanowienia władzy komunistycznej, przez rewolucję mudżahedinów, a później kolejną rewolucję talibów. Historia opowiedziana jest z perspektywy zwykłych obywateli, dowódców mudżahedinów (szczególnie ważny dla autora był Massud) oraz Talibów (w tym przypadku autor najczęściej rozmawia z emirem Omarem i ministrem Kwadratullachem Dżamalem). Całkiem sporo jest też o Al Kaidzie i Osamie Ibn Ladenie. Druga książka jest o RPA, ale jeszcze nie przeczytałem na tyle dużo, żeby coś więcej powiedzieć. Jagielski jest spoko, czytałem jeszcze "Wieże z kamienia" i to kawał dobrego reportażu.

Oprócz tego czasem wracam do "Niewygodnej historii hiszpańskiej wojny domowej" Galana. Oczywiście nie jest to naukowa publikacja na temat tego konfliktu, ale luźny esej, reportaż, momentami nawet powieść. Dobrze się czyta w autobusie.

No i dalej próbuje przebić się przez "Lód". Zacząłem już dawno, ale mam mało czasu na czytanie w domu, a do komunikacji nie chce mi się brać tak grubych książek :) 
 
Hanau
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: wt lip 16, 2013 7:56 pm

Re: Jest październik 2016 i czytamy...

pn paź 24, 2016 8:13 am

Rzeczywiście - "Lód" , tylko w domu :). Na tą chwilę - "Władcy marionetek" - stara, dobra klasyka, która nigdy się nie nudzi :)
 
Agren
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: pt paź 28, 2016 8:13 pm

Re: Jest październik 2016 i czytamy...

pt paź 28, 2016 8:22 pm

W październiku wyszła nowa książka Ricka Riordana, więc wiecie za co się zabrałem ;) "Młot Thora", bo o niej właśnie mowa, to wszystko to, za co tak bardzo polubiłem tego autora i  jeszcze więcej. Od zawsze mam słabość do skandynawskiej mitologii i chociaż podobały mi się również te książki Riordana z greckimi Bogami to najbardziej lubię te północne, mroźne klimaty. No i w tej części jest jeszcze więcej przygód i zwrotów akcji, więc to też na plus. Gdybyście mieli ochotę coś więcej poczytać na temat Riordana to jest też całkiem fajny blok o jego twórczości. Codziennie go sobie przeglądam w oczekiwaniu na newsy o nowych książkach. Pozdrawiam. :)
 
jacekm51
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: pt gru 16, 2016 8:41 pm

Re: Jest październik 2016 i czytamy...

pt gru 16, 2016 9:11 pm

'Ucieczka z raju' Robert J. Szmidt.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości