Zrodzony z fantastyki

 
wielkimistrz1
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: pt lip 26, 2019 6:01 pm

mechanika świata gry

pt lip 26, 2019 6:32 pm

Dzień dobry,
Nie wiem czy podane zagadnienie jest aktualne czy już aby nie zostało zmienione, ale się wypowiem.
Rozumiem iż jest to świat fantasy, jednak nie oznacza to iż powinny być możliwe absurdy w mechanice. Mam tu namyśli system monetarny. W jaki sposób można płacić 1/2 lub 1/4 srebnika.... jest to absurdalnie niemożliwe, że Co? Podchodzisz do kupca i przełamujesz monetę na pół by mu zapłacić?! Wiem, że to świat fantasy, ale powinny w nim być pewne realne mechaniki, jak np. normalny system monetarny. Tak więc mechanika jest ewidentnie do poprawy, bo jest tak absurdalna i głupia iż jak o niej usłyszałem dzisiaj od MG to złapałem się za głowę i pomyślałem "Chyba kogoś pogięło". Co do reszty na razie nie mam się do czego przyczepić, no może prócz tej dyskryminacji rasowej rodzaju ludzkiego. Skoro jest to RASA do wyboru, to powinna mieć swoje min. 1 zdolność rasową.
 
Awatar użytkownika
Kamulec
Administrator, Koordynator społeczności
Administrator, Koordynator społeczności
Posty: 2341
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:32 pm

Re: mechanika świata gry

sob lip 27, 2019 6:09 pm

W średniowieczu płacono nie tylko całymi monetami, ale też ich połówkami i ćwiartkami.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości