Zrodzony z fantastyki

 
Viltharius
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: ndz lip 20, 2014 5:47 pm

Pan Lodowego Ogrodu- Zakończenie! [SPOILER]

pt paź 24, 2014 4:59 am

Witam serdecznie,
Dokładnie 15 min temu skończyłem czytać ostatni tom PLO (jako że należę do ludzi o bardzo małej cierpliwości, musiałem napisać natychmiast). Mam nieodparte wrażenie że nie zrozumiałem, bądź zapomniałem pewnych fragmentów, które pozwoliłyby mi w 100% zrozumieć zakończenie.

Mianowicie mam dwa konkretne pytania:
1. W epilogu nr.1 Filar w porcie spotyka statek, z którego schodzi mały rudy chłopiec, który przedstawia się jako Brus syn Snycerza. Oświadcza że nigdzie nie pójdzie z Ardżukiem, ponieważ czeka na matkę, ten zaś odpowiada mu tym samym.

I tytaj nasuwa się moje pytanie, czy ten mały Brus jest synem Filara i Wody, czy cała ta historia zatacza koło i po prostu Filar spotyka Brusa jako małego chłopca. Nie wiem co o tym myśleć, bo wcześniej jest fragment, gdzie FIlar opowiada jak to szpiedzy donoszą mu wiadomości o władcy który zasiadł na tygrysim tronie, i zaczął wydawać rozkazy i rządzić dokładnie tak samo jak jego dzaidek. Chociaż z drugiej strony, w książce napisane było że Woda popłynęła w inne nieznane rejony. A Filar tak naprawdę nie rozpoznaje na początku bandery statku z którego zszedł ten mały.

2. W epilogu nr.2, dokładnie chodzi mi o ostatnią rozmowę Vuko z Lodowcem.
Tutaj jest o tyle prostsze pytanie w stosunku do pierwszego (tak mi się wydaje) ponieważ chodzi mi jedynie o zwrot/imię jakie używa Vuko. Uzywa sformułowania "pimpii" jest to zwrot skierowany do Cyfral, czy do kogoś innego.


Osoby, które przeczytały i pamiętają zakończenie PLO proszę o pomoc w wyjaśnieniu tych dwóch kwestii.
Swoją drogą dodam, iż była to naprawdę ciekawa pozycja, warta poświęconego czasu :D
 
dr_Fell
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: ndz gru 07, 2014 11:54 pm

Re: Pan Lodowego Ogrodu- Zakończenie! [SPOILER]

pn gru 08, 2014 12:03 am

To ja Ci odpowiem, przynajmniej tak, jak ja to rozumiem.
Viltharius pisze:
Witam serdecznie,
1. W epilogu nr.1 Filar w porcie spotyka statek, z którego schodzi mały rudy chłopiec, który przedstawia się jako Brus syn Snycerza. Oświadcza że nigdzie nie pójdzie z Ardżukiem, ponieważ czeka na matkę, ten zaś odpowiada mu tym samym.

I tytaj nasuwa się moje pytanie, czy ten mały Brus jest synem Filara i Wody, czy cała ta historia zatacza koło i po prostu Filar spotyka Brusa jako małego chłopca. Nie wiem co o tym myśleć, bo wcześniej jest fragment, gdzie FIlar opowiada jak to szpiedzy donoszą mu wiadomości o władcy który zasiadł na tygrysim tronie, i zaczął wydawać rozkazy i rządzić dokładnie tak samo jak jego dzaidek. Chociaż z drugiej strony, w książce napisane było że Woda popłynęła w inne nieznane rejony. A Filar tak naprawdę nie rozpoznaje na początku bandery statku z którego zszedł ten mały.


Brus jest synem snycerza z klanu żurawia - i zdaje się, Filar był snycerzem z klanu żurawia ;). Filar zresztą opowiada o władcy który rządził jak jego ojciec (a nie dziadek) i chodzi raczej o to, że tron jest "w dobrych rękach". Tak więc wg mnie, po prostu spotyka swojego syna (i jego matkę - czyt. Wodę). Wskazuje na to też kolor włosów małego (taki jak Filara, rudy).

Viltharius pisze:
2. W epilogu nr.2, dokładnie chodzi mi o ostatnią rozmowę Vuko z Lodowcem.
Tutaj jest o tyle prostsze pytanie w stosunku do pierwszego (tak mi się wydaje) ponieważ chodzi mi jedynie o zwrot/imię jakie używa Vuko. Uzywa sformułowania "pimpii" jest to zwrot skierowany do Cyfral, czy do kogoś innego.


Do Cyfral, w dodatku Vuko ewidentnie zachował / rozwinął część swoich talentów będąc na Ziemi.
Ostatnio zmieniony wt gru 09, 2014 12:35 am przez dr_Fell, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
superthulee
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: pn sie 20, 2018 11:02 pm

Re: Pan Lodowego Ogrodu- Zakończenie! [SPOILER]

ndz lis 18, 2018 1:01 am

Hej. Czy ktoś byłby w stanie po krótce streścić 4 tom lub przypomnieć zakończenie?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości