Zrodzony z fantastyki

Awatar użytkownika
Radowid
Stały bywalec
Stały bywalec

Ciężka Neuroshima

pn lip 30, 2018 2:33 pm

Zawsze zastanawiała mnie kwestia broni ciężkiej w Neuroshimie. W mojej opinii potraktowana byle jak. Dodatek "Piraci" bardziej namieszał niż pomógł. Pomijam, ze w podręczniku LAW i RPG ograniczone są mocą do zwykłego granatu (przy okazji pomylono rysunki-wyglądają dokładnie na odwrót). O ile kwestia trafienia człowieka czy maszyny wielkości zbliżonej do człowieka nie budzi wątpliwości. Szanse na przetrwanie są żadne, ale co jak ktoś z wyrzutni ostrzela Żuka, Żółwia, albo Pancernik? Co jak ktoś dorwie się do przedwojennego działa? Co jeśli drużyna użyje IED? Jak potężny musi być by zniszczyć dużą maszynę? Ktoś zna jakieś alternatywne zasady?

Awatar użytkownika
Doom
Stały bywalec
Stały bywalec

Re: Ciężka Neuroshima

pn lip 30, 2018 2:50 pm

Tu pojawia się rola mistrza gry aby nadzorował ten aspekt rozgrywki jeśli już dał graczom takie zabawki. Jeśli chodzi o wymienione przez Ciebie maszyny wszystkie są z ligi poza możliwościami ręcznych granatników i tym podobnych zabawek. Są na tyle duże i opancerzone że jeśli MG nie zdecyduje o tym że np trafiłeś w magazyn amunicyjny żuka, bo ten właśnie się otwierał aby wysłać własną rakietę to taki law czy inne rpg literalnie zarysują mu lakier i ewentualnie rozdrażnią. Przedwojenne działa nie zostały opisane podejrzewam dlatego że z założenia znajdowały się w obiektach wojskowych z których prawie każdy jeden dostał naprawdę sporo uwagi podczas armagedonu.

Osobiście mimo że wedle mojej wiedzy należę do relatywnie małej grupy MG którzy lubią stal, w dodatku tu i ówdzie chromowaną to jednak jeszcze nigdy nie poszedłem w aż takie epickie rozkminki. Tego typu zabawek używałem najczęściej jako zachętę dla graczy aby postanowili zmienić miejsce przebywania np na przeciwległe wybrzeże niż aby postawić przed nimi epickiego bosa. Poza tym jednym razem kiedy drużyna zirytowała mnie do tego stopnia że postanowiłem ich wybić