Zrodzony z fantastyki

 
Waskos
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: pn paź 24, 2016 10:42 pm

Harpun i powracanie

śr lip 19, 2017 4:51 pm

Harpun pojawia się w kilku podręcznikach źródłowych do edycji 3.5 (w 3.0 chyba też był). Jest to egzotyczna broń rzucana o potężnej jak na niemagiczną broń właściwości, po trafieniu ofiara musi wykonać rzut obronny lub harpun w niej ugrzęźnie co skutkuje karą do szybkości, niemożnością biegania i szarżowania. W opisie broni podano, że cel może wyrwać harpun jednak skutkuje to otrzymaniem takich samych obrażeń co podczas trafienia.

I teraz tak, co myślicie o harpunie z zaklętą mocą powracania? Czy tak zaklęty harpun wywoła dodatkowe obrażenia gdy rzucający aktywuje te moc? Powracająca broń powraca w akcji darmowej, więc impet takiego magicznego wyrwania powinien być na tyle silny by zaboleć, z drugiej strony w opisie broni opisana jest tylko sytuacja gdy trafiony sam spróbuje wyrwać harpun, no i jeszcze kwestia balansu i takich tam. 
 
Awatar użytkownika
Lord Xan
Administrator
Administrator
Posty: 568
Rejestracja: ndz gru 07, 2008 7:09 pm

Re: Harpun i powracanie

śr lip 19, 2017 5:53 pm

RAW magiczne usprawnienia nie mogą wprowadzać różnych, dodatkowych interakcji ze względu na rodzaj umagicznionej broni, jeśli w opisie nie jest to wyszczególnione. W innym wypadku prowadziłoby to do bardzo niezrównoważonych sytuacji (jak w opisanej przez OPa). 

Tutaj wyglądałoby raczej tak, że cecha powracania zwyczajnie przestaje działać w momencie trafienia w cel – bo harpun nie jest już swobodnie leżącym przedmiotem, który może sobie wrócić w miejsce wystrzelenia – tak jakby został pochwycony przez mnicha z pochwyceniem pocisków. Tak sądzę, ciężko mi w tym momencie podeprzeć się jakąś konkretną zasadą.

BTW harpun nigdy nie wydawał się w porządku bronią; trafienie oszczepem czy włócznią nic nie robi oprócz utraty pw, ale trafienie harpunem nagle miałoby okaleczać, spowalniać i uniemożliwiać bieganie? Nie za wiele?
 
Waskos
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: pn paź 24, 2016 10:42 pm

Re: Harpun i powracanie

ndz lip 23, 2017 10:25 am

No że właściwość harpuna to przesada wybijajaca go zdecydowanie przed inne bronie rzucane to sprawa oczywista. Jednak osobiście uważam, że to jednak lekkie niedopatrzenie po stronie wloczni i oszczepa jest, imho te bronie powinny jakiś efekt poza stratami w pw wywoływać. Właściwości harpuna zostały też potwierdzone kilkukrotnie więc jak widać twórcy z pełną świadomością chcą by tak właśnie działał. No i też nieważne jak harpun potężny nie jest to rzucającego nie zbliży do potęgi czarujących postaci. W związku z powyższym harpuna nigdy z rozgrywki swojej nie wyłącze.

A co do odpowiedzi na temat powracania to brzmi przekonująco i takiej odpowiedzi właśnie moim znajomym od gry udzielę.

PS pojawiła się jeszcze jedna kwestia z harpunem związana, czy rzucający lub jego sojusznik może wyrwać z wroga harpun. Wg mnie tak, uznałem że powinna być to akcja standardowa prowokująca atak okazyjny.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości