Zrodzony z fantastyki

 
Triglav
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: pn cze 12, 2017 2:58 am

OPISANIE ŚWIATA - WKROCZ DO NIEZNANEGO UNIWERSUM!

czw cze 15, 2017 10:41 pm

OPISANIE ŚWIATA - WKROCZ DO NIEZNANEGO UNIWERSUM!
http://gracjantriglav.blogspot.com/
 
Czytając Tolkiena byłeś/byłaś pod wrażeniem ogromu tego świata, ale baśniowa konwencja utrudniała Ci uwierzenie w jego realność?
 
Śledząc przygody Białego Wilka miałeś/miałaś wrażenie że książki byłyby lepsze gdyby nie te wszystkie pożyczki (miejscowości/imiona/nazwiska) z naszej rzeczywistości?
 
Będąc młokosem miałem takie odczucia. Popchnęły mnie do obmyślenia świata w konwencji Fantasy który trzymałby się kupy i w którym sam chciałbym się zanurzyć.
 
Po latach stukania do szuflady, usiadłem i napisałem coś co jest hybrydą „Opisana Świata” Marco Polo z reportażami Góreckiego. Teraz, mając trzydziestkę na karku – nie mając złudzeń co do braku możliwości komercyjnego wykorzystania mojej pracy, umieszczam wszystko w sieci za pośrednictwem bloga (z uwagi na brak innej, darmowej, ogólnodostępnej platformy). Kiedy skończę (z szacunku dla odbiorcy po raz n-ty redaguje wszystkie artykuły, tak by maksymalnie ograniczyć ilość błędów i uczynić tekst w pełni user-friendly) będzie z tego RTF/PDF. Postaram się go umieścić na jakimś serwerze, albo będę przesyłać tym którzy wyrażą takie życzenie.
 
Jeśli intrygują Cię podróże przez nieznane światy, bliskie i zarazem odmienne, realnie i zaskakujące – to mam dla Ciebie coś interesującego.
 
Co oferuję?
Dobrą rozrywkę. Kompletny opis świata z zamieszkującymi je istotami, przybliżenie państw i krain, ich historii, zależności gospodarczych, wierzeń.
Przykładam się – każda notka umieszczona na blogu to kilkadziesiąt godzin pracy. To nie jest skrobane na kolanie od niechcenia, tutaj żadne słowo nie znalazło się przypadkiem.
 
http://gracjantriglav.blogspot.com/
(Najlepiej zapoznawać się z całością chronologicznie, ale nie jest to regułą).
 
Zapraszam.
 
JEŚLI MOŻESZ – PODLINKUJ TĘ NOTKĘ/ADRES BLOGA ZNAJOMEMU/ZNAJOMEJ – zależy mi na zaprezentowaniu mojej pracy jak najszerszemu gronu sympatyków Fantasy.
 
 
Wszelkie uwagi i sugestie będą mile widziane.
Jeśli pojawią się jakieś pytania odnośnie mojego projektu, chętnie na nie odpowiem.
 
gracjan.triglav(At)gmail.com

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość