Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Dagome
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 417
Rejestracja: sob kwie 04, 2009 9:31 pm

Re: Szukasz anime?

pt lut 04, 2011 9:03 pm

Który Hellsing :razz: ?

Zobacz sobie Shingetsutan Tsukihime.
 
Awatar użytkownika
Namrasit
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2079
Rejestracja: ndz maja 21, 2006 11:12 pm

Szukasz anime?

sob lut 05, 2011 3:54 pm

Szukam czegoś na podobieństwo Full metal alchemist(klimat, jakies czary mary i dobrzy bohaterowie) albo hellsinga( horror, bez zbędnych humorystycznych wstawek).

Może to:
Bouso Renkin
Mi się w miarę podobało, bohaterowie całkiem milusi, szczególnie jeden, w takim czarnym sexi-wdzianku.
 
kroliok
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: wt mar 15, 2011 4:16 pm

Szukasz anime?

pt kwie 08, 2011 7:24 pm

Szukam czegoś podobnego do Highschool of the dead ( żywe trupy, laski i tym podobne).
 
Awatar użytkownika
YuriPRIME
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 115
Rejestracja: sob kwie 08, 2006 1:55 pm

Szukasz anime?

pn kwie 11, 2011 10:38 pm

Ja szukam czegokolwiek nie traktującego o dzieciakach lub osobach z supermocami kicającymi po dachach jak Olejniczak po ideologiach. Cokolwiek, bardziej akcja/wojennie/ konspiracyjnie, może być i fantasy (Black Lagoon, Cowboy Bebop, Last Exile, Ghost in the Shell, Death Note, Zone of the Enders oglądałem - cholera, a jeśli wyczerpałem już całą rzeczoną bibliotekę? O.o) No w każdym razie, coś gdzie bohaterowie są wreszcie dorośli. ALBO najlepiej źli... o właśnie, ewentualnie mamy jakieś anime o złych? Antybohaterach? I nie takich co z czasem nawracają się i chcą szerzyć tolerancję i porozumienie między narodami, lecz pozostają skurczybykami spod ciemnej gwiazdy(a la Ritchowski Snatch, Lock Stock i Rock'n'rolla, ewentualnie Bondock Saints, tylko w wersji anime?) :rockpunk:

PS. Ach, no i niech jak już będzie wątek romantyczny, to z jakąś babką-ostrym badass lachonem, a nie kolejną płaską niewinną nastolatką prosto z gimnazjum dla której męskie krocze jest równie tajemnicze, magiczne i pełne legend co Narnia.
Ostatnio zmieniony pn kwie 11, 2011 10:43 pm przez YuriPRIME, łącznie zmieniany 3 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Zirnitra
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 104
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 11:05 pm

Re: Szukasz anime?

czw kwie 14, 2011 10:18 pm

Hmm Berserk? Fantasy, wojna, mroczny bohater - fakt że lata z mieczem gabarytowo przypominającym blat od stołu a nie normalne ostrze, ale da się to jakoś przełknąć. No i z pewnością nie przypomina filantropa chcącego naprawiać świat (nawet jeśli nie jest zły) bo .. a zresztą sam obejrzysz. Jedna uwaga - pierwszy odcinek jest w zasadzie ostatnim :P Druga to taka że szkoda że więcej serii nie nakręcili ale to swoją drogą.
 
Awatar użytkownika
Dagome
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 417
Rejestracja: sob kwie 04, 2009 9:31 pm

Szukasz anime?

wt kwie 19, 2011 3:19 pm

Zaczynajmy, na pierwszy ogień idzie Mononoke opowieść grozy wzorowana na tradycyjnym japońskim teatrze. Mogą odrzucać kolory, ale one tworzą niepowtarzalny klimat serii.

Dalej mogę polecić dwie ekranizację japońskiej fantastyki. Pierwsza seria to Seirei no Moribito opowiada o najemniczce-ochroniarzu która by odkupić winy decyduje się chronić księcia którego chce zabić własny ojciec ze względu na starą przepowiednię.

Druga to Juuni Kokki co prawda główni bohaterowie kolejnych powieści to młodzież ale atutem tej serii jest świat przestawiony który bierze pełnymi garsiami z chińskiej idei państwa idealnego.

To może teraz trochę post-apokalipsy. Ergo Proxy nie będę się rozpisywał, wszystko co trzeba wiedzieć zawiera recenzja.

Niezły jest Texhnolyze sam dopiero zacząłem oglądać ale zapowiada się miodnie.

To teraz pora na światy równoległe szczodrze polane pseudofizyką kwantową. Noein ~mou hitori no kimi he~ opowiada o grupce smarków które spotykają swe dorosłe wersje z równoległego świata które walczą z inwazją z kolejnej alternatywnej rzeczywistości.

Może króciutka opowieść gangsterska dziejąca się w niedalekiej przyszłości? Dogs: Bullets & Carnage powinno być tym co cię zainteresuje.

Teraz kolej na mojego konika ze stajni Type-Moon, ekranizacja nowelek. Anime Kara no Kyoukai: The Garden of Sinners to seria siedmiu filmów urban fantasy.

Następnie moje ulubione anime Higurashi no Naku Koro ni, na pierwszy rzut oka słodkie kolorki, sielanka grupki szkolnych przyjaciół, lecz są to tylko pozory. Pierwszą sceną jest masakrowanie dziewczyn bejsbolem 8) . Jest to ekranizacja serii gier(visual novel). Aż stawie cytata:
Hinamizawa – malutka mieścina, w której beztroski żywot pędzi chłopiec otoczony wianuszkiem słodkich dziewczątek. Wstęp do haremówki? Prawie. Prawie robi wielką różnicę!


Umineko no Naku Koro ni, ekranizacja kolejnej serii gier lecz nie tak udanej jak poprzedniczka. Chciałeś romansu z Femme fatale to masz odpowiednią komedie romantyczną :razz: .
 
Awatar użytkownika
AleksanderTheGreat
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 125
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 1:39 am

Szukasz anime?

wt kwie 19, 2011 3:48 pm

Mitsudomoe - zabawna, póki co dwu-sezonowa seria o siostrach trojaczkach chodzących do szkoły i mających przygody. Gorąco polecam.





 
Awatar użytkownika
Eliash
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 474
Rejestracja: wt lut 26, 2008 4:34 pm

Szukasz anime?

pn maja 02, 2011 11:07 am

Ja szukam anime dla swojej koleżanki, której podobało się Melancholy of Haruhi Sazumiya. Zna ktoś coś w zbliżonym klimacie? Im bliżej będzie mu do Haruhi tym lepiej.
 
Awatar użytkownika
AleksanderTheGreat
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 125
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 1:39 am

Szukasz anime?

pn maja 02, 2011 6:45 pm

The Melancholy of Haruhi-chan Suzumiya? (z każdym odcinkiem jest coraz lepsze)
lub
Nyoron Churuya-san?
 
Awatar użytkownika
YuriPRIME
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 115
Rejestracja: sob kwie 08, 2006 1:55 pm

Re: Szukasz anime?

śr maja 04, 2011 8:42 pm

Hmm Berserk? Fantasy, wojna, mroczny bohater - fakt że lata z mieczem gabarytowo przypominającym blat od stołu a nie normalne ostrze, ale da się to jakoś przełknąć. No i z pewnością nie przypomina filantropa chcącego naprawiać świat (nawet jeśli nie jest zły) bo .. a zresztą sam obejrzysz. Jedna uwaga - pierwszy odcinek jest w zasadzie ostatnim :P Druga to taka że szkoda że więcej serii nie nakręcili ale to swoją drogą.


oraz

Dagome pisze:
Zaczynajmy, na pierwszy ogień idzie Mononoke opowieść grozy wzorowana na tradycyjnym japońskim teatrze. Mogą odrzucać kolory, ale one tworzą niepowtarzalny klimat serii.

Dalej mogę polecić dwie ekranizację japońskiej fantastyki. Pierwsza seria to Seirei no Moribito opowiada o najemniczce-ochroniarzu która by odkupić winy decyduje się chronić księcia którego chce zabić własny ojciec ze względu na starą przepowiednię.

Druga to Juuni Kokki co prawda główni bohaterowie kolejnych powieści to młodzież ale atutem tej serii jest świat przestawiony który bierze pełnymi garsiami z chińskiej idei państwa idealnego.

To może teraz trochę post-apokalipsy. Ergo Proxy nie będę się rozpisywał, wszystko co trzeba wiedzieć zawiera recenzja.

Niezły jest Texhnolyze sam dopiero zacząłem oglądać ale zapowiada się miodnie.

To teraz pora na światy równoległe szczodrze polane pseudofizyką kwantową. Noein ~mou hitori no kimi he~ opowiada o grupce smarków które spotykają swe dorosłe wersje z równoległego świata które walczą z inwazją z kolejnej alternatywnej rzeczywistości.

Może króciutka opowieść gangsterska dziejąca się w niedalekiej przyszłości? Dogs: Bullets & Carnage powinno być tym co cię zainteresuje.

Teraz kolej na mojego konika ze stajni Type-Moon, ekranizacja nowelek. Anime Kara no Kyoukai: The Garden of Sinners to seria siedmiu filmów urban fantasy.

Następnie moje ulubione anime Higurashi no Naku Koro ni, na pierwszy rzut oka słodkie kolorki, sielanka grupki szkolnych przyjaciół, lecz są to tylko pozory. Pierwszą sceną jest masakrowanie dziewczyn bejsbolem 8) . Jest to ekranizacja serii gier(visual novel). Aż stawie cytata:
Hinamizawa – malutka mieścina, w której beztroski żywot pędzi chłopiec otoczony wianuszkiem słodkich dziewczątek. Wstęp do haremówki? Prawie. Prawie robi wielką różnicę!


Muszę naprawdę bardzo podziękować za te tytuły, na razie obczajam Berserka i niezmiernie mi się podoba! Choć miecz ma bzdurny i aż do bólu śmieszny, to przynajmniej jest tam jakaś fizyka i widać, że ten ma masę ^^

Ah, btw. jeszcze krótkie pytanko, znasz może jakieś anime w erze renesansu? Znaczy z muszkietami i bronią czarnoprochową? Nie ukryję, że ten model militariów jest mi najbliższy (Indiana Jones kula w łeb koksa szpanującego mieczem - thats how I'm rolling ^^)
Wielkie, wielkie dzięki jeszcze raz, tytuły zdają się być solidne i już ustalam sobie czas na seans ^^


Umineko no Naku Koro ni, ekranizacja kolejnej serii gier lecz nie tak udanej jak poprzedniczka. Chciałeś romansu z Femme fatale to masz odpowiednią komedie romantyczną :razz: .

Mmmm, tak ta Beatrice wygląda na zimną [moderacja]... dokładnie tak jak wujo lubi 8) XD

Prosiłbym o niestosowanie wulgaryzmów
Pozdrawiam
Klebern
Ostatnio zmieniony czw maja 05, 2011 10:48 am przez Klebern, łącznie zmieniany 3 razy.
Powód:
 
KapitanKatsura
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 266
Rejestracja: pn maja 16, 2011 10:07 am

Szukasz anime?

pn maja 23, 2011 1:29 pm

Druga to taka że szkoda że więcej serii nie nakręcili ale to swoją drogą.


Mam dla Ciebie dobrą wiadomość, już kręcą kontynuacją i nawet oficjalne trailery są na YT. Tylko to będzie albo w formie OVa jak Hellsing Ultimate albo seria filmów pełnometrażowych. Zaczną od samego początku, wprowadzając te rzeczy (niektóre są kluczowe dla fabuły mangi), które pierwsze anime pominęło.
 
Awatar użytkownika
diegoalatriste
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: sob maja 28, 2011 7:12 pm

Szukasz anime?

ndz maja 29, 2011 5:38 pm

Co do anime z cyklu - dzielni kawalerowie chwytają za rapiery, tudzież inne "wykałaczki" i pędzą na spotkanie przygody, a to wszystko podlane tajemnymi organizacjami, spiskami i magią w wersji "chrześcijańskiej", to polecam Le chevalier d' Eon - Kawaler Miecza. Jeśli przymknąć oko na raczej małą wierność prawdzie historycznej - świetne anime nakręcone z naprawdę epickim rozmachem!
 
cade dailes
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 125
Rejestracja: pn cze 27, 2011 4:38 pm

Re: Szukasz anime?

czw sie 11, 2011 7:21 pm

wiecie co ja to szukam czegoś podobnego do d&d, ale nie chodzi mi tu o berserkera ani record of lodoss war..... żeby były smoki, wilkolaki magowie itd.

szukam także anime w którym, historia jest niezwykłe interesująca [dużo intryg, lub pobocznych historii] i najlepiej aby to było dark fantasy, lub czasy walki mieczami... :kiss:
 
cade dailes
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 125
Rejestracja: pn cze 27, 2011 4:38 pm

Re: Szukasz anime?

sob sie 13, 2011 7:46 am

istnieje takie coś? 8)
 
Bergho
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 300
Rejestracja: ndz wrz 16, 2007 9:05 pm

Re: Szukasz anime?

wt sie 16, 2011 6:51 pm

Prawdopodobnie nie istnieje. W pełni rozumiem Twój ból, swego czasu szukałem i nie uświadczyłem. Skoro kojarzysz Lodoss i Berserka to ze Slayersami z pewnością również miałeś styczność (w sumie warto obejrzeć pierwszą serię i drugą, ale tą tylko z powodu Xellosa, nie wiem jak pełnometrażówki). Niektórych nie wiedzieć czemu (chyba tylko z powodu tych panienek) kręci Claymore. Już widząc kreskę i na kim skupia się fabuła wiedziałem, że to nie dla mnie. Jeszcze w latach błogiego dzieciństwa oglądałem Soul Huntera (raczej bardzo luźno nawiązuje do tego czego szukasz), ale to były czasy, gdy puszczali anime na tvn 7, tak więc gust raczej zmieniłem. Chyba najbliżsi heroic fantasy byli slayersi. W sumie warto też poczytać mangę Berserka, ale z czasem pojawianie się coraz to nowych przeciwników (do tego coraz bardziej irytujących kompanów Guttsa) i brak ubytków wśród tych starych nasuwa słuszny wniosek, że albo główny bohater zmiecie wszystkich w jednej - dwóch mangach odnosząc kilkakrotnie pozornie śmiertelne rany, albo (co bardziej prawdopodobne) manga nie dojdzie do końca. Obie alternatywy wydają się wyjątkowo nieciekawe. Jeśli kogoś interesują tasiemce, to Berserk jest dobrym wyborem (na pewno lepszym niż podobno bijące nie wiedzieć czemu rekordy popularności naruto, tudzież bleach). W innym wypadku zalecam porzucenie tego po niechybnym dojściu do tego samego wniosku
 
cade dailes
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 125
Rejestracja: pn cze 27, 2011 4:38 pm

Re: Szukasz anime?

wt sie 16, 2011 7:00 pm

Soul hunter, nie takie głupie ;p Jeszcze tych slayersów muszę zobaczyć :papieros:
 
cade dailes
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 125
Rejestracja: pn cze 27, 2011 4:38 pm

Re: Szukasz anime?

śr sie 17, 2011 7:36 am

a może ktoś zna jakieś anime w świecie rzeczywistym z elementami fantasy? :judge:
 
Awatar użytkownika
Raelynn
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: sob sie 13, 2011 3:38 pm

Re: Szukasz anime?

wt sie 30, 2011 11:28 pm

Fate/stay night. :P
 
Pacal II
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 125
Rejestracja: wt gru 21, 2010 7:52 pm

Szukasz anime?

śr wrz 14, 2011 11:47 am

Szukam anime w którym byłby ciekawy wątek metafizyczny. Nie chodzi mi jednak o taki związany z religiami zachodu ale właśnie z shintoizmem czy politeistycznymi religiami wschodu. Taki w którym Bogowie biorą czynny udział w fabule. Czymś takim byli np. Shinigami w Death Note, Kami w Spirited Away czy Bóg Lasu w Księżniczce Mononoke.
 
Awatar użytkownika
Tetrarha
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: pt lut 22, 2008 6:35 pm

Re: Szukasz anime?

pt paź 28, 2011 10:01 am

Witam,

Poszukuję mangi w klasycznym cyberpunkowym stylu typu Ghost in the shell i Armitage III i ich sequele.
Ewentualnie także czegoś w stylu Appleseed czy Vexille byleby tylko było ciekawsze niż to ostatnie.
Tylko proszę, żeby fabuła nie obracała się wokół dzieci w wieku gimnazjalnym które przeżywają rozterki natury moralnej wynikające z okresu buntu i dorastania a przy okazji ratują świat.
 
Awatar użytkownika
krokodylek
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 50
Rejestracja: sob maja 19, 2012 7:52 pm

Szukasz anime?

pt cze 08, 2012 12:03 am

Może mnemosyne no musume tachi To jest coś w rodzaju hellsinga ,tyle że z większym naciskiem na fetysze seksualne.
 
Awatar użytkownika
8547
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 94
Rejestracja: pt maja 04, 2012 11:43 am

Re: Szukasz anime?

sob gru 15, 2012 2:46 pm

Ostatnio zainteresowałam się kulturą Japońską. Pomyślałam, że mogłabym oglądać anime. Chciałabym, aby tam byli samuraje i ninja, rysunki, które nie wyglądają jak w badziewnych bajkach. Pomoże mi ktoś?
 
halinamolek
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: wt lis 19, 2013 9:34 am

Szukasz anime?

wt lis 19, 2013 9:43 am

Ja z anime bardzo lubię:
- Durarara
- D.Gray-Man
- Fullmetal Alchemist
 
negnok
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: ndz lip 20, 2014 6:35 pm

Szukasz anime?

czw wrz 04, 2014 10:50 am

A ja szukam czegoś dla osoby gorliwie wierzącej. Wierzącej ortodoksyjnie,
czyli , że seks, przemoc, kosmici demony odpadają , ale także magia i energie odpadają.
Czy znacie takie anime, gdzie nikt nie uprawia seksu przemocy
i nie ma żadnej, ale to żadnej energii ani magii?
Będę wielce dźwięczny za pomoc.
 
iruken
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: śr gru 27, 2017 3:04 pm

Re: Szukasz anime?

śr gru 27, 2017 3:09 pm

Ja polecam to skoro nic nie chesz z magi (cos jest ale bardzo mało)
Boku Dake Ga Inai Machi 
albo
muzyczne fajne anime
K-ON!
 
Wojtli
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: wt sty 09, 2018 10:52 am

Re: Szukasz anime?

wt sty 09, 2018 10:57 am

To ja od siebie polecam bardzo ciekawe "Overlord". Niedawno wyszedł 2 sezon polecam jako księgowa Jelenia Góra.
 
Morriga
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: śr sty 31, 2018 4:22 pm

Re: Szukasz anime?

śr mar 14, 2018 10:53 am

Czołem wszystkim :D Poszukuję sportowego anime, które nie będzie miało żadnych "super mocy" jak w przypadku Kuroko no basket ;) Interesują mnie anime podobne do Haikyuu. Jesteście w stanie polecić coś ciekawego?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość