Zrodzony z fantastyki

 
Ditters
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: śr cze 06, 2018 12:07 pm

Skakanie w walce

śr cze 06, 2018 12:11 pm

Mam pytanie o skakanie w walce. Nie jest doprecyzowane skakanie w walce w przypadku np: przeskakiwania nad przeciwnikiem; odskakiwania w walce i ataku automatycznego jakiego nie ma np w akcji wycofania z walki. Czy wiecie może czy jest to gdzieś opisane?
 
Awatar użytkownika
Olorin Rapidedge
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 207
Rejestracja: sob mar 03, 2007 8:47 pm

Re: Skakanie w walce

śr cze 06, 2018 8:07 pm

"Przeskakiwanie nad przeciwnikiem" to nic innego jak "przeskakiwanie przez przeszkodę", czyli podstawowy opis działania akcji skok.
Wykonywanie przeskoku w walce to akcja podwójna, czyli możemy się łatwo zorientować, że zasady dotyczą bardziej zaawansowanych wersji skoku, niż zwykłe odskoczenie na pół metra. Krótkie odskoczenie jest niczym innym jak zwykłą akcją "ruch".

Jeżeli postać w trakcie walki ma zamiar odskoczyć od przeciwnika, który stoi w odległości walki wręcz, liczy się to identycznie jak przy odchodzeniu bez użycia akcji "odwrót", czyli każdemu przeciwnikowi w takiej sytuacji przysługuje darmowy atak. Nie istnieją (o ile mi wiadomo) żadne dodatkowe zasady, które miałyby to zmieniać. Logika jest taka, że zarówno w trakcie zwykłego ruchu, jak i odskakiwania, postać nie może skupić się na bronieniu swego ciała i daje szansę oponentom na szybką reakcję. Akcja "odwrót" zaś polega na taktycznym wycofaniu się, w sposób gwarantujący ciągłe skupienie na oponentach, aby uniemożliwić im zadanie podstępnego ciosu w trakcie odwrotu.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości