Zrodzony z fantastyki

 
memfis
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: wt lut 03, 2015 12:51 pm

Dobra gra dla nowicjuszy

czw lut 05, 2015 9:01 am

Witam!
Jestem nowicjuszem w grach planszowych, ale chciałbym to zmienić. Szukam gry żeby rozkręcić towarzystwo. Jedną z gier co się spotkałem to Party Time :spoko: . Jest całkiem, całkiem. Jednak teraz szukam czegoś nowego.
Polecacie coś? Wiek to różny od 15 lat do 40, żeby szło pograć z młodziakami jak i z rodzicami. Macie coś sprawdzonego?
 
memfis
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: wt lut 03, 2015 12:51 pm

Re: Dobra gra dla nowicjuszy

śr lut 11, 2015 2:55 pm

naprawdę nic nie polecacie?
 
mgla
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: czw lut 12, 2015 2:01 pm

Re: Dobra gra dla nowicjuszy

czw lut 12, 2015 2:15 pm

To zależy dla ilu osób. Imprezową, ciekawą grą jest np. Dixit. Do Party Time/Party Alias podobnym tytułem jest np. Taboo. Ja osobiście lubię Cytadelę i List miłosny (nie daj się zniechęcić tytułowi, gra jest fajna, dynamiczna i kosztuje 20 zł).
 
memfis
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: wt lut 03, 2015 12:51 pm

Re: Dobra gra dla nowicjuszy

pt lut 13, 2015 3:57 pm

mgla pisze:
To zależy dla ilu osób. Imprezową, ciekawą grą jest np. Dixit. Do Party Time/Party Alias podobnym tytułem jest np. Taboo. Ja osobiście lubię Cytadelę i List miłosny (nie daj się zniechęcić tytułowi, gra jest fajna, dynamiczna i kosztuje 20 zł).

Dzięki za odpowiedź!
Szukam podobnej gry co by zrobiła szał i każdy ją uznał za fajną rozrywkę, ale nie koniecznie takiej samej więc raczej Alias i Taboo odpada.
List miłosny będzie akurat na Walentynki ;-). Na pewno wypróbuje, to akurat mojego portfela nie nadwyręży.
Dixit coś obiło mi się o uszy, ale trochę kosztuje (koło stówki tak kojarzę) i też taka moja obawa czy to zatrybię i czy moja wyobraźnia nie okaże się za mało wykształcona :oops:. Ale skoro wspomniałeś ten tytuł to zastanowię się też nad tym.
A teraz idę na YT rozkminiać jak w te gry się gra
 
mgla
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: czw lut 12, 2015 2:01 pm

Dobra gra dla nowicjuszy

pt lut 13, 2015 5:06 pm

W Dixit każdy umie grać, ;-). Powodzenia.
 
marekwisniewski0
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: śr lut 25, 2015 2:58 pm

Re: Dobra gra dla nowicjuszy

śr lut 25, 2015 3:08 pm

Jeśli chcesz pograć razem ze znajomymi polecam na początek scrabble. Ostatnio grałem w grę Osadnicy z Catanu, fajna wciągająca gra dla całej rodziny.
 
Awatar użytkownika
Kasiunia
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: czw maja 21, 2015 12:06 pm

Dobra gra dla nowicjuszy

czw maja 21, 2015 12:28 pm

A my ostatnio w towarzystwie graliśmy w Zakazaną Wyspę i bardzo nam się podobało, bo tam się nie gra przeciw sobie, tylko w kooperacji i dzieciaki też miały zabawę. W starszym gronie lubimy Slavicę.
 
Awatar użytkownika
ekstravaganza
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: pn wrz 14, 2015 9:02 pm

Re: Dobra gra dla nowicjuszy

czw paź 15, 2015 8:53 pm

A karcianki? "6 bierze" dobrze się sprawdza na imprezach, podobnie "Czarne historie". A może Story Cubes? Są w wielu wariantach, każdy znajdzie coś dla siebie.
 
DarkWar
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: czw paź 15, 2015 4:46 pm

Dobra gra dla nowicjuszy

pn paź 19, 2015 4:09 pm

Spróbuj najpierw z Dixit, to chyba najbardziej odpowiednia dla Ciebie pozycja. A jak już się wdrożysz to będziesz przechodzić do bardziej 'zaawansowanych' tytułów
 
Awatar użytkownika
Tiana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: pt lip 15, 2016 12:20 pm

Dobra gra dla nowicjuszy

pt lip 15, 2016 3:31 pm

Jeśli mowa o imprezówkach, to u nas świetnie się sprawdza Dobble, Jungle Speed, Time's Up: Celebrity 2. Przy Jungle'u trzema uważać, żeby niczego nie stłuc, gdy ludzie za bardzo się rozkręcą i warto najpierw obciąć paznokcie (ewentualnie zawsze można się obnosić z "ranami wojennymi" :P).

Przy trochę bardziej rozbudowanych grach rodzinnych polecam: Wsiąść do pociągu: Europa lub Nowy Jork 1901.
 
Gigi
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 68
Rejestracja: pn lip 01, 2013 12:49 pm

Dobra gra dla nowicjuszy

śr lip 20, 2016 5:03 pm

Ostatnio też zainteresowałem się grami planszowymi i mogę polecić:
6 bierze!
7 cudów świata
51. stan
303
Abalone Classic
Eclipse
 
Awatar użytkownika
Tiana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: pt lip 15, 2016 12:20 pm

Dobra gra dla nowicjuszy

czw lip 28, 2016 3:45 pm

7 cudów świata jest fajne dla nowicjusza, o ile ma kogoś, kto przedstawi mu zasady w prosty sposób i w razie czego pomoże na początku rozgrywki. Gra jest prosta, przyjemna i bardzo dynamiczna, ale jeśli ktoś nigdy wcześniej nie miał styczności z planszówkami/karciankami, to karty mogą przytłoczyć (tłumaczyłam zasady kilku osobom niegrającym wcześniej w gry poważniejsze od chińczyka i początkowo widziałam strach w ich oczach oraz przeświadczenie, że "nie ogarną" - przeszło po pierwszej erze).
 
szymekkrusz
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: wt paź 04, 2016 2:56 pm

Re: Dobra gra dla nowicjuszy

wt paź 04, 2016 3:08 pm

Smallworld byłby idealny dla Ciebie. Gra polega na podbijaniu krain. Ma bardzo proste zasady, dużą interakcję między graczami, ale również system losowości przy doborze umiejętności do rasy przez co można grać wieeeele razy nim się znudzi, polskie wydanie jest bardzo ładne, elementy są w pudełkach więc się nie pogubią, można grać 2-5 graczy, są 2 dwustronne plansze w pudełku.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość