Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Deithwen_Addan
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 348
Rejestracja: pn sty 21, 2008 5:43 pm

Wavekeeper - wątpliwość

czw sie 24, 2017 10:23 am

Cześć :)

Miło wrócić na forum po bardzo długiej przerwie.

Mam pytanie o klasę prestiżową wavekeepera z Stormwrack. Na drugim poziomie dostaje zdolność animal companion. W opisie jest napisane, że należy odjąć 1 od poziomu w klasie i traktować wynik jako efektywny poziom druida dla obliczania poziomu towarzysza. Teraz pytanie: jeśli wziąłem klasę jako kapłan to czy dostaję w ogóle tego towarzysza czy muszę mieć poziomy druida a poziomy wavekeepera dodają się do nich?

Proszę o rozsądzenie :) i przeniesienie tematu do właściwego działu ;)
 
Awatar użytkownika
Lord Xan
Administrator
Administrator
Posty: 608
Rejestracja: ndz gru 07, 2008 7:09 pm

Re: Wavekeeper - wątpliwość

czw sie 24, 2017 4:53 pm

Twój efektywny poziom druida na potrzeby zwierzęcego towarzysza to oczywiście suma wszystkich efektywnych poziomów druida. Choćbyś miał jeden (czy to za sprawą tropiciela, czy jakiejś prestiżówki), to możesz go pozyskać (chyba, że napisaliby inaczej, ale tego nie zrobili).
 
Awatar użytkownika
Deithwen_Addan
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 348
Rejestracja: pn sty 21, 2008 5:43 pm

Re: Wavekeeper - wątpliwość

czw sie 24, 2017 4:57 pm

Czyli jak wchodzę na klasę jako kapłan to i tak dostanę zwierzaka z klasy, tyle że jego poziom będzie jak poziom jako wavekeeper -1?
 
Awatar użytkownika
Lord Xan
Administrator
Administrator
Posty: 608
Rejestracja: ndz gru 07, 2008 7:09 pm

Re: Wavekeeper - wątpliwość

czw sie 24, 2017 7:12 pm

Dokładnie tak... by było, ale:

Wavekeeper ma w wymaganiach Special: Animal companion with aquatic subtype or swim speed.
Bez animal companiona już posiadanego nie wejdziesz na tę klasę prestiżową xD także moje wcześniejsze słowa tyczą się przypadku ogólnego, w tym konkretnym niestety nie mogę Ci pomóc, musisz być tropicielem bądź druidem. 
 
Awatar użytkownika
Deithwen_Addan
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 348
Rejestracja: pn sty 21, 2008 5:43 pm

Re: Wavekeeper - wątpliwość

czw sie 24, 2017 9:46 pm

Lesser water genasi :wink: To chyba załatwia sprawę "or swim speed" :razz:
That's the spirit: Nie pytam, czy mogę wziąć PrC, bo wiem, że całkowicie legalnie mogę; pytam, czy dostanę ac czy to będzie "pusta" zdolność :smile:
 
Awatar użytkownika
Lord Xan
Administrator
Administrator
Posty: 608
Rejestracja: ndz gru 07, 2008 7:09 pm

Re: Wavekeeper - wątpliwość

pt sie 25, 2017 3:44 pm

Musisz mieć takiego companiona, postać się nie liczy. 
>Animal companion< with aquatic subtype or swim speed., a nie: aquatic subtype or swim speed. Przykro mi, ale nie możesz na razie wziąć legalnie ;)
 
Awatar użytkownika
Deithwen_Addan
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 348
Rejestracja: pn sty 21, 2008 5:43 pm

Re: Wavekeeper - wątpliwość

pt sie 25, 2017 9:09 pm

Kurde... Rozumiem, o co chodzi - i mam nadzieję, że się mylisz... :razz: Podchodziłem do tego wymogu jako "ac with aquantic subtype" or "swim speed" - czyli albo mam towarzysza albo umiem pływać... I water genasi mnie kwalifikuje...
Właśnie zabiłeś mi postać :wink: Niby nie miałem jeszcze wielu pomysłów na atuty i nie byłoby problemem wziąć jeden dla ac... Ale z drugiej strony trochę szkoda atutu. Sam teraz nie wiem, co zrobić. Druid odpada fabularnie, tropiciel tym bardziej. Czwartego źródła towarzysza nie kojarzę. No chyba, że mi coś uciekło i podpowiedz :wink: Albo podsuniesz ciekawą klasę dla kapłana Istishii, który jest okrętowym medykiem. Przychodzi Ci coś do głowy?
 
Awatar użytkownika
Lord Xan
Administrator
Administrator
Posty: 608
Rejestracja: ndz gru 07, 2008 7:09 pm

Re: Wavekeeper - wątpliwość

ndz sie 27, 2017 6:21 pm

Nie rozumiem, czemu druid miałby odpaść? Przecież to de facto kapłan sił przyrody/odpowiedniego bóstwa. Nie każdą postać trzeba przedstawiać w ten sam sposób. A druid ma mnóstwo wariantów (choćby w unearthed arcana), więc te niepożądane zdolności (zwierzęcy kształt?) można odrzucić. 

Ciekawa klasa dla kapłana? Zwyczajnie zrobiłbym dobrze zoptymalizowanego kapłana (może nawet cloistered cleric, dla dużej liczby umiejętności na start, i szybko zszedł w jakąś prestiżówką o morskim theme) i odgrywał, jak trzeba.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości