Zrodzony z fantastyki

 
Andrzejki40
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: pt mar 30, 2018 8:57 pm

PC a konsole

pt mar 30, 2018 9:02 pm

Witam, jako że od początku mojego "gamingu" myszka jest zawsze w mojej ręce, jeżeli chodzi o gry w których strzelamy, nie znam nikogo kto woli strzelać na padzie. Powiedzcie mi, jeżeli tacy tutaj są - to czy zaczęliście grać na padach jak byliście mali i Wam tak zostało, czy po prostu pad jest dla Was wygodniejszy.
A teraz coś o mnie: według mnie, lepiej jest mi grać na myszce, bo łatwiej jest mi namierzyć wroga, wiem że na konsolach są korekty celowania itp ale można to powyłączać i wiem, że niektórzy tak grają. Ja na padzie zawsze miałem problem z celowaniem, była to najtrudniejsza umiejętność jakiej nie mogłem posiąść...
 
Gadenar
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: pn cze 11, 2018 10:47 am

Re: PC a konsole

pn cze 11, 2018 10:48 am

ogolnie jets tak ze on line nie mozna chyba grac PC vs Konsola wiec szanse sa rowne ;D
 
Legaranduil
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: śr cze 27, 2018 1:40 pm

Re: PC a konsole

śr cze 27, 2018 1:43 pm

W fortnite masz połaczone serwery PC z konsolą wieć tu akurat pc ma duza przewagę ;)
 
fatekn
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: wt sie 21, 2018 10:01 am

Re: PC a konsole

wt sie 21, 2018 10:12 am

Podobna sytuacja ma miejsce w grach MMORPG gdzie są takie tytuły jak ESO gdzie server PC i Xbox to dwie różne bajki. Dla przykładu jeśli jesteś na tyle ogarnięty by inwestować w eso gold [ciach] możesz zbudować na prawdę silną postać, którą można nieźle namieszać i czerpać z tego profity. Nie zmiena to jednak faktu, że edycja PCtowa i Konsolowa to odrębne światy i nie ma możliwości integracji między nimi. 

Z drugiej strony mamy tytuły prawdziwie "cross-platformowe" gdzie dla przykładu podam grę Albion Online. W grze możemy znaleźć servery wspólne dla PC i telefonów co jest swoistego rodzaju rewolucyjnym podejściem. No bo wyobraźmy sobie tylko takiego WoWa na telefonie. :D Zabawna sytuacja. 

Nawiązując do tematu i rzekomej przewagi PC nad konsolą. Powiem Ci to zależy. Jeżeli ktoś się wychował na konsoli i ma prawdziwe czucie joistików pewnie dostałby zawału podczas przesiadki na myszkę. Trzeba by porównać tak naprawdę czas w jakim można przesunąć celownik z punktu a do b. Myszka + pamięć mięśniowa i szybka reakcja + szybki ruch to jest na pewno skuteczne rozwiązanie. Jak to wygląda na padzie i gdzie szybciej można zfocusować celownik na głowie to trzeba by już zbadać.
Ostatnio zmieniony czw mar 07, 2019 4:09 pm przez Lord Xan, łącznie zmieniany 3 razy.
Powód: usunięcie treści reklamowych
 
netpixpl
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: czw sie 16, 2018 1:59 pm

Re: PC a konsole

śr sie 29, 2018 1:18 pm

Gra na konsoli a na PC to jakby dwie zupełnie inne gry. Na dodatek na konsoli bez żadnych konsekwencji można ingerować z kod gry.

Poza tym postacie są zapisane na rożnych serwerach.
 
Emiriusz
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: czw mar 07, 2019 12:12 pm

Re: PC a konsole

czw mar 07, 2019 12:19 pm

Zdecydowanie wolę gdy na PC. Jak dla mnie sprawdzają się bardziej :)
 
Awatar użytkownika
Henryk Tur
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 76
Rejestracja: ndz sty 29, 2017 9:16 am

Re: PC a konsole

pt mar 08, 2019 8:09 pm

Nie lubię padów, a konsol z powodu braku moich ulubionych strategii, przygodówek i gier retro.
 
Awatar użytkownika
Exar
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 482
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 9:01 am

Re: PC a konsole

wt mar 12, 2019 8:22 am

Dla mnie konsola to super sprawa, siadam sobie na podłodze, fotelu, pufie, odpalam grę w 5 sekund, żadnych instalacji, konfiguracji i innych badziewi, wszystko po prostu działa. 
Ale zgadzam się z Henrykiem: czemu nie ma cywilizacji 3 na konsolę? Albo Kolonizacji? Nie mówiąc o starych grach w stylu Quest for Glory czy nawet głupich szachach.
 
Awatar użytkownika
Henryk Tur
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 76
Rejestracja: ndz sty 29, 2017 9:16 am

Re: PC a konsole

pn mar 18, 2019 11:39 am

Kiedyś złośliwie mówiłem, że gry na konsole są dla analfabetów nie lubiących myśleć - dlatego jakieś tam trójkąciki i kwadraciki zamiast literek :) Oczywiście to złośliwość, aczkolwiek patrząc na to, że 90% tytułów konsolowych prowadzi gracza za rączkę... Hm...
"żadnych instalacji, konfiguracji i innych badziewi, wszystko po prostu działa. " - ja instaluję raz i wszystko też działa, bo zazwyczaj gra sama wykrywa ustawienia i dobiera najlepsze. A wiele robionych na Unity nie wymaga nawet instalacji.
 
Awatar użytkownika
Exar
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 482
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 9:01 am

Re: PC a konsole

wt mar 19, 2019 6:37 am

Ooo, widzę że świat poszedł do przodu. Zagaduję, że nie trzeba już ustawiać RAMu w config.sys i autoexec.bat? :)
 
Awatar użytkownika
Henryk Tur
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 76
Rejestracja: ndz sty 29, 2017 9:16 am

Re: PC a konsole

wt mar 19, 2019 9:37 am

Od przedwczoraj nie :)
 
Awatar użytkownika
Exar
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 482
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 9:01 am

Re: PC a konsole

wt mar 19, 2019 1:39 pm

A co do zidiocenia/umilania to prawda. Kiedyś przygodówki to były rzeźnickie zagadki i pamiętam że w takim Secret of Monkey Island czasami klikało się wszystkim na wszystkim. Pamiętam, że w mojej kiedyś ulubionej ścigance (Need for Speed - the Most Wanted chyba) można było tak rozwalić samochód, że trzeba było startować od nowa, bo nie miało się pieniędzy na naprawdę.
A teraz gram sobie w takiego Forza na konsoli, czy dojadę pierwszy czy ostatnio zawsze forsa leci. Czy rozwalę auto czy nie - to samo. Do tego, żebym nie czuł się źle, jest masa bonusów - a to za drift, a to za wyprzedzanie i zawsze człowiek jest nagradzany. Poziom trudny jest do przejścia, poziom średni jest banalny. Łatwego nie włączam, bo to chyba tryb dla 4-latków. Ale nie powiem, gra ciągle mi sprawia radość, i chyba się już zestarzałem, bo jakbym miał po każdym dzwonie zaczynać od nowa (bo musisz zarobić w niższych ligach na naprawę drogiej fury), to bym pewnie nie grał.
 
Awatar użytkownika
Henryk Tur
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 76
Rejestracja: ndz sty 29, 2017 9:16 am

Re: PC a konsole

pn mar 25, 2019 9:53 am

Dlatego przesiadłem się na gry niezależne.
 
Owacja
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 30
Rejestracja: czw sty 06, 2022 11:16 pm

Re: PC a konsole

śr sty 12, 2022 11:08 pm

Konsole są lepsze w...  niczym - bo wszystko łącznie z graniem na kierownicy czy padzie możesz spokojnie robić na PC
Natomiast na konsoli nie pograsz w RTS, nie narysujesz nic, strategie odpadają - a strzelanie z wbudowanym aimshotem (lub za pomocą dodatkowej myszki nie zostawiając szans oponentom grającym na padzie) to żart (mało śmieszny)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości