Zrodzony z fantastyki

 
Zaratusztra
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: sob gru 17, 2016 4:24 am

Inspirująca miejscówka na "setting"

wt gru 05, 2017 3:20 pm

Witam; ^^
Krótko:
Mam w zamierzeniach "setting" do Nowego Świata Mroku; mam pulę szczególnych klimatów i motywów, które chciałbym w nim pomieścić i szukam odpowiednio inspirującej miejscówki, o której można by najpierw poczytać a potem opracować jako setting :]

Dłużej, dla zainteresowanych:
(1)Myślałem, nad wyborem realnej miejscówki, ale kusi mnie naszkicowanie fikcyjnego miasta... ale wciąż trzeba wybrać kraj, region geograficzny, cośkolwiek ;]
(2)Grę chciałbym osadzić albo w latach 20-stych albo 50-60-70-tych (możliwe, że z drużyną robilibyśmy przeskok czasowy). Zatem atrakcyjność miejscówki w tych czasach jest kryterium.
(3)Motywy:
Z jednej strony: Istniejąca społeczność wampirów, miasto grzechu i bezprawia, ale też pokus - kultury, klubów muzycznych, nielegalnych towarów?
Mafia? Jakoś gdy myślę o wampirach, to mi Ojciec Chrzestny do głowy przychodzi - super połączenie.
Z drugiej: własna parafraza Cthulhu, mroczne kulty, czarna magia (w moim nWODzie praktycznie nie ma "Prawdziwych" Magów - raczej pasuje mi klimat magii niskiej z "Oczyma Duszy(Second Sight-a)"...

Stany zjednoczone to oczywiście typowy wybór ze względu na pewien eklektyzm klimatów - echa kultury Europejskiej, bardziej egzotyczni imigranci... z drugiej strony olbżymi, niokiełznany kontynent. Mnóstwo miejsca, w którym mogą się dziać rzeczy niecywilizowane.
Świetnymi, ogranymi przykładami są dla mnie np. Nowy Orlean (kolebka jazzu, vodoo, przestępczość, zabytkowe cmentarze); z wampirami kojarzony (wedle mojej wiedzy) od czasu Ann Rice, będący tłem wydarzeń serialu "The Originals" (o wampirach oczywiście), opisany zresztą przecież jako przykładowy setting w podręczniku :D
Bardzo inspirujący jest też "Kraj Lovecrafta" - dolina Miskatonic, Arkham, etc.

Myślałem czy w Europie można znaleźć podobnie pasujący do takich klimatów region.
A może ktoś ma pomysł na coś bardziej egzotycznego, o podobnym potencjale?

Może ktoś poleci jakiś film, książkę (fabularna/historyczna)... przewodnik turystyczny prezentujący jakieś miejsce? :razz:
Może wątek przyda się nie tylko mnie ^^

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości