Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2143
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

[Poradnik] Budowa sernika.

czw gru 12, 2019 11:35 am

Poradnik: Teufelsberg, Sernik.

Budując wieś Teufelsberg do Warheim FS postanowiłem umieścić pomiędzy zwaloryzowanymi dużymi budynkami pruskiej wioski od firmy Tereny do Gier, także inne mniejsze budowle małej architektury. I tak, oprócz studni, które prezentowałem Wam na blogu DansE MacabrE dwa tygodnie temu, zbudowałem także dwa serniki.

A może Wy macie pomysły na inne budynki?

Nie jestem znawcą historii architektury i pewnie dlatego pierwszy raz spotkałem się z sernikiem podczas  lektury Trylogii Husyckiej autorstwa Andrzeja Sapkowskiego, trylogię swoją drogą na blogu polecałem TUTAJ. Natomiast swoją konstrukcję oparłem na zdjęciach opublikowanych na stronie Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu.
Obrazek

Do budowy użyłem drewnianych sosnowych listewek o różnej grubości i szerokości oraz fragmentów balsy, a także owalnych plastikowych podstawek.

Prace rozpocząłem od wywiercenia w każdej z podstawek 4 otworów montażowych, w których zostaną umieszczone piny osadzone w drewnianych listewkach pełniących rolę belek na których będą stały budynki.

Dla każdego budynku przygotowałem 4 listewki, które przyciąłem na długość 8 cm, jak się okazało później było to za dużo i skróciłem długość do 6 cm.

Na końcu każdej listewki wywierciłem otwór montażowy w którym umieściłem piny wykonane ze spinacza biurowego, który przykleiłem klejem cyjanoakrylowym.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Następny krok to przygotowanie podłogi.

Do tego celu użyłem przyciętego do kwadratu o boku 4 cm fragmentu balsy, na który z jednej strony nakleiłem listewki o szerokości około 5 mm.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Z listwy o przekroju kwadratu o boku 1 cm wyciąłem długie na 4 cm odcinki, które następnie przyciąłem tak, by uzyskać przekrój w kształcie litery "L".

Na końcach każdej z belek wywierciłem po 2 otwory montażowe, jednak tylko na jednym końcu umieściłem piny, którymi połączyłem belki z podłogą.

Następnie całość umieściłem na przygotowanych wcześniej podporach.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Ściany wykonałem z płaskich drewnianych listewek o szerokości 1 cm, w których dodatkowo na bokach wyciąłem trójkątne fragmenty, tak by złożeniu w całość powstały otwory w kształcie kwadratów.

Natomiast z przodu z listewek o przekroju kwadrata wyciąłem odcinki z których skleiłem futrynę otworu wejściowego do wnętrza budynku.
Obrazek
[img]https://imagizer.imageshack.com/v2/xq90/922/TDQXy7.jpg[/IMG<br%20/>[img]https://imagizer.imageshack.com/v2/xq90/922/VeCkvV.jpg[/img]<br />Obrazek<br />Obrazek<br />Obrazek<br />Obrazek<br />Obrazek<br />Obrazek<br />Obrazek<br /><br />Ostatni krok, to budowa dachu oraz drabin.<br /><br />O moim sposobie na dach kryty gontem więcej napisałem TUTAJ, natomiast poradnik o drabinach znajdziecie TUTAJ.<br />Obrazek<br />Obrazek<br />Obrazek<br />Obrazek<br />Obrazek<br /><br />I to tyle. Jeśli zamierzacie budować sernik, to życzę Wam udanej zabawy, a ja zabieram się za malowanie.<br /><br />A jeśli chcecie być na bieżąco to zapraszam do lektury bloga DansE MacabrE i polubienia strony na Facebooku.<br />Obrazek[/img]

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość