Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Lord Xan
Administrator
Administrator
Posty: 592
Rejestracja: ndz gru 07, 2008 7:09 pm

[3.5] Tworzenie narzędzi umiejętnością rzemiosła

pt mar 17, 2017 11:07 am

Konkretnie jestem zainteresowany zestawem uzdrowiciela (healer's kit). Które rzemiosło będzie odpowiednie, by stworzyć go samemu? A może jest to tylko torba z tyloma różnymi rzeczami (zbiór ziół, maści, bandaży oraz innych użytecznych przedmiotów), że trzeba je kupić osobno i zawsze nas to wyniesie circa 50 gp? Walizka z bandażami i badylami nie brzmi na 50 gp, jeśli miałbym być szczery :P
Jakie ST testu rzemiosła? Skoro zapewnia premię z okoliczności +2 do testów leczenia, czy należy to traktować jak narzędzia mistrzowskie? (przedmiot wysokiej jakości - ST 15?)

I offtopowo, ale nie widzę sensu na osobny wątek: umiejętności przydatne dla niemagicznego uzdrowiciela? Na pewno leczenie, rzemiosło (alchemia) może się przydać... wiedza (natura)? Do poszukiwania leczniczych ziół? Zręczne dłonie do przy bardzo chirurgicznych zadaniach? (to chyba przesada). Coś z tego może do tworzenia własnego healer's kitu?
 
Aramil_S
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 91
Rejestracja: śr sie 12, 2009 5:37 pm

Re: [3.5] Tworzenie narzędzi umiejętnością rzemiosła

śr kwie 05, 2017 2:44 pm

Jak dla mnie rzemiosła: zielarstwo/alchemia (medykamenty), i rymarstwo do smaku (torba ;-) ). Policzyłbym 5-10gp za opakowanie (bo zestaw wielu torebek i jakieś usztywnienie to jednak dość skomplikowana rzecz warta więcej niż zwykły plecak), a resztę można sobie uzupełniać własnym sumptem. Powiedziałbym, że używając zarówno Alchemii (przygotowanie), jak i Wiedzy (odnalezienie składników) można by zejść z kosztami uzupełnień do 10-20gp.
Zestaw liczyłbym raczej jako standardowy przedmiot, on po prostu zapewnia premię bo w przeciwieństwie do np. wytrychów nie trzeba go mieć aby użyć umiejętności. A dodatkowe +2 dopiero przy wyposażeniu "stacjonarnym".

Wiedza (natura), wiedza (anatomia), Dyplomacja/Zastraszanie + Wyczucie pobudek albo Postępowanie ze zwierzętami (zależnie od pacjenta), Alchemia, Koncentracja. Stosowanie liny, czy Zręczne dłonie imho powinny zamykać się w leczeniu i ew. zmianie testu na oparty o zręczność ;-)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości