Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Zychu
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1235
Rejestracja: sob kwie 29, 2006 2:50 pm

Polecane przez użytkowników - Manga

ndz lip 04, 2010 2:09 pm

I znowu temat analogiczny do tego z anime. Jeśli czytaliście ostatnio jakąś mangę która mocno wytarła się w pamięci, ociekała miodnością lub odznaczała się innymi przypadającymi nam do gustu cechami, macie czas i chęci aby ową mangę polecić - robicie to w tym temacie. Analogicznie do anime, czyli wypisujemy tytuł mangi, jej gatunek i minirecenzję tego co nas w owej mandze tak wciągnęło :wink:
 
kadim
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 36
Rejestracja: pn cze 14, 2010 1:47 pm

Re: Polecane przez użytkowników - Manga

czw lip 15, 2010 12:20 pm

mogę śmiało powiedzieć, że naprawdę dobrą mangą jest PRIEST
ten czarno-biały komiks składający się z kilku tomów, wciągnął mnie w swoje mroczne łapska :wink:
gatunek - horror
w krótkim słowa znaczeniu o co kaman:
ksiądz Ivan Isaac, sprzedał połowę swej duszy diabłu, by zemścić się za śmierć swych bliskich.
teraz podróżuje po świecie, by złamać przeklęta pieczęć i pokonąć, zniweczyć, zgładzić mitycznego upadłego anioła Temozara, który wieki temu został zamknięty w magicznym kole (wyglądem przypominającym Hepsagram) którego krańce są rozłożone po całym świecie. Ivaan przemierza ową kulę ziemską, by zgładzić demony strzegące pieczęci, złamać każdą z nich, a w efekcie i samego Temozara.
Mamy tu takich przeciwników jak: demony, upiory - niczego konkretnego nie przypominające, zombi - a jakże, oraz rzeszę szalonych księży, kapłanów - z zewnątrz, a wewnątrz demony (jak choćby główny Jarbilong)
-niestety, nigdy nie miałem okazji dokończyć tego dzieła, gdyż owa manga znikła mi ze sklepów, więc nie wiem jak się to dokładnie kończy, ale... znając normalny bieg rzeczy, wiadomo, że Isaac w końcu zabije Temozara, w końcu musi skończyć się dobrze :razz:
warte polecenia

Prosiłbym o stosowanie się do zasad języka polskiego. Duże litery, interpunkcja, takie sprawy.
Hell.
Ostatnio zmieniony czw lip 15, 2010 10:26 pm przez Helldog, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Denethor
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 193
Rejestracja: czw gru 22, 2005 9:48 pm

Polecane przez użytkowników - Manga

wt wrz 07, 2010 9:40 pm

20th Century Boys.

Historia opowiada o grupie przyjaciół z dzieciństwa. Bohaterowie poprzez serię nieszczęśliwych zdarzeń spotykają się po latach aby rozwikłać zagadkę kilku zabójstw, które okazują się tylko początkiem starannie zaplanowanej intrygi przez osobnika zwanego mianem: "Friend". Prywatne śledztwo coraz bardziej zacieśnia swoje kręgi. Okazuje się, że zabójcą musi być któryś z przyjaciół; ktoś kto czytał ich "Księgę przepowiedni".

To pierwszy tytuł jaki mi się nasunął na myśl.
Doskonała fabuła twórcy znanego Monstera, świetna kreska i gęsty klimat. Manga nie jest specjalnie długa i do tego wciąga. Pozycja obowiązkowa.
 
Awatar użytkownika
Erykz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1235
Rejestracja: pt lip 06, 2007 12:02 pm

Polecane przez użytkowników - Manga

wt paź 19, 2010 11:54 pm

Ostatnio katuję i gorąco polecam Riki-Oh. Miła dla oka sieczka przy całkiem dojrzałym podkładzie fabularnym.
 
Awatar użytkownika
Malaggar
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3222
Rejestracja: ndz cze 01, 2003 3:36 pm

Polecane przez użytkowników - Manga

śr paź 20, 2010 1:36 am

Czy to ma coś wspólnego z filmem "The Story of Riki" (czy jakoś tak), w którym mamy najbardziej kosmiczne sceny walki w historii ludzkości?
 
Awatar użytkownika
Erykz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1235
Rejestracja: pt lip 06, 2007 12:02 pm

Polecane przez użytkowników - Manga

śr paź 20, 2010 7:55 am

Niestety tak. Polecam jednak wersję klasyczną, chociaż formuła filmu może lekko uprzedzić ;]
 
Awatar użytkownika
Malaggar
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3222
Rejestracja: ndz cze 01, 2003 3:36 pm

Polecane przez użytkowników - Manga

śr paź 20, 2010 11:11 am

Dzięki, mangi nie tknę kijem, ale The Story of Riki było niezłe (pod względem rozrywki, jaką zapewnia gdy się ogląda z kumplami to mało co go przebija:P)
 
Awatar użytkownika
Zipek
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 44
Rejestracja: czw lis 18, 2010 9:39 pm

Polecane przez użytkowników - Manga

ndz sty 09, 2011 8:36 pm

Moja niezmiennie ulubiona manga to...Fullmetal Alchemist
Są to przygody dwóch braci-Edwarda Elrica i Alphonesa Elrica, którzy są alchemikami. Po tym jak próbowali wskrzesić swoją matkę i po tym jak im się to nie udało(Edward stracił nogę i rękę, a Alphonese całe ciało, jednak jego brat uratował go i wrzucił jego duszę do stalowej zbroi)próbują odzyskać wszystko to co stracili. Manga zawiera świetnie wykreowane postaci, genialną fabułę i ciekawą kreskę. Czasami możemy również napotkać humor, jednak nie oszukując żarty nie rozwalają. W każdym razie polecam każdemu!
Ostatnio zmieniony ndz sty 09, 2011 8:36 pm przez Zipek, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Jebbudo
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: ndz sty 23, 2011 4:15 pm

Re: Polecane przez użytkowników - Manga

ndz sty 23, 2011 5:26 pm

Ja się zgadzam z Zipciem. FMA jest świetną mangą, która(mnie przynajmniej) trzymała w napięciu od początku do dzisiaj(JPF dalej wydaje, a nie chce mi się czytać po angielsku). Oczekiwanie na kolejne tomy umilam sobie teraz dwoma mangami na przemian: maksymalnie brutalnym i chorym Battle Royale(czasami podobnie chorym Deadmen Wonderland), oraz odkrytą przeze mnie dopiero teraz Claymore, która naprawdę wciąga.
PS. Zipciu, jesteś ty Zipciem, o którym myśle?
EDIT: Nie doczytałem. A więc, trzy mini recenzje :wink:
1. Battle Royale. Opowiada ona o pewnej klasie, która w wyniku losowania dostała się do Programu. Polega on na zamknięciu całej klasy na wyspie, gdzie będą oni uwięzieni dopóki się nie pozabijają. Tak w skrócie. Chore, makabryczne, zboczone.
2. Deadmen Wonderland. Bardziej zawiła fabuła... Ogólnie tytuł mangi, to nazwa więzienia, do którego trafiają najgorsi przestępcy, w tym, przypadkiem, główny bohater. Każdy z więźniów ma na sobie obroże podającą więźniom trucizne. Każdy musi zdobyć antidotum na nią, co można zrobić wygrywając jedną z chorych konkurencji. W trzech słowach? Jak powyższa :razz:
3. Claymore. No, i tu się pojawia problem. Zacząłem czytać dzisiaj, jestem w 10 chapterze, lecz historia młodej Clare, która jako "wiedźma o srebrnych oczach", bądź "Claymore" chodzi po świecie przyjmując zlecenia i zabijając potwory. No, i(nie zabijajcie!) kojarzy mi się ze wspaniałym Wiedźminem Sapkowskiego.
Ostatnio zmieniony ndz sty 23, 2011 5:34 pm przez Jebbudo, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Dżimbo
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: sob cze 01, 2013 12:47 am

Polecane przez użytkowników - Manga

pt lip 12, 2013 3:51 pm

Dawno nikt niczego nie polecał, więc może ja dodam od siebie tytuł, którego wiecznie brakuje mi na listach ulubionych mang, a który na mojej prywatnej liście znajduje się jeśli nie na pierwszym miejscu, to co najmniej w top trójce.
Chodzi mi mianowicie o mangę "Akumetsu".
Jeśli chodzi o gatunek, to manga spodoba się moim zdaniem szerokiemu gronu odbiorców. Jest tu humor, ale też dramat. Wciągająca akcja, genialna fabuła. Manga nie tylko bawi, ale także w pewien sposób poucza. Jedynym być może mankamentem są długie tłumaczenia odnośnie polityki, co nie każdego może interesować, ale zaprawdę warto zapoznać się z tym arcydziełem.
Jeśli chodzi zaś o fabułę, to w wielkim skrócie, by nie zdradzić za dużo: Główny bohater wypowiada wojnę skorumpowanym i zepsutym politykom Japonii. Postanawia dokonać zamachu na najgorszych spośród nich, ale co ciekawe jego motto brzmi "one man, one kill" i każdy zamach jakiego dokonuje kończy się śmiercią nie tylko ofiary, ale i zamachowca... Cóż to oznacza? Przeczytajcie, a sami poznacie odpowiedź;) Polecam gorąco i każdemu, aczkolwiek sam czytałem wersję angielską i nie sądzę, by manga miała w najbliższym czasie pojawić się na Polskim rynku:/

Polecam także mangę o podobnej tematyce (politycznej), aczkolwiek mniej nadnaturalną tym razem, a mianowicie "Sanctuary", której dwójka bohaterów chce dokonać wielkiego odrodzenia Japonii. Aby osiągnąć swój cel, jeden z nich dąży do zostania premierem, drugi zaś bossem Yakuzy.

Mam nadzieję, że oba tytuły przypadną komuś do gustu;) Miłego czytania;)
 
Awatar użytkownika
Blizz
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 197
Rejestracja: sob paź 20, 2007 10:21 pm

Polecane przez użytkowników - Manga

śr lis 06, 2013 4:41 am

Osobiście czytam parę mang, w tym także tzw tasiemcy. Niektóre mi się podobają bardziej, inne czytam już z przyzwyczajenia tylko po to aby ujrzeć konkluzję. Osobiście lubię mangę One Piece. Według mnie jest to najlepszy tasiemiec jaki udało mi się złapać. Naruto, Fairy Tail i w szczególności Bleach czytam z ciekawości zakończenia (wypaliły się gdzieś w trakcie, szczególnie Bleach). Z zakończonych polecam na chwilę obecną dwie. Pierwsza to Elfen Lied. Dość specyficzna i troszkę ryjące mózgownicę. Czytałem ją dawno temu, więc nie przytoczę szczegółów.
No i drugą mangę którą dopiero co zakończyłem czytać przed parunastoma minutami. Pierwsza, która wymusiła we mnie przymus nagrodzenia jej brawami... i ta dla której w ogóle przybyłem na to forum. Szczerze powiedziawszy szukałem osoby na forum u której zobaczyłem ją w podpisie jako polecana manga. Chciałem tej dobrej osobie przesłać wiadomość z podziękowaniami naprowadzenia mnie na tę opowieść.

Manga "Monster".

Zero supermocy. Głębokie profile bohaterów. Zaskakująca i przeplatająca się fabuła.
Czytało się diabelnie przyjemnie pomimo braku ostrej akcji z jakiej słyną tasiemce. Mam nadzieję, że ktoś również podzieli mą pasję w stosunku do tej mangi.
Pozdrawiam.
 
halinamolek
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: wt lis 19, 2013 9:34 am

Polecane przez użytkowników - Manga

wt lis 19, 2013 9:40 am

Wg. mnie na uwagę zasługują:

Kuroshitsuji
Pandora Hearts
Battle Royale
The Innocent
Alicja w Krainie Serc
Demon Maiden Zakuro
Death Note
 
Martoni
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: sob sie 17, 2013 12:45 pm

Polecane przez użytkowników - Manga

sob kwie 05, 2014 9:22 am

Jak dla mnie istnieje tylko Dragon Ball i wszystkie serie z nim związane po prostu ta bajka tak mi utkwiła w głowie że masakra, jest super i zawiera wszystkie mądrości życiowe, przede wszystkim uczy.
 
grai
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: czw maja 08, 2014 3:02 pm

Polecane przez użytkowników - Manga

pt maja 16, 2014 9:25 am

ja narzie czytałam tylko Naruto
 
betsi
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: śr maja 21, 2014 11:52 pm

Polecane przez użytkowników - Manga

czw maja 22, 2014 11:45 pm

ja tak samo, NAruto, chociaż większość tego nie uznaje za mange.
 
Awatar użytkownika
Jidaigeki
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: pn maja 12, 2014 12:23 pm

Re: Polecane przez użytkowników - Manga

śr sie 06, 2014 11:15 am

Witam,

Jestem miłośnikiem bujutsu, japońskich sztuk walk, oraz dawnego Nipponu, głównie z okresu feudalizmu. Tak więc:

Gamaran - około 200 rozdziałów; czas akcji - Japonia Ery Tokugawa (tu mowa o szogunacie ogólnie)
Jeśli ktoś lubi zderzenia różnych japońskich stylów (szkół) walki, takich jak kenjutsu, battoujutsu, jiujutsu, kyujutsu, itp. itd., Gamaran jest mangą dla niego :) Bardzo dokładna analiza pojedynków, mocnych i słabych stron technik, świetne rozwiązania taktyczne oraz pewne zwroty akcji w fabule. Oczywiście jak na shonen mamy tu lekkie naciągnięcia fizyki, czasem przesadzone wirtuozje, ale przecież większość miłośników mang i anime to kocha :) Pod względem rozpisywania się na temat opisów technik i zagrywek taktycznych przypomina pierwszą serię Naruto lub mangę Rurouni Kenshin. Gamaran to przedstawienie klasycznej chanbara (japońskie opowieści o samurajskich walkach na miecze), lecz w świeżym i dynamicznym wydaniu shonen. Gamaran jest nową mangą powstającą w ostatnich latach i jest obecnie serią zamkniętą.

Rurouni Kenshin - nie pamiętam ile chapterów dokładnie; czas akcji - Japonia Rządów Meiji po obaleniu szogunatu (druga połowa 19 wieku)
Można rzec, że manga jest swoistym prekursorem wszystkich 'rozgarniętych' tytułów odnoszących się do pojedynków japońskich wojowników. Z całą pewnością jest inspiracją dla ww. Gamarana oraz w jakimś stopniu - swym polotem - dla pierwszej serii Naruto. Fabularnie ciekawsze od Gamarana, który jest po prostu większą sieczką - ale dopiero po rozkręceniu się fabuły - wtedy bardziej wciąga. Bardzo wyraziści bohaterowie, protagoniści i antagoniści - zarówno wszyscy pierwszo, jak i drugoplanowi. Mimo, że Rurouni Kenshin powstawał bodajże w drugiej połowie lat 90tych, pochłania czytelnika bez reszty i jest dziełem ambitnym wg mnie, jest serią zamkniętą.

Shigurui - nie pamiętam ile rozdziałów dokładnie; czas akcji - Japonia Ery Tokugawa (wczesne lata)
Bardzo realistyczny utwór, bardzo brutalny, mroczny i pokrętny - naturalizm w pełnym wydaniu. Thriller psychologiczny ubrany w otoczkę walk na miecze, opowiadający generalnie historię pewnej szkoły kenjutsu i jej członków - mistrzów i uczniów (choć nie tylko). Manga porusza dosyć drastyczne kwestie oraz po części egzystencjalne. Nie brakuje też pewnej intymności w szerokim znaczeniu tego słowa. Estetyką stoi na najwyższym poziomie spośród wszystkich trzech wymienionych przeze mnie tytułów i jest zdecydowanie 'najcięższy' w odbiorze oraz ma najmniej dynamiczną akcję, co nie zmienia faktu, że nudzi, ponieważ fabuła potrafi trzymać w napięciu. Shigurui jest serią zamkniętą, powstałą bodajże w pierwszej połowie lat 10tych 21 wieku.

Gamaran nie ma swojego odbicia w anime, natomiast Rurouni Kenshin i Shigurui owszem - świetne przeniesienie mangi w świat ruchomych obrazów, ale niestety nie przedstawiające pełnej fabuły, traktują mniej więcej tylko do połowy serii.


Pozdrawiam
 
Morriga
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: śr sty 31, 2018 4:22 pm

Re: Polecane przez użytkowników - Manga

śr mar 14, 2018 10:57 am

Teraz zaciekle czytam mangę Silver Spoon, autorki znanej mangi Full Metal Alchemist. Opowiada ona o chłopaku z miasta, który na swoje liceum, wybiera szkołę rolniczą z internatem. Manga jest utrzymana w konwencji komediowej, każda postać jest świetnie wykreowana i posiada swoją głębie. Polecam wszystkim :)
 
arator34
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: śr mar 21, 2018 5:43 pm

Re: Polecane przez użytkowników - Manga

śr mar 21, 2018 5:46 pm

Zdecydowanie polecam wszystkim poczytać Elfen Lied. Cudowna manga z elementami psychologicznymi. Zakochałem się i chciałbym móc poczytać ją jeszcze raz nie znając już fabuły

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości