Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Lord Xan
Administrator
Administrator
Posty: 603
Rejestracja: ndz gru 07, 2008 7:09 pm

Drużyny awanturników/kompanie w mieście Greyhawk

ndz lip 01, 2018 1:06 pm

Poszukuję materiałów na temat istniejących, osadzonych w kanonie drużyn poszukiwaczy przygód w mieście Greyhawk. Takich z wyrobioną renomą, siedzibami, nazwami. Są takie w ogóle w kanonie, czy twórcy settingu założyli, że świat awanturniczy będą zasiedlać wyłącznie gracze, i to poprzez np. takie projekty jak Living Greyhawk? Jeśli ktoś miałby jakieś spisy albo gotowe drużyny, to chętnie skorzystam ;) 
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4338
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

Re: Drużyny awanturników/kompanie w mieście Greyhawk

wt lip 03, 2018 12:05 am

Będę musiał wygrzebać moje starsze podręczniki do Greyhawka, żeby podać konkretniejsze informacje, ale z tego co pamiętam w City of Greyhawk było opisanych kilku poszukiwaczy przygód, tak samo jak From the Ashes w swoim fragmencie poświęconym miastu. Galeria Bohaterów Niezależnych była również w stareńkim Greyhawk Adventures, ale ilu było tam awanturników bezpośrednio związanych z miastem Greyhawk to nie pamiętam.

Z nowszych (trzecioedycyjnych) materiałów warto poszukać 128 numeru Dungeona, w którym znalazła się przygoda The Champion’s Belt rzucająca graczy na arenę w mieście Greyhawk (co prawda sama nazwa nie pada, ale wszyscy wiedzą o jaką metropolię chodzi), gdzie uczestniczą w rywalizacji z innymi poszukiwaczami przygód. Nie jest to co prawda główny wątek scenariusza, ale kilka drużyn tam rozpisano i jest to całkiem ciekawy przekrój różnego rodzaju indywidualności.
 
Awatar użytkownika
Lord Xan
Administrator
Administrator
Posty: 603
Rejestracja: ndz gru 07, 2008 7:09 pm

Re: Drużyny awanturników/kompanie w mieście Greyhawk

wt lip 03, 2018 10:42 pm

Super odpowiedź, dzięki! Do Dungeona już się dobrałem :3

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości