Zrodzony z fantastyki

 
Gedeon

Incepcja

wt sty 29, 2013 4:39 pm

Ogólny zamysł i pomysły bardzo dobre (niektóre nawet świetne), ale jednak w szczegółach czegoś temu filmowi brakuje, żebym się zachwycił. Niektóre kwestie trochę przekombinowane.
Poza tym, trochę raziła mnie zbytnia... logiczność wyśnionych światów. Owszem, niby mamy zaburzenia grawitacji itd, ale spowodowane czynnikami zewnętrznymi. Kiedy Cobb pierwszy raz pokazuje sen Adrianne, ta składa miasto w harmonijkę, wyczarowuje mosty itd. Potem Arthur pokazuje jej jak tworzyć pardoksalne, niemożliwe przestrzenie...
I to wszystko potem nie zostaje wykorzystane we właściwej akcji. Czemu np drużyna tłucze i strzela do wyśnionych ochroniarzy i żołnierzy, skoro Adrienne jako architekta snu mogłaby im nie wiem, spuścić na głowę wieżowiec?

Co powiecie na intepretację, że żona Cobba (Mo? Mol? Nie wiem jak dokładnie on to wymawiał) - ta prawdziwa, nie projekcja - miała rację? To znaczy, że ona faktycznie skacząc wyzwoliła się ze snu, natomiast Cobb od wielu lat wciąż tkwi w śnie, to, co uważa za rzeczywistość (zbieranie ekipy, rozmowa z ojcem/teściem, przygotowania do akcji) jest po prostu pierwszą warstwą snu.
Ostatnio zmieniony wt sty 29, 2013 4:41 pm przez Gedeon, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
krolmacius1
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: pt lut 01, 2013 12:46 pm

Incepcja

pt lut 01, 2013 12:47 pm

Nigdy go nie oglądałem ale wasze wypowiedzi spowodowały, że chyba go obejrzę :)
 
Awatar użytkownika
Nivellen89
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: pt mar 06, 2009 11:22 pm

Re: Incepcja

wt lut 05, 2013 3:31 pm

Gedeon pisze:
I to wszystko potem nie zostaje wykorzystane we właściwej akcji. Czemu np drużyna tłucze i strzela do wyśnionych ochroniarzy i żołnierzy, skoro Adrienne jako architekta snu mogłaby im nie wiem, spuścić na głowę wieżowiec?

Arthur wykorzystał swoje umiejętności "we właściwej akcji". Zrzucił jednego z ochroniarzy z paradoksalnych schodów.
Adrienne nie robi takich "fajerwerków" bo "ten do którego się włamują" nie może załapać, że to wszystko to sen, a takie niesamowite wydarzenie postawiły by go do pionu. Nie wiesz tego po własnych snach? :wink:

Gedeon pisze:
Co powiecie na intepretację, że żona Cobba (Mo? Mol? Nie wiem jak dokładnie on to wymawiał) - ta prawdziwa, nie projekcja - miała rację? To znaczy, że ona faktycznie skacząc wyzwoliła się ze snu, natomiast Cobb od wielu lat wciąż tkwi w śnie, to, co uważa za rzeczywistość (zbieranie ekipy, rozmowa z ojcem/teściem, przygotowania do akcji) jest po prostu pierwszą warstwą snu.

Przekombinowałeś...
 
Gedeon

Incepcja

wt lut 05, 2013 9:34 pm

Adrienne nie robi takich "fajerwerków" bo "ten do którego się włamują" nie może załapać, że to wszystko to sen, a takie niesamowite wydarzenie postawiły by go do pionu. Nie wiesz tego po własnych snach?

W życiu. Bardzo często śni mi się, że latam. Naprawdę bardzo często powiedzmy przynajmniej raz na miesiąc. Zawsze, ale to zawsze w czasie takiego snu myślę "Super, tyle razy mi się śniło, że latam, a teraz latam naprawdę". Bardzo rzadko zdarza mi się uświadamiać, że śnię w czasie snu, nawet jeśli odchodzą niestworzone rzeczy.
Ale abstrahując od moich osobistych doświadczeń doświadczeń, to zauważ, że tylko pierwszy sen - ten "pościgowy" ma udawać real (ale nawet w tym przypadku, przecież mogliby używać "architektoniki" w czasie, gdy Fischer nie patrzy, a takich momentów je.st dużo). W następnych dwóch warstwach otwarcie mówią Fischerowi, że to sen, a zatem Twój argument odpada.

Przekombinowałeś...

Nie ja przekombinowałem, bo to nie ja wymyśliłem :D. Poza tym, akurat w przypadku tego typu filmu ciężko powiedzieć, że ktoś "przekombinował", bo chyba cześc jego uroku ma polegać właśnie na możliwości snucia różnych dziwacznych alternatywnych intepretacji.
 
damian.bokowski
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: pn mar 11, 2013 11:44 am

Incepcja

pn mar 18, 2013 10:10 am

Witam, ja również uważam,że film pierwsza klasa- polecam
 
robertmro9
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: śr lut 26, 2014 10:33 am

Incepcja

śr lut 26, 2014 11:53 am

Efekt incepcji jest faktyczny i wykorzystuje się tą sztuczkę przy nauce świadomego śnienia. Jeżeli chcecie spróbować to poszukajcie w google "świadome śnienie"
 
adexeczka
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: śr mar 12, 2014 7:42 pm

Incepcja

pn mar 17, 2014 9:41 pm

Oglądałam już dwa razy i czuję, że na tym się nie skończy - genialny film Obrazek
Ostatnio zmieniony czw mar 20, 2014 10:16 am przez adexeczka, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
ciekawy
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: czw kwie 23, 2015 2:56 pm

Re: Incepcja

czw kwie 23, 2015 3:40 pm

Całkiem dobre kino rozrywko. Byłem na tym w kinie i nie żałuję wydanych pieniędzy, a nie o każdej mojej wizycie w kinie mogę tak powiedzieć. Polecam tylko oglądać w jakiejś dobrej jakości bo efekty wizualne są bardzo ważne przy odbiorze tego filmu.
 
milyjohn71
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: pt maja 29, 2015 3:57 pm

Incepcja

pt maja 29, 2015 4:08 pm

DiCaprio w tym filmie przeszedl samego siebie. Wydaje mi sie, że obok Wilka z Wall Street to jego najlepsza rola.
 
karol1994
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: pn cze 08, 2015 9:38 am

Incepcja

pn cze 08, 2015 9:55 am

Świetny film, jeden z moich ulubionych! Leo dał czadu, ale ogólnie ostatnio większość jego ról jest świetna.
 
Szybkieue
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: wt cze 09, 2015 3:40 pm

Incepcja

śr cze 10, 2015 2:58 pm

Film jest wspaniały. Efekty specjalne połączone z zagmatwaną fabułą wbijają w fotel. Na pewno podczas oglądania tego filmu nikt nie jest znudzony, a w pełni skoncentrowany, aby coś mu nie umknęło.
Ostatnio zmieniony ndz cze 14, 2015 5:48 am przez Lord Xan, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
euklides
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: pn cze 29, 2015 1:19 pm

Incepcja

pn cze 29, 2015 1:39 pm

to jest jeden z tych filmów, które trzeba obejrzeć co najmniej dwa razy, żeby go zrozumieć. lubię takie kino.
 
beniu456
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: wt gru 22, 2015 8:25 am

Incepcja

wt gru 22, 2015 8:30 am

Zgadzam sie. Filmy takiego typu potrafią trzymać widza do końca w nie pewności, bo do końca nie może przewidziec co się stanie. Super film
 
SilenceGhost
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: sob lut 13, 2016 10:18 pm

Incepcja

śr lut 24, 2016 10:10 am

Jak dla mnie film rewelacyjny, pobudzający wyobraźnię. Postać, którą wykreował Leo - mistrzostwo. Świetny aktor, niestety jeszcze nie nagrodzony tym, na co zasłużył, czyli Oscarem.
 
ares66
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: czw mar 31, 2016 2:26 pm

Re: Incepcja

czw mar 31, 2016 2:38 pm

Świetny film, do obejrzenia kilka razy. Jest kręconyw stylu w którym lubię.
 
Awatar użytkownika
katherinewoj
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: śr maja 25, 2016 11:53 am

Re: Incepcja

śr maja 25, 2016 11:58 am

Na prawdę warto oglądnąć ten film.
 
anasti
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: pn maja 23, 2016 11:59 am

Re: Incepcja

pn cze 06, 2016 11:58 am

incepcja bardzo fajny film tylko trzeba się mocno skupić
 
Awatar użytkownika
wetus
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: wt cze 14, 2016 1:51 pm

Re: Incepcja

wt cze 14, 2016 2:12 pm

To specyficzne kino, które nie każdemu się podoba. Mnie nie przypadło do gustu.
 
zarejtowski
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: czw cze 23, 2016 12:37 pm

Incepcja

czw cze 23, 2016 1:41 pm

ogólnie nie przepradam za filmami Surrealistycznymi i Sci-fi ... ale ten był mega ;) jeden z lepszych filmów :)!
 
marcel123
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: wt lip 05, 2016 1:39 pm

Incepcja

wt lip 05, 2016 1:46 pm

juz nie moge sie doczekac Incepcji drugiej czesci :)
 
madzik2506
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: pn lis 21, 2016 1:44 pm

Re: Incepcja

wt lis 22, 2016 2:18 pm

ja ten film ogładałam dwa razy bo za pierwszym nie wychwyciłam wszystkiego :) polecam :)
można dużo więcej zobaczyć jak się obejrzy drugi raz
a rola DiCaprio - boska, podobnie jak w wilku z Wall Street i Wyspie Tajemnic
te trzy filmy są naprawde boskie
 
pitertech
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: śr sty 11, 2017 11:29 pm

Re: Incepcja

śr sty 11, 2017 11:35 pm

Dobry film, dawno tak dobrego nie widziałam ale nie oszukujmy się większość filmów robiona jest na jedno kopyto, aż odechciewa się chodzić do kina. Ten film jednak jest wyjatkiem i cieszę się że na niego trafiłam.
 
Leo24
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: wt lip 11, 2017 10:49 am

Re: Incepcja

wt lip 11, 2017 10:55 am

Skusiłem się na ten film, przez to, że przeczytałem wiele ciekawych informacji na http://www.filmweb.pl/Incepcja i nie żałuję.
 
Awatar użytkownika
Orinoko
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: pt gru 29, 2017 9:29 am

Re: Incepcja

pt gru 29, 2017 9:45 am

Film do końca trzyma w niepewności, to jeden z filmów, które zapadają w pamięci na długo. Można go oglądać i oglądać i oglądać.
 
Awatar użytkownika
Nunez
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: pn lis 14, 2022 2:32 pm

Re: Incepcja

pt lis 25, 2022 11:46 am

Z początku przerwałem ten film w sumie nie pamiętam do końca z jakich przyczyn, chyba mnie trochę nudził. Wróciłem jednak do niego po jakimś czasie i kompletnie nie rozumiałem czemu go wtedy wyłączyłem. Jak dla mnie film totalnie zasługujący na nagrody, Nolan robi bardzo dobre filmy i tego mu się nie da zabrać.
 
Awatar użytkownika
Raziel17
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: śr lis 09, 2022 3:48 pm

Re: Incepcja

śr lis 30, 2022 1:48 pm

Wszystko co Nolana biorę w ciemno. Incepcja to taki klasyk już, lubię bardzo fabułę i pomysł na niego. Obsada też niczego sobie, majstersztyk
 
Awatar użytkownika
AvikoFrytek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: czw lis 17, 2022 2:18 pm

Re: Incepcja

pn gru 12, 2022 2:12 pm

Zastanawiałem się skąd taki hype cały na ten film, no i zrozumiałem jak go w końcu obejrzałem. Nie wiem czemu tak długo zwlekałem i byłem do niego uprzedzony, film jest inteligenty, bardzo lubię takie kino i uważam, że co raz mniej już jest produkowanych podobnych.
 
Aesthevizzt

Re: Incepcja

pt gru 30, 2022 9:32 pm

.
Ostatnio zmieniony czw lis 30, 2023 4:41 pm przez Aesthevizzt, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Umbra
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1158
Rejestracja: wt paź 07, 2003 10:59 am

Re: Incepcja

śr sty 25, 2023 11:52 pm

Aesthevizzt pisze:
Jak dla mnie Incepcja jest przereklamowana.

Hej :) A możesz rozwinąć myśl?
 
Aesthevizzt

Re: Incepcja

czw sty 26, 2023 8:33 am

.
Ostatnio zmieniony czw lis 30, 2023 4:42 pm przez Aesthevizzt, łącznie zmieniany 1 raz.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości