Zrodzony z fantastyki

 
osesek
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: sob mar 16, 2013 1:25 pm

Wojna płci

sob mar 16, 2013 2:31 pm

Witam. Mam do was pytanie czy warto warto wprowadzić na sesję jak wojna płci? Walka między rasami, warstwami społecznymi, klanami, organizacjami, gildiami, itp. jest praktycznie zawsze obecna w RPG. Ale z walką między kobietami a mężczyznami jeszcze nie spotkałem. Podam 2 możliwe przykłady:

Rzecz dzieje się w jakimś nie istotnym dla innych państwie.

Przykład 1: Mężczyźni po obcięciu władzy postanawiają zniewolić wszystkie kobiety i zrównać je do poziomu zwierząt. Uważają bowiem że kobiety są ich własnością. Powszechne stają się sklepy z kobietami, bez obaw można je gwałcić i zabijać. Oczywiście jest niewielka grupa rebeliantów (głównie rebeliantek) która stara się zmienić obecną sytuację.

Przykład 2: Grupa wpływowych kobiet przejmuje władze po zabójstwie cesarzowej. Postanawiają odebrać wszystkie przywileje mężczyzną ,gdyż uważają że zło jest spowodowane ich działaniem. zostają Zesłani do kopalń, kamieniołomów, itp. Porządek utrzymują liczne grupy najemników z ościennych państw, opłacanych z pieniędzy zabranych mężczyznom. Rebelianci starają się obalić władzę - z mizernym skutkiem.

Gracze stanęliby po jednej stronie konfliktu: popierająca władzę (Oddział do zwalczania rebeliantów(1), najemnicy(2)) lub po stronie partyzantów (buntownicy(1), walczący z władzą(2)).

Co o tym sądzicie: czy ma to jakieś szanse powodzenia, czy też powinienem szukać mieszkania bez klamek; oraz czy jest to pomysł na jednostrzał bądź dłuższą kampanię?

Dodam iż moja grupa składa się z samych mężczyzn.

(PS: jak zły dział to przenieście lub usuńcie)
 
radek501
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: sob mar 16, 2013 12:26 am

Wojna płci

sob mar 16, 2013 9:30 pm

Cóż, koncepcja kontrowersyjna ale ciekawa. Również się z tym nie spotkałem. Wszystko zależy od graczy. Ja na twoim miejsc zrobiłbym eksperyment w małej skali - powiedzmy jakaś wioska. Jak się im taki rodzaj walki spodoba to dajesz dalej. Jak nie to nie co się pchać na silę. Sam na pewno spróbuje.
 
Naviedzony
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: wt paź 02, 2012 8:40 am

Wojna płci

pt kwie 05, 2013 9:01 pm

Jak dla mnie obydwie koncepcje dają się obronić, choć pierwsza bardziej. :)
 
Awatar użytkownika
Aesandill
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1230
Rejestracja: wt mar 27, 2007 8:12 pm

Wojna płci

pt kwie 05, 2013 11:39 pm

Sam pomysł jest nijaki.
Nie wydaje mi się na tyle nośny by pociągnąc sesje.
Właściwie co z takiej wojny płci ma innowacyjnego wynikać? Co to wprowadzi do sesji ciekawego? Po co? Dlaczego? Jakie wątki stworzy? Jakie dylematy?

Sesja to jednak nie literatura. Sam pomysł nie wystarczy. Warto by niósł na tyle fajny ładunek by był warty ekspozycji. W innym przypadku to sztuka dla sztuki co rzadko się w tym medium kończy czymś ciekawym.

Masz wojne płci w DeDekach (mhroczne elfy) oraz w każdym pseudo realistycznym RPG (Arabowie itp) oraz właściwie wszędzie indziej jak poszukasz. Tyle że temat nie jest eksponowany - bo po co?

Pozdrawiam
Aes
Ostatnio zmieniony pt kwie 05, 2013 11:44 pm przez Aesandill, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

Wojna płci

sob kwie 06, 2013 1:04 am

W zasadzie mieliśmy już "Seksmisję" albo mityczne królestwo Amazonek, więc jakieś podstawy pod stworzenie takiego świata, zdominowanego przez kobiety są.
 
radek501
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: sob mar 16, 2013 12:26 am

Re: Wojna płci

pn kwie 08, 2013 4:53 pm

earl pisze:
W zasadzie mieliśmy już "Seksmisję" albo mityczne królestwo Amazonek, więc jakieś podstawy pod stworzenie takiego świata, zdominowanego przez kobiety są.


A świata zdominowanego przez mężczyzn w fantastyce (i w ogóle) poza Conanem nie widziałem.
 
Awatar użytkownika
Heos
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 74
Rejestracja: sob kwie 29, 2006 11:53 pm

Wojna płci

sob kwie 27, 2013 6:21 pm

Ile czytałeś opowiadań o Cymmeryjczyku, że wysnuwasz taki bzdurny wniosek?

Sensu stricte, sam koncept jest zbyt skrajny (uboi w szczegóły zresztą) więc dobry na jednostrzałówkę lub krótkie opowiadanie a nie coś dłuższego co bardzo szybko zmęczy.
 
Awatar użytkownika
Erpegis
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1095
Rejestracja: sob cze 28, 2003 9:18 am

Re: Wojna płci

czw cze 07, 2018 8:31 am

95% fikcyjnych światów jest zdominowanych przez mężczyzn :D

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości