Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
ArnoldSteinhager
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: ndz cze 24, 2018 11:24 pm

Narzędzia dla graczy

pn cze 25, 2018 12:31 am

Witam!
Chciałbym przedstawić Wam program, który w krótkim czasie wygeneruje postać do Warhammera. Doskonale zdaję sobie sprawę, że widzieliście już wiele takich programów oraz, że tworzenie bohatera to w pewnym sensie rytuał. Gram w tą grę naprawdę bardzo długo (zacząłem w 95 roku), Jest to dla mnie najlepsza odskocznia od codzienności oraz umilenie wolnego czasu, szczególnie w dobie komputerów.
Gdy do stołu zasiada ekipa, która już zna zasady oraz kilka osób, którym trzeba poświęcić sporo czasu na tłumaczenie i tworzenie postaci, wtedy mógłby się przydać program, który stworzyłem - KPP_WFRP (Kreator Postaci Początkowych). Ponieważ jestem miłośnikiem I edycji WFRP, to szata graficzna oraz większość zasad jest zgodna z podręcznikiem tejże edycji. Naprawdę gorąco zachęcam do pobrania oraz przeczytania obszernego opisu, znajdującego się w pliku pomocy (aby go wywołać należy wcisnąć F1 w głównym oknie programu). Cały projekt umieściłem na source forge: https://sourceforge.net/projects/kpp-wfrp-ed1

Jeśli macie obawy co do bezpieczeństwa podczas korzystania z aplikacji to odsyłam na stronę https://www.virustotal.com/#/home/upload, na której można sprawdzić w/w plik pod kątem bezpieczeństwa.
 
Awatar użytkownika
Azrik
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: śr gru 30, 2009 9:48 pm

Re: Narzędzia dla graczy

czw lip 05, 2018 12:24 pm

Brzmi spoko, przydałoby się, żeby móc wybrać między I i II edycją bo to jak do tej pory te najistotniejsze w RPG.
Zastanawia mnie jednak potrzeba takiego programu, większość osób jak już korzysta z edytowalnej karty i wpisuje co potrzebuje.
 
Awatar użytkownika
ArnoldSteinhager
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: ndz cze 24, 2018 11:24 pm

Re: Narzędzia dla graczy

czw sie 09, 2018 5:57 pm

Dzięki za zainteresowanie! W okresie zimowym będę miał trochę więcej czasu i wtedy chciałbym przysiąść do updejtu :)
Jeśli chodzi o potrzebę, to byłem co najmniej w kilku sytuacjach, w których bardzo przydałby mi się taki programik.
Może posłużyć jako generator imion dla ras, generator pochodzenia. Sam fakt, że losujesz, aby odgrywać postać czasem sprzeczną z Twoim charakterem (czy wizją), czyni ten program ciekawą alternatywą.
 
Awatar użytkownika
Olorin Rapidedge
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 209
Rejestracja: sob mar 03, 2007 8:47 pm

Re: Narzędzia dla graczy

ndz sie 12, 2018 7:36 pm

Nie sprawdzałem konkretnie Twojego programu, ale wierzę, że najbardziej przydatna aplikacją jaka mogłaby w tej kwestii powstać, byłaby mobilna aplikacja tworzenia ORAZ losowania karty postaci. Przez to mam na myśli aplikację, w której każdy gracz ma możliwość ręcznego, wygodnego wypełnienia karty w formie elektronicznej, w razie potrzeby (np. dla MG do NPC) wylosowania poszczególnych elementów, a na koniec eksportowanie całości do PDFa w razie chęci wydrukowania gotowej karty.
Wszystkie inne programy, np. jedynie losujące i tym podobne, uważałem i wciąż uważam za zbędne półśrodki. Ale to moje zdanie ;)
 
Awatar użytkownika
ArnoldSteinhager
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: ndz cze 24, 2018 11:24 pm

Re: Narzędzia dla graczy

czw sie 16, 2018 12:42 pm

W takim razie zachęcam Cię do skorzystania z tego programu. :)
Po wylosowaniu postaci możesz ją zapisać na dysku. W wyniku czego powstają 3 pliki: 1 strona karty (częściowo wypełniona), 2 strona karty (częściowo wypełniona) oraz plik tekstowy z resztą danych do przepisania ołówkiem - ponieważ niektóre rubryki się dynamicznie zmieniają, np: ekwipunek, itd.
Po pobraniu gorąco zachęcam do wywołania pliku pomocy, naciskając F1 na głównej formie programu. Czytanie dokumentacji technicznej nie musi być nudne :]

Jedynym minusem jest fakt, że minimalna obsługiwana rozdzielczość to 1440x900 oraz to, że nie jest to aplikacja mobilna. Myślę, że wersję mobilną wypuszczę jeszcze w zimie 2018/2019

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości