Zrodzony z fantastyki

 
kinioo
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: śr lis 02, 2016 9:12 am

Nowy na forum - Witam i pytam :)

śr lis 02, 2016 9:26 am

Siamanko Wszystkim,
Moj pierwszy post na tym forum !
Mam nadzieje, ze znajde tu duzo ciekawych informacju na temat gier roznego typu??
Mam na imie Krzysiek I obecnie (juz od ponad 12tu lat) mieszkam w UK (tak, tak wiem....).
Powiem szczerze, ze bardzo srednio tu jest z wciagnieciem / znalezieniem chetnych do gry czy to w RPG czy w planszowki.
Udalo mi sie wciagnac moja zonke w planszowki, ale niestety wiekszosc naszych partii to gra w dwojke :(
Teskno mi troche za sesjami w RPG, kilka zarwnych wieczorow/nocy przy piwku I klimatycznej misji grupki badaczy....ah to byly czasy- dobre 18lat temu...

Do rzeczy, mianowicie chcialbym wrocic do RPG I zarazic moja zonkei moze jeszcze kilka osob (jak znajde).
Mam podrecznik do Zew Cthulhu (bardzo lubie ten system) - tu jednak pojawia sie problem, gdyz nie kazdy (a przynajmniej osoby o ktorych mysle nie czaja klimatu okultyzmy, potworow magii itp).
MOJE PYTANKO NR 1:
Jest jakis system osadzony w terazniejszosci / latache 20tych (mam na mysli gre postaciami ludzkimi nie stworami), ktory bazuje stricte na rozwiazywaniu zagadek detektywistycznych ?
Nie ukrywam, ze uwielbiamy z zonka rozwiazywac zagadki (ale on jest jedna z tych osob, ktore nie do konca lubia magie/okultyzm, choc swiat fantasy jej nie przeszkadza), stad taki wlasnie system bylby idealny.
Myslalem rowniez, o zagraniu przygody w swiecie/systemie Cthulhu, ale stricte detektywistcznej, bez magii / portal / bram itp, ale czy sie da?

Poradzicie cos ?
Aha, niestety (lub stety) bede zmuszony do bycia MG I prowadzenia ewentualnej sesji.

PYTANKO NR 2:
Nigdy tego nie probowalem, ale czy da sie grac we dwie osoby tzn MG + jeden gracz ? (pewnie wszystko sie da, ale chyba kazda sesja bardzo duzo na tym traci?).
Pozdrwiam,
K.
 
Awatar użytkownika
Teukros
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 475
Rejestracja: pt maja 16, 2003 11:39 am

Re: Nowy na forum - Witam i pytam :)

pn lis 07, 2016 2:06 pm

Witam serdecznie, acz niestety obawiam się że lata świetności polterowe forum ma już dawno za sobą.
Odnośnie pytań, akurat coś mogę poradzić.
ad 1) systemem spełniającym wszystkie wymogi zawarte w 1. pytaniu jest Gumshoe. Nastawiony na śledztwo, do tego cała linia poświęcona Call of Cthulhu - wydaje się, że to dokładnie to, czego szukasz.
ad 2) oczywiście, że się da. Wymaga to większego wysiłku od MG (np. większość scenariuszy jest pisana z myślą o większej grupie), ale nie można powiedzieć, aby sesja na tym traciła. Zdarzało mi się w ten sposób zarówno grać, jak i prowadzić (choć przyznaję, że nie były to częste sytuacje) i mam raczej dobre doświadczenia. 

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości