Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Tallos
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 50
Rejestracja: pt lis 04, 2005 1:11 pm

DnD 5 ed. - co na to CDP?

sob sie 30, 2014 4:46 pm

PG do 5. edycji już wyszedł, ustalone są daty premiery następnych (bodaj środek listopada ostatni). Co na to CDP? Wydadzą 5-tkę, czy oleją, jak chyba wszelkie dotychczasowe.
 
Awatar użytkownika
Enc
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 58
Rejestracja: ndz wrz 08, 2013 2:10 pm

DnD 5 ed. - co na to CDP?

ndz sie 31, 2014 7:59 am

Oleją.
 
Awatar użytkownika
Tallos
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 50
Rejestracja: pt lis 04, 2005 1:11 pm

Re: DnD 5 ed. - co na to CDP?

ndz sie 31, 2014 4:44 pm

To (trafna zapewne) prognoza, czy oficjalne?

EDIT
Pisałem do CDP i otrzymałem odpowiedź, że na razie nie mogą niczego potwierdzić ani zaprzeczyć + zaproszenie na profil na fejsie. Myślałem, że się zdenerwuję.
_____________________________________
Zakazane jest stosowanie wulgaryzmów.
Kamulec
Ostatnio zmieniony czw wrz 11, 2014 8:01 am przez Kamulec, łącznie zmieniany 3 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

DnD 5 ed. - co na to CDP?

pt wrz 26, 2014 11:03 pm

Jak donosił jeszcze na początku lata Jess Purdy z Gamer-XP (powołując się na obwieszczenie Hobby Japan przełożone przez użytkownika EN World o nicku Iosue), WotC nie wyraża dotychczas zgody i nie zawiera jakichkolwiek umów, które umożliwiałyby zewnętrznym wydawnictwom legalne tłumaczenie Dungeons & Dragons 5th Edition. Innymi słowy: o ile WotC nie przygotuje ich na własną rękę, nie ma co spodziewać się w najbliższym czasie japońskiej, niemieckiej ani polskiej wersji D&D 5e.

Źródło: http://www.gamer-xp.com/dd-next-for-eng ... yers-only/

Być może od tego czasu coś się zmieniło i po premierze PH 5e zaczęły się rozmowy z CDP, Hobby Japan czy innymi lokalnymi dystrybutorami produktów WotC, ale nawet jeśli tak, nie spodziewałbym się tłumaczenia w zbyt szybkim terminie.
 
Awatar użytkownika
Sony
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2660
Rejestracja: śr cze 23, 2004 9:21 am

DnD 5 ed. - co na to CDP?

wt wrz 30, 2014 2:47 pm

Przestałem liczyć na Polskie tłumaczenia RPG :) Dotychczasowa polityka mnie wyleczyła ze złudzeń :)

Mam 5 edycję, jest bardzo fajna, i kupować ją będę w oryginale. Nie mam nadziei na szybkie Polskie wydanie.
 
Keneth
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: ndz lis 20, 2016 11:42 am

Re: DnD 5 ed. - co na to CDP?

ndz cze 18, 2017 4:46 pm

Mija trzeci miesiąc od zapowiedzi wydania D&D 5ed w polskiej wersji językowej i niestety nie znamy żadnych szczegółów. Wysłałem pytanie do GF9 ale nie otrzymałem odpowiedzi. Czyżby wydawca jednak się wycofał? Może zagląda tu ktoś kto jest w stanie uchylić rąbka tajemnicy?
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4461
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

Re: DnD 5 ed. - co na to CDP?

pn cze 19, 2017 8:34 am

Wydaje się, że pierwotne ogłoszenie z datą premiery na lato 2017 roku było zbyt optymistyczne. Niemniej coś w temacie tłumaczeń się dzieje, ponieważ na przykład pod koniec maja ujawnili, kto będzie ich japońskim partnerem i przy okazji podali przybliżoną datę premiery tamtego wydania (od października do grudnia jeśli chodzi o podręczniki podstawowe). Podejrzewam, że w przypadku polskiego rynku sytuacja będzie analogiczna.
 
Awatar użytkownika
Lord Xan
Administrator
Administrator
Posty: 608
Rejestracja: ndz gru 07, 2008 7:09 pm

Re: DnD 5 ed. - co na to CDP?

pt lip 20, 2018 12:14 am

Kupowanie podręczników do D&D w języku innym niż angielski wydaje mi się pomysłem totalnie z czapy – za każdym razem, gdy pojawiłby się jakiś dodatek i chcielibyśmy skorzystać z jego treści, to trzeba byłoby dokonywać żmudnego przekładu terminologii dla samego siebie; zwłaszcza przy odwołaniach do zaklęć czy potworów. Bo i tak nie byłoby co liczyć na szybkie przekłady; więcej roboty niż to warte, naprawdę.

Podobnie się zresztą miała sytuacja z 3 i 4 edycją. 
 
Aesthevizzt

pt sie 03, 2018 6:29 am

.
Ostatnio zmieniony czw lis 30, 2023 2:48 pm przez Aesthevizzt, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Eugnomus
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: pt wrz 14, 2018 8:36 pm

Re: DnD 5 ed. - co na to CDP?

pt wrz 14, 2018 8:38 pm

No i będzie D&D po polsku ;)
 
Awatar użytkownika
Lord Xan
Administrator
Administrator
Posty: 608
Rejestracja: ndz gru 07, 2008 7:09 pm

Re: DnD 5 ed. - co na to CDP?

sob wrz 15, 2018 1:07 pm

Jest coś nowego od ogłoszenia z marca 2017 o planowanych przekładach?
 
Awatar użytkownika
Eugnomus
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: pt wrz 14, 2018 8:36 pm

Re: DnD 5 ed. - co na to CDP?

sob wrz 15, 2018 8:14 pm

Rebel wyda po polsku D&D 5ed na początku 2019. Ponoc ma zamiar mocno wejść na rynek z polskimi wersjami rpg.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość