Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Lord Xan
Administrator
Administrator
Posty: 603
Rejestracja: ndz gru 07, 2008 7:09 pm

[3.5] Broń psychiczna/Psychic

wt wrz 08, 2020 8:32 am

Cześć i czołem. 

W Expanded Psionics Handbook mamy specjalną cechę oręża psychic, które za bagatela 35 tys. sztuk złota nadaje zaklętej broni cechę skalującej się premii z usprawnienia, w oparciu o aktualną rezerwę punktów mocy właściciela. Opis mówi: In the hands of a nonpsionic creature, the weapon possesses the qualities of a nonmagical, nonpsionic masterwork weapon – czyli że w rękach istoty z zerem punktów mocy broń ta staje się niemagiczna.
Tylko czy na pewno? Zasady tworzenia magicznych (czy psionicznych) broni mówią jasno, że aby dodać specjalną cechę do broni lub pancerza, przedmiot ten musi mieć najpierw premię z usprawnienia +1.
Czy cecha psychic jest wyjątkiem od reguły i można ją nałożyć na niemagiczną, mwk broń? Brzmi jak RAI, ale nie napisali tego wprost i stoi to w sprzeczności z RAW. Nie podnieśli tego tematu w erracie podręcznika.
 
Awatar użytkownika
Kamulec
Administrator, Koordynator społeczności
Administrator, Koordynator społeczności
Posty: 2294
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:32 pm

Re: [3.5] Broń psychiczna/Psychic

wt wrz 15, 2020 6:13 pm

Główne pytanie jak dla mnie to "jaki jest koszt ulepszania dalej tej broni". Wydaje się, że możesz pozwolić, aby była ona bazowo niemagiczna, ale wtedy trzeba ustalić koszt dodania np. cechy ostrość. Czy  będzie to 2000 czy może 6000? Względem 35000 to niewiele, ale różnica rośnie z kolejnymi udoskonaleniami broni.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość