Zrodzony z fantastyki

trm
Użytkownik
Użytkownik

Okulary antyrefleksyjne

czw kwie 23, 2020 9:50 am

Tak jak w temacie słyszałem że okulary z powłoką antyrefleksyjną w czasie pracy przed monitorem zapobiegają cześciowo zmęczeniu wzroku, pochłaniają szkodliwe dla oka promieniowanie itd a więc teraz pytanie ile jest w tym prawdy i czy warto kupic takie okulary

postur
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Re: Okulary antyrefleksyjne

czw kwie 23, 2020 2:11 pm

Warto. Ogólnie dobrze jest uświadomić sobie jak taka powłoka działa.  Chodzi tutaj o eliminację odbłysków światła. W ciągu dnia możesz nie orientować się jak na Ciebie to działa, jednak wieczorem będziesz odczuwał dość poważne zmęczenie oraz znużenie. Szczególnie częste jest to u osób, które pracują przed komputerem (bardzo często nie łącza bólu głowy oraz zmęczenia z niedobraniem odpowiednich szkieł).

Najlepiej jakbyś tutaj wykonał badanie wzroku i dopiero potem wybrał sobie odpowiednie szkła. Tak aby zdecydować się na najlepsze.  [ciach]
Ostatnio zmieniony pn maja 11, 2020 12:59 pm przez Lord Xan, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: usunięcie treści reklamowych

Awatar użytkownika
BulbaSaur
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

pt kwie 24, 2020 1:55 pm

Pracuję przy komputerze 8h dziennie i mogę powiedzieć, że takie okulary sprawdzają się dobrze. Czasami zdarza mi się zapomnieć założyć bo np zapomnę spakować do torby i wtedy czuję, że oczy męczą się bardziej.

Donosek337
Użytkownik
Użytkownik

pn paź 12, 2020 12:38 pm

Zdecydowanie lepiej jest pracować w okularach z antyrefleksami. W moich starych okularach nie było tej powłoki i strasznie się oczy męczyły

trm
Użytkownik
Użytkownik

sob lis 21, 2020 10:07 am

Zakupiłem sobie wreszcie niedawno takie okulary oraz jestem zadowolony. Dodam, ze na początku chciałem kupić w jakimś salonie stacjonarnym, potem jednak porównałem sobie ceny oraz zdecydowałem się na zamowienie przez internet. NIe narzekam, cenowo bardzo korzystnie,  o wiele korzystniej niz stacjonarnie. Okulary sprawdzają się nieźle. Wiadomo, ze oczy nadal mnie pieką po wielu godzinach pracy, ale nie jest to takie pieczenie jak kiedyś. 

Awatar użytkownika
Aesthevizzt
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

ndz lis 22, 2020 10:29 am

Rozumiem, że wcześniej była wizyta u okulisty, aby określić wadę wzroku?