Zrodzony z fantastyki

 
MichelBlade
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: czw sty 18, 2018 7:52 pm

Łotrzyk i Star Wars D20

śr sie 08, 2018 8:57 pm

Siema!
Szykuję się do startu kampanii i postanowiłem wypróbować pewien miks zasad. W zasadniczej większości opieram się o Pathfindera, czasami wyciągnę coś z DnD 3.0 i 3.5, dodałem własny system broni i pancerzy, oraz system obrażeń ze Star Wars D20 2nd ed. I wszystko byłoby pięknie, gdyby nie to, że jedne z graczy postanowił grać łotrzykiem. Po prawdzie sam go do tego namówiłem, bo pasowało to do historii jego postaci i kompozycji drużyny, i stylu kampanii. Problem w tym, że atak ukradkowy łotrzyka w mechanice punktów życia i wytrzymałości z SW D20 byłby absolutnie zbyt mocny.

Jak to działa pytacie? (obstawiam że nie tak wiele osób ma podręcznik do SW D20 2ed.) Działa to z grubsza w sposób następujący: Postacie zamiast jednej puli Punktów Wytrzymałości, mają dwie:
 - Punkty Wytrzymałości, które są łatwe do odnowienia i nie reprezentują faktycznych ran, czy krwi, a zmęczenie i zdolność do unikania poważnych obrażeń (postacie mają ich tyle samo co w standardowym D20)
 - Punkty Życia, których utrata oznacza poważne rany, utratę krwi i tak dalej (postacie mają ich tylko tyle ile wynosi ich Budowa/Constitution)
Postać traci Punkty Życia głównie w dwóch przypadkach:
 - jeśli nie ma już Punktów Wytrzymałości
 - jeśli zostanie trafiona atakiem krytycznym

O ile cel ukradkowego ataku łotrzyka wciąż ma PW to nie ma problemu, działa równie dobrze co w 3.0, czy w Pathfinderze, ale jeśli łotrzyk zadałby atak ukradkowy i trafił krytycznie, to z miejsca zabija prawie wszystko. Mam wrażenie, że może być z tym problem.

Co o tym sądzicie? Macie pomysł jak zbalansować łotrzyka w takim kontekście?
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4461
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

Re: Łotrzyk i Star Wars D20

śr sie 08, 2018 9:30 pm

Najprostszy sposób jaki przychodzi do głowy to uznać, że w przypadku trafienia krytycznego bezpośrednio w punkty życia wchodzą jedynie podstawowe obrażenia z broni (zmodyfikowane o siłę etc.), a premiowe kostki z ataku ukradkowego zdejmują standardowo punkty wytrzymałości.
 
Łodzianin
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 77
Rejestracja: sob lut 16, 2013 10:34 pm

Re: Łotrzyk i Star Wars D20

pt sie 17, 2018 12:20 am

Wycinek z d20srd (zasady z UA), który może ci nieco pomóc:


For critical hits, consider reducing the additional damage from bonus damage dice (such as a flaming sword or a rogue’s sneak attack) to only 1 point per die. (Such attacks deal normal damage on noncritical hits.) That’s still pretty scary when fighting a high-level rogue, but not quite as terrifying as facing the possibility of an extra 5 or 10 dice of wound point damage with a successful sneak attack critical hit. You may find other places where damage needs adjustment in this system as well; don’t be afraid to tinker when needed to keep your game fun and exciting.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości