Zrodzony z fantastyki

 
tartaror
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: śr kwie 19, 2017 10:30 am

fotografia cyfrowa w literaturze s-f

śr kwie 19, 2017 10:58 am

W komiksie i literaturze s-f nie brakuje tematów związanych z rejestrowaniem i przekazywaniem obrazu. Jednak odnoszę wrażenie, choć jestem bardziej fotografem niż fanem s-f, że temat fotografii cyfrowej w postaci dzisiaj nam znanej, raczej nie istnieje. Przewijają się tematy transmisji obrazu ruchomego i danych, holografie itp. Ale nie spotkałem się z tematem rozwinięcia fotografii w zjawisko o takim wyjątkowym znaczeniu dla współczesnej cywilizacji. Myślę tu trochę bardziej o socjologicznej s-f, niż o międzygalaktycznych thrillerach oraz kryminałach z miejscem akcji w odległych bazach, czy na pokładzie międzygwiezdnych transportowców.

P y t a n i e: Czy na swojej drodze s-f spotkaliście się z tematem, który dziś odnosimy do zjawiska fotografii cyfrowej? Której wytwory są globalnie dostępne dla korzystających z sieci, niemal wszechobecne i powoli, ale sukcesywnie zastępujące język mówiony i pisany. Której produkty tworzą rynek zbytu, manipulują nastrojami społecznymi, są powodem popełniania przestępstw, ale także wzbudzają odruchy dobroci i niesienia pomocy.
 
Awatar użytkownika
Exar
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 482
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 9:01 am

Re: fotografia cyfrowa w literaturze s-f

czw kwie 20, 2017 9:46 am

Brzmi trochę jak nisza w niszy. 

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości