Zrodzony z fantastyki

 
YattaFun
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: pn gru 05, 2016 5:58 pm

Stary świat co warto wiedzieć?

śr gru 13, 2017 11:06 pm

Witam,
Chciałbym zapytać was forumowicze co warto wiedzieć o starym świecie warhammer'a oraz jakie książki czy też podręczniki przeczytać, aby "przesiąknąć klimatem" panującym w tych mrocznych czasach? Chciałbym otrzymać taki solidny fundament opowiadań związanych z tymi krainami oraz wszystkimi miastami czy też rasami. Wiem, że jest to bardzo ogólnikowe, jednak wierzę w wasze zdolności oraz wiedzę.
Pozdrawiam.
 
Awatar użytkownika
Olorin Rapidedge
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 209
Rejestracja: sob mar 03, 2007 8:47 pm

Re: Stary świat co warto wiedzieć?

pt gru 15, 2017 9:31 am

1. Księga Zasad posiada naprawdę dużo informacji na temat Starego Świata.
2. Dziedzictwo Sigmara posiada nieskończenie więcej informacji na temat Imperium, Rycerze Graala na temat Bretonii, Królestwo Magii na temat magii, Księga Spaczenia na temat złych sił. Ogólnie dodatki do 2 ed WFRP w większości są naprawdę solidną porcją wiedzy o świecie.
3. Nie wiem czy dla Ciebie też to zadziała, ale osobiście uwielbiam sobie co pewien czas obejrzeć cinematicsy z Warhammera: https://www.youtube.com/watch?v=x9fJzfRSVxA
4. Z książek seria o Gotreku i Felixie jest dobrą dawką wiedzy o świecie. Poza tym większość pozycji (oceny możesz przeglądać na Poltergeist) zawiera interesujące informacje i postacie.

W rzeczy samej możesz zdobyć informacje praktycznie w każdym miejscu związanym z WFRP, to nie jest skomplikowany świat i łatwo go zrozumieć, więc tak naprawdę powinieneś skupić się na ciekawych opowieściach (shorty z podręczników!) żeby poczuć klimat.
 
Awatar użytkownika
Tequila Slammer
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 584
Rejestracja: śr cze 22, 2011 10:27 pm

Re: Stary świat co warto wiedzieć?

śr sty 24, 2018 10:59 pm

Mnie podobają się przygody Gotreka i Feliksa aż do czasu gdy pisał je William Kong. Później to jużkażda kolejna jest gorsza. Kupowałem je i czytałem tylko z sentymentu, jednak nie umywają się do pierwowzoru. Przeczytaj sobie "Rota" - bardzo fajny tekst pokazujący trochę jak można się zmienić w warhammerze, albo "piętno potępienia" - to jest mega fajne, przesiąknięte klimatem warhammera i w ogóle zajebiste. lubię też "śmiech mrocznych bogów" oraz "czerwone pragnienie" i "kroniki chwały" ze starszych cykli opowiadań. Można je chyba czasem dostać na allegro. To mogę z czystym sumieniem polecić do przeczytania. + może powiernik krzywd, też mi się podobał nawet.
 
Awatar użytkownika
Hagar
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 207
Rejestracja: pt lut 25, 2005 9:17 am

Re: Stary świat co warto wiedzieć?

pn lut 12, 2018 6:49 pm

Sporo konkretów dot. historii i geografii świata jest w 1ed podręcznikach, zdecydowanie je polecam.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość