Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Zychu
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1235
Rejestracja: sob kwie 29, 2006 2:50 pm

Szukasz mangi?

ndz lip 04, 2010 2:02 pm

Temat analogiczny do starszego brata, jeśli masz ochotę poczytać jakąś mangę i jesteś na daną chwilę zainteresowany/a konkretnym typem twórczości mangowej wypisujesz w tym temacie co leży na duszy i co chciałbyś/chciałabyś poczytać, zaś reszta użytkowników wspomaga znanymi przez siebie tytułami :)
W temacie tym można także pytać o dostępność konkretnych tytułów w naszym pięknym kraju jeśli chcemy dołączyć je do naszych kolekcji :)
Ostatnio zmieniony ndz lip 04, 2010 2:11 pm przez Zychu, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
szarst
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: śr cze 22, 2011 11:26 am

Re: Szukasz mangi?

śr cze 22, 2011 12:30 pm

Korzystając z tego wątku -
już jakiś czas temu zetknęłam się z mangą Monster (z anime zresztą też) i jestem pod dużym, naprawdę dużym wrażeniem. Czy znacie może tytuły pozostające w klimacie, które również mogą mnie tak zafascynować?
Nie chciałabym dokładniej precyzować, ponieważ nie szukam klonów, a oryginalnych historii.
 
KapitanKatsura
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 266
Rejestracja: pn maja 16, 2011 10:07 am

Szukasz mangi?

czw cze 23, 2011 9:19 pm

O psychopatycznych i nieuchwytnych seryjnych mordercach?

To w takim razie "Death Note", ale może już to obejrzałaś, popularne to dość. :wink:
 
Awatar użytkownika
Nausicaa
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 292
Rejestracja: pn lip 12, 2010 10:19 pm

Szukasz mangi?

pt cze 24, 2011 5:08 pm

Mi w Death Note nie spodobała się prawie natychmiastowa przemiana sumienia głównego bohatera. Sztucznie to trochę wypadło - na miejscu scenarzysty pociągnęłabym ten wątek psychologiczny nieco dłużej :razz:
 
Awatar użytkownika
szarst
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: śr cze 22, 2011 11:26 am

Re: Szukasz mangi?

pn cze 27, 2011 11:19 am

DN już oglądałam :)
Ogólnie to dosyć ciężki orzech do zgryzienia. Część popularnych tytułów już czytałam/oglądałam. Chociaż wolę czytać, dlatego tutaj się ogłaszam.
Może określę tematykę, która obecnie mnie interesuje po prostu tak - o naturze zła, jak, kto, dlaczego, w jaki sposób. Gatunki grają mniejszą rolę, mechy, yaoi, shouneny, dla dobrej historii zniosę wiele ;D
 
Awatar użytkownika
Brilchan
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4532
Rejestracja: śr cze 20, 2007 8:49 pm

Szukasz mangi?

pn lip 18, 2011 12:11 pm

Przychodzi mi na myśl Ichi the killer ale to tytuł dość specyficzny. Dość, pokręcony i zboczony senin a sens w całej historii można zrozumieć dopiero pod koniec. Jeżeli widziałaś "Old Boya" to podobny klimat i poziom pokręcenia z tym że w Itchim jest ciut więcej przemocy. Na plus mogę zaliczyć ciekawe walki i bardzo wyraziste postaci. W dwóch słowach: Lekko upośledzony Mistrz sztuk walki masakruję kamienicę wypełnioną członkami Yakuza. Jednak cała sprawa jest nieco bardziej skomplikowana...
Ostatnio zmieniony pn lip 18, 2011 11:30 pm przez Brilchan, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Bernkastel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: pn lip 18, 2011 9:57 pm

Re: Szukasz mangi?

pn lip 18, 2011 11:27 pm

szarst pisze:
Korzystając z tego wątku -
już jakiś czas temu zetknęłam się z mangą Monster (z anime zresztą też) i jestem pod dużym, naprawdę dużym wrażeniem. Czy znacie może tytuły pozostające w klimacie, które również mogą mnie tak zafascynować?
Nie chciałabym dokładniej precyzować, ponieważ nie szukam klonów, a oryginalnych historii.

Wiem, że trochę się spóźniłam z odpowiedzią, ale co tam - jeśli podobał Ci się "Monster", polecam inne mangi Urasawy: "Twentieth Century Boys", "Pluto" i "Billy Bat" - ta ostatnia wciąż jeszcze wychodzi, więc trzeba się uzbroić w cierpliwość, ale moim zdaniem na razie jest najlepsza, zwłaszcza, jeśli ktoś interesuje się historią.
Tematyka każdej z tych mang jest trochę inna, ale wszystkie to thrillery, naprawdę świetnie radzące sobie z wywoływaniem i utrzymaniem napięcia, ponadto Urasawa jest mistrzem mindfucku i uprawia go w naprawdę piękny sposób.
Brilchan - mała poprawka co do Twojego streszczenia; ten psychopatyczny morderca bynajmniej przed tym chirurgiem nie ucieka ;) Ale też polecam, to naprawdę genialna manga.

Szarst - sporo o naturze zła było w mandze "Berserk" z tego, co pamiętam, ale znacznie więcej jest tam flaków i seksu, więc to nie dla każdego ;) Jeśli Ci nie przeszkadza, to polecam, jest dobrze zrobiona i interesująca, ale lepiej jest czytać małymi partiami, bo inaczej może zacząć trochę nużyć. W skrócie, to takie dark fantasy, gdzie większość ludzi to dranie i w ogóle jest nieciekawie. Jak można się domyślić, bywa przygnębiające.
 
Awatar użytkownika
krokodylek
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 50
Rejestracja: sob maja 19, 2012 7:52 pm

Szukasz mangi?

ndz maja 20, 2012 9:54 pm

Co do mangi to polecam szczerze Kurogane
http://manga.tanuki.pl/strony/manga/2987-kurogane
wyjątkowo głęboko się utoższamiłem z milczeniem głównego bohatera i jego symboliczną niedoskonałością ... Ciekawe spojrzenie na kompleksy ludzi i ich skutki...
 
Morriga
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: śr sty 31, 2018 4:22 pm

Re: Szukasz mangi?

śr mar 14, 2018 11:04 am

Poszukuję mangi która zatrzyma mnie na długo i sprawi iż nie będę potrafiła o niczym innym myśleć :D A tak na poważnie, poszukuję opowieści kryminalistycznej, z dobrze wykreowanymi postaciami oraz ciekawym wątkiem głównym. Ekscentryczni główni bohaterowie również mile widziani :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości