Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2143
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

[Poradnik] Drzewka owocowe

czw sty 30, 2020 10:21 am

Poradnik: Drzewa owocowe.

Kilka makiet przedstawiających wieś Teufelsberg do Warheim FS postanowiłem ozdobić drzewkami owocowymi, a poniżej w kilku słowach pozwoliłem sobie napisać co i jak zrobiłem.

Obrazek 

Do zrobienia drzewek owocowych użyłem suchych gałązek o długości 5-6 cm, stalowego drutu oraz niewidocznych na zdjęciach szpachli do drewna, posypki, kleju kontaktowego w sprayu, a także oczywiście narzędzi.

Obrazek 
Obrazek 

Drut stalowy o długości mniej więcej 50 cm zagiąłem czterokrotnie, a następnie odciąłem zagięte końcówki, tak by otrzymać odcinki o długości około 10 cm.

Następnie, w krokach które przedstawiłem na poniższym zdjęciu, skręciłem drut w taki sposób, by otrzymać prostą imitację korony drzewa.

Ważna rzecz, na dole korony drzewa pozostawiłem pojedynczy drut, który będzie potrzebny do sklejenia z pniem drzewa.

Obrazek

Kolejny krok to nawiercenie otworów na końcach pni drzewa.

Górny posłuży do zamocowania korony drzewa, a dolny do umieszczenia pinu, który pozwoli zamocować drzewko owocowe na makiecie.

Obrazek 

Po sklejeniu korony z pniem drzewa fragment skręconego drutu pokryłem szpachlą do drewna.

Po wyschnięciu szpachli do drewna, całość pomalowałem czarną farbą w sprayu.

Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 

Następne kroki to kilkukrotne pokrycie korony drzewa klejem kontaktowym w sprawu i zanurzenie całości w różnych posypkach modelarskich, aż do osiągnięcia satysfakcjonujących efektów.

Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 

Jako, że mają to być drzewka owocowe, to z green stuffu ulepiłem kulki, które umieściłem na włosiu z pędzla, ułatwi to później przyklejenie owoców do drzewa.

Po wyschnięciu green stuffu całość pokryłem szarym podkładem i pokolorowałem contrastami.

Obrazek 
Obrazek 

Po wyschnięciu przykleiłem owoce do drzew, a całość umieściłem w wyznaczonych miejscach na makietach.

Obrazek 
Obrazek 

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości