Zrodzony z fantastyki

trm
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Okulary antyrefleksyjne

czw kwie 23, 2020 9:50 am

Tak jak w temacie słyszałem że okulary z powłoką antyrefleksyjną w czasie pracy przed monitorem zapobiegają cześciowo zmęczeniu wzroku, pochłaniają szkodliwe dla oka promieniowanie itd a więc teraz pytanie ile jest w tym prawdy i czy warto kupic takie okulary

postur
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Re: Okulary antyrefleksyjne

czw kwie 23, 2020 2:11 pm

Warto. Ogólnie dobrze jest uświadomić sobie jak taka powłoka działa.  Chodzi tutaj o eliminację odbłysków światła. W ciągu dnia możesz nie orientować się jak na Ciebie to działa, jednak wieczorem będziesz odczuwał dość poważne zmęczenie oraz znużenie. Szczególnie częste jest to u osób, które pracują przed komputerem (bardzo często nie łącza bólu głowy oraz zmęczenia z niedobraniem odpowiednich szkieł).

Najlepiej jakbyś tutaj wykonał badanie wzroku i dopiero potem wybrał sobie odpowiednie szkła. Tak aby zdecydować się na najlepsze.  [ciach]
Ostatnio zmieniony pn maja 11, 2020 12:59 pm przez Lord Xan, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: usunięcie treści reklamowych

Awatar użytkownika
BulbaSaur
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Re: Okulary antyrefleksyjne

pt kwie 24, 2020 1:55 pm

Pracuję przy komputerze 8h dziennie i mogę powiedzieć, że takie okulary sprawdzają się dobrze. Czasami zdarza mi się zapomnieć założyć bo np zapomnę spakować do torby i wtedy czuję, że oczy męczą się bardziej.