Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Deithwen_Addan
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 348
Rejestracja: pn sty 21, 2008 5:43 pm

Psionika w 5ed

sob paź 07, 2017 12:31 pm

Cześć.
Czy wiadomo coś na temat Niewidzialnej Sztuki w piątej edycji systemu?
 
Awatar użytkownika
Lord Xan
Administrator
Administrator
Posty: 608
Rejestracja: ndz gru 07, 2008 7:09 pm

Re: Psionika w 5ed

sob paź 07, 2017 1:53 pm

Tak, ciągle w Unearthed arcana wychodzą aktualizacje. Aktualnie mamy już klasę mistyka z 20 poziomami z 6 różnymi archetypami (mamy typowego psiona, soul-knife'a, psychic warriora i inne).
http://dnd.wizards.com/articles/unearth ... stic-class
Nie testowałem, ale wyglada całkiem nieźle. 
 
Awatar użytkownika
Deithwen_Addan
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 348
Rejestracja: pn sty 21, 2008 5:43 pm

Re: Psionika w 5ed

ndz paź 08, 2017 12:13 pm

Kurczę, mam ten numer Arkanów w telefonie, bo regularnie pobierałem te z opcjami klasowymi, gdy tylko się pojawiały, ale to mi jakoś umknęło. Chyba ubzdurałem sobie, że ten Mistyk to coś na kształt mistrza wiedzy i to nowy archetyp dla czarodzieja... :razz: Tak czy inaczej, dziękuję za uświadomienie. A czy pojawiło się coś więcej, co również mi umknęło czy póki co tylko to wyszło?
 
Awatar użytkownika
Lord Xan
Administrator
Administrator
Posty: 608
Rejestracja: ndz gru 07, 2008 7:09 pm

Re: Psionika w 5ed

ndz paź 08, 2017 12:49 pm

Inne UA? No w pytkę tego jest, dużo nowych wariantów klas, zależy, jak bardzo na bieżąco jesteś. Najlepiej wejść sobie na stronkę ze wszystkimi i zobaczyć, czego nie wdziałeś ;) 
http://dnd.wizards.com/articles-tags/unearthed-arcana
Githyanki i Githzerai z ostatnich nowych ras niezbyt przypadły mi do gustu.
 
Awatar użytkownika
Deithwen_Addan
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 348
Rejestracja: pn sty 21, 2008 5:43 pm

Re: Psionika w 5ed

ndz paź 08, 2017 8:16 pm

UA staram się śledzić na bieżąco, więc tam (raczej) nic nie przegapiłem. Bardziej chodzi mi o jakieś inne materiały typu magazyny Dragon czy może nawet podręcznik cały... Bo choćby domeny kapłańskiej magia (arcane bodajże w oryginale) w UA dla klas nie było (chyba że dla kapłanów były dwie) a już w kilku miejscach w internecie widziałem ją jako oficjalną...
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4461
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

Re: Psionika w 5ed

ndz paź 08, 2017 9:24 pm

Ten mistyk to naprawdę nie była trafiona nazwa - mi się z miejsca z kojarzył ze specyficzną klasą czarownika objawień ze Smoczej Lancy, a nie psionikiem. Może później to zmienią, żeby sytuacja była jaśniejsza.

Nowe opcje mechaniczne pojawiają się też w Dragon+, gdzie mają własną UA (choć artykuły są chyba inne) oraz w niektórych podręcznika (Sword Coast Adventurer's Guide miał najwięcej). Poza tym w listopadzie wychodzi Xanathar, czyli pierwszy dodatek w pełni skupiony na nowych zasadach.
 
Awatar użytkownika
Deithwen_Addan
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 348
Rejestracja: pn sty 21, 2008 5:43 pm

Re: Psionika w 5ed

pn paź 09, 2017 7:44 pm

A czy te Dragony+ i SCAG są dostępne legalnie w ynternetach czy muszę wysupłać garść kopperów z mieszka, by wejść w ich posiadanie?
 
Awatar użytkownika
Lord Xan
Administrator
Administrator
Posty: 608
Rejestracja: ndz gru 07, 2008 7:09 pm

Re: Psionika w 5ed

pn paź 09, 2017 9:27 pm

Są to płatne materiały, taki SCAG to zwyczajnie wydany papierowo podręcznik za 40 dolców xd Ale wiadomo, że w internecie znajdzie się wszystko. 
Ale Elemental Evil Player's Companion wydali jako darmowe rozszerzenie: http://dnd.wizards.com/articles/features/elementalevil_playerscompanion

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości