Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Adeptus
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 135
Rejestracja: sob lip 13, 2013 12:39 pm

Flejm polityczny

pn sty 25, 2016 10:41 am

Hmm, wiesz, po namyśle, to jednak stwierdzam, że w przypadku Ziobry potencjalne zawieszenie w czynnościach ministra nie byłoby możliwe w efektywny sposób.
- Żeby postawić go w stan oskarżenia przez Sejm, w Sejmie większość musiałaby mieć opcja przeciwna Ziobrze, czyli w takiej sytuacji i tak nie byłby ministrem i zawieszenie go nie dotyczy,
- Gdyby po wszczęciu postępowania wybory wygrała opcja przyjazna Ziobrze, chcąca go mianować ministrem (a tylko w takiej sytuacji mógłby nim zostać), to ta opcja szybko wybrałaby nowy Trybunał Stanu (TS jest wybierany na daną kadencję parlamentu), który od razu by umorzył postępowanie, a co za tym idzie uchylił "zawieszenie" i Zziobro mógłby być ministrem.


Jeszcze o KOD-owcach. Naprawdę, szlag mnie trafił, jak usłyszałem, że ich hasło to "W obronie Twojej wolności". Ja korzystając ze swojej wolności zagłosowałem na PiS i ja korzystając ze swojej wolności popieram PiS (ogólnie, bo w szczegółach niestety mają za dużo populistycznych socjalnych projektów), w tym jego walkę z oporem TK. Jakiej mojej wolności KOD-owcy bronią? Wolności do niebycia rządzonym przez partię, którą popieram? Przypomina mi się niedawna rozmowa z pewnym komunistą, który twierdził, że tylko w komunie jest prawdziwa wolność - oczywiście, nie wolno mi prowadzić działalności gospodarczej, czy "siać religianckiej propagandy", czy robić różnych rzeczy, na które mam ochotę, ale za to wolno mi pracować na rzecz budowania komunizmu i jestem wolny od "wyzysku" (tzn. od tego, że ktoś jest bogatszy ode mnie), a przecież to powinno być dla mnie najważniejsze, a wolność nie jest wtedy, kiedy mogę robić, to ja chcę, tylko kiedy wolno mi robić to, co jest zgodne z marksizmem.
W sumie - lewackie schematy myślowe są wiecznie żywe.
Ostatnio zmieniony pn sty 25, 2016 10:47 am przez Adeptus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

Flejm polityczny

pn sty 25, 2016 11:27 am

Masz rację, kończyła się kadencja Sejmu, więc nic by to nie dało. Zresztą nad wnioskiem pracowano w KOK ponad 2 lata, co oznaczało, że albo nic na niego nie mieli, albo już na tym etapie PO postanowiła przeciągać sprawę. A kiedy już musiała wnieść wniosek pod obrady plenarne, zrobiła wszystko, by nie dało się go uchwalić. Trzeba byłoby przejrzeć dokładnie sprawozdania z prac komisji i podkomisji, jak zachowywali się posłowie koalicji.
 
Fantastyk1
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: pn lut 22, 2016 12:44 pm

Flejm polityczny

sob mar 12, 2016 7:33 pm

według mnie politycy robią fejm na kłotniach i jest to ukartowane
 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

Flejm polityczny

śr mar 16, 2016 5:15 pm

To zależy. Przykładowo, Lech Kaczyński i Donald Tusk spotykali się prywatnie, kiedy ich partie toczyły ze sobą wojnę (jak wtedy, kiedy latem 2007 roku wypili 3 butelki wina w prywatnym mieszkaniu prezydenta). Ale już Jarosław z Tuskiem by nigdy się nie spotkał, bo się osobiście nie znosili. Dlatego czasem jest to ukartowane, a czasem szczere.
 
Awatar użytkownika
yabu
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2538
Rejestracja: pt sty 18, 2008 5:34 pm

Re: Flejm polityczny

wt kwie 19, 2016 9:24 pm

Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony wt kwie 19, 2016 11:53 pm przez yabu, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

Flejm polityczny

sob kwie 23, 2016 10:21 pm

Trzaskowski? A kim jest ten kolo? Co osiągnął? Oprócz, oczywiście, lizuzostwa w strukturach partyjnych.
 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

Flejm polityczny

ndz lip 03, 2016 6:35 pm

Odnośnie ostatniego referendum w UK:
http://www.chamsko.pl/75487/Wodospad
 
Awatar użytkownika
ojciec mateusz
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 238
Rejestracja: pt paź 14, 2011 8:16 pm

Re: Flejm polityczny

ndz lip 10, 2016 5:35 pm

Nie byłbym taki pewien słuszności tego obrazka. Osobiście podchodzę to unii europejską z rezerwą (jestem eurosceptykiem w takim dosłownym tego słowa znaczeniu, a nie eufemistycznym). Aczkolwiek w przypadku UK wyjście z byłoby strzałem w stopę. Mówię, że byłoby, bo oni oczywiście żadnego Brexitu nie dokonali. Na razie w niewiążącym referendum wypowiedzieli się przeciwko przynależności. Na ile była to wypowiedź świadoma? Mam wrażenie, że w niewielkim stopniu.

Nie chce mi się szukać teraz trzeźwych analiz na ten temat, bo wpadłem tutaj teraz na chwilkę, ale najczęściej pojawiającym argumentem przeciwko Brexitowi jest całkiem sensowne spostrzeżenie, że duża część firm z Azji i Stanów jest zakotwiczona w UK, ale ich rynkiem jest cała Unia. Po wyjściu z UE, Wlk Brytania przestałaby być dla nich atrakcyjna i firmy przeniosłyby siedziby na kontynent. Drugi, to pozycja City, które w obliczu wyjścia UK ze struktur też straciłoby pozycję pierwszego ośrodka finansowego w Europie. Trzeci, to potencjalny rozpad UK.

Jasne, wszystko zależy od tego na jakiej zasadzie to wyjście ma się dokonać i na jakiej zasadzie będą działać nowe porozumienia z krajami Unii - bo przecież takie muszą powstać. Ale Brytyjczycy chyba nie mają pomysłu jak sytuacja ma wyglądać. Mam wrażenie, że populiści z UKiP i podobnych "nacjonalistycznych" partyjek chcieli cynicznie zbijać kapitał polityczny na krytyce UE, nie spodziewali się jednak, że referendum zostanie rozstrzygnięte na korzyść Brexitu i trzeba będzie faktycznie zaproponować alternatywę. Tak sobie roboczo wnioskuję po odejściu Farage'a ze stołka przewodniczącego UKiP, że w ich szeregach jest teraz niezły popłoch.

Kto mieczem wojuje, ten od miecza ginie.
 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

Flejm polityczny

ndz lip 10, 2016 8:19 pm

Sądzę, że raczej był to nacisk Camerona na uzyskanie jakichś dodatkowych przywilejów dla W. Brytanii. Zauważ, że kiedy w 2008 roku Irlandczycy w referendum odrzucili traktat reformujący UE, to włodarze Unii zwiększyli dotacje dla Irlandii, pozwolili jej na większą niezależność niż innym krajom i w efekcie 1,5 roku później, w powtórzonym głosowaniu, Irlandia traktat przyjęła.
Tutaj jest ciekawy artykuł nt. referendum irlandzkiego:
http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka ... kiego.read
Ostatnio zmieniony pn lip 11, 2016 9:12 am przez earl, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Gigi
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 68
Rejestracja: pn lip 01, 2013 12:49 pm

Flejm polityczny

śr lip 20, 2016 5:29 pm

"Wielka Brytania zrezygnowała z przewodnictwa Unii Europejskiej"
http://www.rp.pl/Unia-Europejska/160729 ... skiej.html

Pewnie trochę czuliby się niezręcznie mając prezydencję w UE :)
 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

Flejm polityczny

czw lip 21, 2016 8:28 pm

Mogliby wziąć przykład z Wałęsy na zasadzie "Nie chcę, ale muszę". Czyli: Nie chcemy być w UE, ale skoro mamy prezydencję, to musimy ją pełnić :)
 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

Flejm polityczny

czw sie 04, 2016 7:20 pm

Kabaretowe pokazanie pozycji Donalda Tuska w UE:
https://www.youtube.com/watch?v=cZ6TVgcudWQ
 
stewartka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: śr sty 30, 2013 11:06 pm

Re: Flejm polityczny

pt lis 10, 2017 7:40 am

Wracając do tematu polityki czy rządzący coś zmienili z oprocentowaniem chwilówek? Niby weszła ta cała ustawa antychwilówkowa ale czy tak naprawdę coś zmieniła? Bo z tego co widzę to oprocentowanie i inne koszta takich pożyczek są bardzo wysokie....
https://chwilowo.pl/forum

Na forum jest kilka informacji. 

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość