Zrodzony z fantastyki

 
_0Chester0_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: pt sty 05, 2018 12:00 am

Początek gry

pt sty 05, 2018 12:06 am

Mam pewne pytanie nie mam bladego pojęcia jak zacżąć, zrobiłem te główne rzeczy przy tworzeniu postaci czyli nazwa rasa i takie tam ale nie umiem wypełnić reszty a z książki mało rozumiem. Nawet jeśli to I tak jak zacznę grać to jak to ma się zaczynać kto o tym decyduje, proszę pomóżcie mi bo ekipa się rozpada z tego powodu że nie wiemy co zrobić!
 
Awatar użytkownika
Lord Xan
Administrator
Administrator
Posty: 608
Rejestracja: ndz gru 07, 2008 7:09 pm

Re: Początek gry

sob sty 06, 2018 1:01 am

Powoli. Ktoś z was musi być mistrzem podziemi (gry) (dungeon master), więc wypadałoby, aby dobrze znał zasady. Posiadacie kopię Przewodnika mistrze podziemy/Dungeon Master's Guide? Jeśli tak, to któryś musi go chociaż pobieżnie przeczytać i wam pomistrzować. Widzę, że staracie się od razu rzucić na głęboką wodę, a trzeba zacząć od podstaw. Najlepiej byłoby, gdybyś któryś z was miał już jakiekolwiek doświadczenie z graniem, a rozumiem, że tak nie jest?
 
_0Chester0_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: pt sty 05, 2018 12:00 am

Re: Początek gry

sob sty 06, 2018 11:43 pm

No nie ale mamy jescze problem z tworzeniem postaci, czy masz może jakiś link do strony jak powoli zrobić postać bo jak czytam w podręczniku no to nie za bardzo wszystko rozumiem
 
Awatar użytkownika
Lord Xan
Administrator
Administrator
Posty: 608
Rejestracja: ndz gru 07, 2008 7:09 pm

Re: Początek gry

ndz sty 07, 2018 1:42 am

Podręcznik do 4 edycji wszystko tłumaczy krok po kroku, jeśli czytać podręcznik od początku, gdzie pojawia się problem?
 
_0Chester0_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: pt sty 05, 2018 12:00 am

Re: Początek gry

ndz sty 07, 2018 2:15 am

Okej to mam pytanie jak trzeba zacząć grę, np. pojawiasz się w lesie, od razu jesteś w dungeon ie bo nie wiem
 
_0Chester0_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: pt sty 05, 2018 12:00 am

Re: Początek gry

ndz sty 07, 2018 2:16 am

A po drugie mógłbyś mi napisać jakie punkty muszę mieć w tej kartce tworzeniu postaci?
 
Awatar użytkownika
Lord Xan
Administrator
Administrator
Posty: 608
Rejestracja: ndz gru 07, 2008 7:09 pm

Re: Początek gry

ndz sty 07, 2018 3:07 pm

Gra zaczyna się tak, jak zdecyduje Mistrz Podziemi.
Dopóki nie przeczytasz podręcznika dokładnie, to nie widzę sensu w zagłębianiu się w szczegóły. W rozdziale 2:Tworzenie postaci (czy jak tam leci po polsku) jest osobny podrozdział dotyczący wypełniania karty postaci, który prawdopodobnie odpowiedziałby na wszystkie pytania. 

A co do tego, jak wygląda rozgrywka: no to już leży w gestii Mistrza Podziemi. Czy drużyna klasycznie pozna się w karczmie, przypadkiem dosiadłszy się do kogoś z mapą skarbu, czy też na trakcie, ochraniając tę samą karawanę, która wpada w zasadzkę gnolli i w tym pierwszy starciu wykuje się przymierze bohaterów. Możliwości jest dużo, gra nie narzuca, jak ma wasza rozgrywka wyglądać, tylko daje wam narzędzia do jej prowadzenia. 
 
_0Chester0_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: pt sty 05, 2018 12:00 am

Re: Początek gry

ndz sty 07, 2018 11:39 pm

Okej jeszcze dwie rzeczy:
1. W karcie postaci wydrukowane z końcu podręcznika są napisane punkty które trzeby wypełnić ale w instrukcji nie ma napisane jak je wypełnić.
2.gdzie mam wpisać na karcie postaci jakie rzeczy posiadam np. Zbroja, broń, pieniądze i inne przedmioty bo nie wiem
 
_0Chester0_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: pt sty 05, 2018 12:00 am

Re: Początek gry

pn sty 08, 2018 10:35 am

A i jeszcze jedno w księdze łatwo się pomylić bo na początku pisze że stwórz tamto ale później żeby to zrobić musisz zrobić to ale przed tym wszystkim to.
Więc czy masz jakiegoś linka na Youtube który tłumaczy to wszystko?
 
Awatar użytkownika
Lord Xan
Administrator
Administrator
Posty: 608
Rejestracja: ndz gru 07, 2008 7:09 pm

Re: Początek gry

pn sty 08, 2018 12:36 pm

Jeśli angielski nie stanowi problemu, to tutaj znajdziesz poradnik krok po kroku: https://www.youtube.com/watch?v=TRd4_uNSnEQ
Na odwrocie karty jest rubryka przedmioty magiczne (magic item index), jest też rubryka inne przedmioty... W zasadzie to wszystko jest dość jasno podpisane, czy masz problem z czytaniem ze zrozumieniem? :P 
 
_0Chester0_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: pt sty 05, 2018 12:00 am

Re: Początek gry

wt sty 09, 2018 11:26 am

Ok dzięki po prostu nie miałem tam pewności
 
_0Chester0_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: pt sty 05, 2018 12:00 am

Re: Początek gry

śr sty 10, 2018 10:40 pm

obejrzałem ten filmik i dużo mi wytłumaczył, ale nie wszystko np.
powiedział tylko kilka słów o umiejętnościach,
nic o atakach podstawowych,
o testach obrażeń,
testach ataku,
o zmysłach,
coś tam powiedział o ruchach, ale nie wiele,
coś tam o punktach wytrzymałości ale też nie wszystko.
Jeżeli możesz podać linka do kogoś innego to daj. Jeżeli nie to może ty byś mógł mi wytłumaczyć?
 
_0Chester0_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: pt sty 05, 2018 12:00 am

Re: Początek gry

czw sty 11, 2018 3:47 pm

a i jeszcze dwa pytania:
1.czy może wiesz jak działają atuty np. biegłość w broni,
2.czy wiesz czy mogę trzymać w ręku 2 takie same bronie, jeśli tak to powiedz jak to działa gdy rzucam kostką
 
Awatar użytkownika
Lord Xan
Administrator
Administrator
Posty: 608
Rejestracja: ndz gru 07, 2008 7:09 pm

Re: Początek gry

czw sty 11, 2018 5:26 pm

Mogę wyjaśnić co sam rozumiem, ale tak naprawdę jedyne, co mogę zrobić, to przeczytać dla Ciebie fragmenty podręcznika, bo nigdy w tę edycję nie grałem. Wszystko o co pytasz jest naprawdę dobrze powyjaśniane i zdefiniowane w podręczniku gracza, gdzie konkretnie leży problem?
 
_0Chester0_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: pt sty 05, 2018 12:00 am

Re: Początek gry

pt sty 12, 2018 7:24 pm

Nie ma tam napisane jak obsługiwać 2 te same bronie naraz ale wiem że tak można
 
_0Chester0_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: pt sty 05, 2018 12:00 am

Re: Początek gry

ndz sty 14, 2018 12:26 am

Czy możesz mi w tym pomóc
 
Awatar użytkownika
sarigalae
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: śr gru 05, 2018 1:23 pm

Re: Początek gry

śr gru 05, 2018 2:08 pm

O matulu.. biedny admin...
O wszystko co pytasz masz w podręczniku rozpisane, musisz zdobyć podręcznik po polsku jak nie znasz angielskiego i czapeczka.
Walka dwoma brońmi nie wygląda.. masz atut na łowcy walka dwoma brońmi to pozwala Ci trzymać lekkie ostrze w drugiej łapie, później masz w podstawce u rangera/łowcy zdolności, które umożliwiają Ci siekanie dwoma brońmi - jest inaczej niż w edycji 3.5
Biegłość w broni działa tak, że korzystając z danego rodzaju broni otrzymujesz +do trafiania który przypisany jest w ekwipunku przy broni w tabeli (o zgrozo) biegłość.. Jeeeeeeez jeśli nie znasz angielskiego to po raz drugi: znajdź polski podręcznik bo takowy wyszedł (z masą błędów ale jednak wyszedł) a nie każesz nam przepisywać go tutaj xD

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości