Zrodzony z fantastyki

 
Lauv
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: ndz mar 26, 2017 9:47 pm

All flesh must be eaten

ndz mar 26, 2017 10:01 pm

Cześć,

ostatnio natchnęło mnie że super by było samemu przeżyć apokalipse zombie więc postanowiłem poszperać po necie za jakimś systemem do tego przystosowanym i znalazłem All flesh must be eaten. Jestem już w połowie ogarniania podręcznika by wiedzieć co z czym się je i nawet mam kilka pomysłów na potyczki. Natomiast ciągle gdzieś w tyle głowy męczy mnie fakt czy mimo tego że w podręczniku jest napisane czarno na białym że gra ta dąży do tego by gracze zostali zjedzeni da się pociągnąć dłuższą i zarazem ciekawą kampanie ? Bo ileż można ciągle biegać po żarcie/wode/lekarstwa do miasteczka/miast ? W końcu wypracuje się jakiś schemat i będzie to nudne. Oczywiście wiem że zombie i sam survival to tylko część tego co można wymyślić bo w końcu to ludzie są najniebezpieczniejsi ale też jaką intryge można stworzyć w społeczności składającej się z hm 10-15 osób ? Gdyby ktoś się mógł podzielić własnym doświadczeniem i mooże podsunąć jakiś pomysł byłbym bardzo wdzięczny.
 
Blinky
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: pn lut 18, 2019 8:11 pm

Re: All flesh must be eaten

ndz kwie 26, 2020 1:03 am

Hejka,

kilka lat po fakcie ale odpowiem. A więc polecam komiks i serial The Walking Dead o którym na bank już słyszałeś:)

No i całą tonę innych żródeł z filmów(Np. Resident Evil), komiksów, książek po nawet gry komputerowe. Zrobili tego tyle, że aż strach jak to zombie są popularną plagą naszych czasów.

Co do intrygi to jest trochę tego co się da zrobić, od budowania coraz większej społeczności i walki z innymi grupami, po mutujące zombie i ukryte plany twojej grupy, aż po pomysły z trochę horrorowym transhumanizmem. Jest też możliwość, że plaga ta jest tylko pierwszą możliwą plagą w stylu egipskim, po niej przyjdą następne, jeszcze gorsze. Albo można grać z kilka dekad w przyszłości jako pokolenie które dorosło z zombimi i przedstawić ich walkę o przetrwanie w kompletnie nowych warunkach. Zombie post apo.

Jest też podręcznik z AFMBE ''One of the Living'' który zajmuje się właśnie jak pociągnąć dłuższą kampanię. Jak zawsze jest to dobry produkt z tej linii imho.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości