Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
gower
Redaktor Naczelny
Redaktor Naczelny
Posty: 1895
Rejestracja: śr kwie 11, 2007 2:04 pm

Re: Pytania, problemy i propozycje

śr sty 29, 2020 12:28 am

Masz na tej liście wyszukiwanie przecież. Jak wpiszesz "komiks", to zawęzi Ci wyniki.
 
radomir
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: czw sie 28, 2008 11:03 am

Re: Pytania, problemy i propozycje

pn mar 02, 2020 10:55 pm

Mam problem z materiałem do recenzji. Zgłosiłem się do:




Sherlock Holmes & Moriarty. KonfrontacjaKomiks2020-02-21radomir

ale jeszcze nic nie dostałem. Ile mniej więcej się czeka?
 
Awatar użytkownika
gower
Redaktor Naczelny
Redaktor Naczelny
Posty: 1895
Rejestracja: śr kwie 11, 2007 2:04 pm

Re: Pytania, problemy i propozycje

wt mar 03, 2020 12:44 am

W takiej sprawie najlepiej pisać od razu do szefa danego działu. Sprawdzę, co się stało.
 
Awatar użytkownika
gower
Redaktor Naczelny
Redaktor Naczelny
Posty: 1895
Rejestracja: śr kwie 11, 2007 2:04 pm

Re: Pytania, problemy i propozycje

śr mar 04, 2020 6:24 pm

@radomir
Wkrótce paczka do Ciebie ruszy, sorry za opóźnienie:)
 
Awatar użytkownika
Kaworu92
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 585
Rejestracja: pt sie 25, 2006 5:05 pm

Re: Pytania, problemy i propozycje

sob cze 06, 2020 11:16 pm

Hm, nie wiem czy to właściwy temat, ale...

Zauważyłem, że z strony glównej Poltera nie ma jak dowiedzieć się, że są nowe posty w obserwowanych tematach. Trzeba wejść w forum i dopiero wtedy widać. Czy dałoby jakoś zrobić, żeby nowe posty również się pokazywały w "obserwowanych" tak jak teraz się pokazują nowe komentarze i wersje tekstów? Choćby link do subskrypcji na forum z napisem "nowe posty" czy coś?
 
Awatar użytkownika
gower
Redaktor Naczelny
Redaktor Naczelny
Posty: 1895
Rejestracja: śr kwie 11, 2007 2:04 pm

Re: Pytania, problemy i propozycje

ndz cze 07, 2020 2:21 am

Niestety nie. Forum jest niemal całkowicie oddzielne od serwisu, to jest gotowy silnik, a nie nasz kod. Jedyną częścią wspólną są konta użytkowników. Taka integracja wymagałaby bardzo głębokiego wkopywania się w bazę danych forum tak naprawdę dla znikomego zysku.

Nowe posty w obserwowanych tematach pokazują się w forumowych powiadomieniach (przycisk dzwonka na górze). Więc dodawanie w Obserwowanych serwisu linku do forum tak naprawdę nic nie skróci.
 
Awatar użytkownika
Kaworu92
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 585
Rejestracja: pt sie 25, 2006 5:05 pm

Re: Pytania, problemy i propozycje

ndz cze 07, 2020 1:13 pm

Aha, rozumiem :-)

Hm, a istnieje możliwość zmiany emaila powiązanego z kontem? Bo widzę, że można wpisywać, ale niestety ta zmiana mi się nie zapisuje w moim profilu, nie wiem czemu?
 
Awatar użytkownika
gower
Redaktor Naczelny
Redaktor Naczelny
Posty: 1895
Rejestracja: śr kwie 11, 2007 2:04 pm

Re: Pytania, problemy i propozycje

ndz cze 07, 2020 4:24 pm

Tak, napisz mi na PW na jaki chcesz zmienić.
 
Awatar użytkownika
Kaworu92
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 585
Rejestracja: pt sie 25, 2006 5:05 pm

Re: Pytania, problemy i propozycje

sob lip 25, 2020 12:05 am

Hej ludki, tak sobie myślę... dałoby radę zrobić opcję wycentrowania obrazków domyślnie w edytorze Polterowych artykulów? Bo obecnie muszę wchodzić w źródło strony, znaleźć znacznik <p> z obrazkiem, dodać tam align="center"... i jak potem znowu coś chciałem zmienić, to mi align ucięło i od nowa musiałem takie rzeczy wpisywać :/ Jakby było opcja bezpośrednio z "managera zdjęć" - taj jak teraz można zrobić opływanie zdjęcia i nie trzeba się bawić w html -  to by było naprawdę fajnie... :-)
 
Awatar użytkownika
gower
Redaktor Naczelny
Redaktor Naczelny
Posty: 1895
Rejestracja: śr kwie 11, 2007 2:04 pm

Re: Pytania, problemy i propozycje

sob lip 25, 2020 2:00 am

@Kaworu
Nie musisz nic dopisywać. Po prostu ustawiasz kursor obok obrazka i wybierasz wycentrowanie na pasku formatowania.

PS. I nie dodawaj żadnego "align=center". Po pierwsze to jest przestarzała metoda pozycjonowania tekstu, a po drugie, edytor wyczyści taki atrybut przy najbliższej edycji.
 
Awatar użytkownika
Kaworu92
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 585
Rejestracja: pt sie 25, 2006 5:05 pm

Re: Pytania, problemy i propozycje

sob lip 25, 2020 3:22 am

Hm, nie wiedziałem że tak można zrobić, sprawdzę czy umiem :-)

EDIT: Yay, działa :3 Dzięki, nie wiedziałem, że tak można zrobić xD
 
colagos
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: czw lut 04, 2021 7:04 pm

Re: Pytania, problemy i propozycje

pt lut 05, 2021 5:30 pm

When I finally decide to abandon my life in civilization, my cottage will be close to the flux. Flux is a priority in finding the perfect place for me. Flux in the forest is like a different, better reality. Flux is very important because thanks to it we will be able to fish right in front of the house and we will find many applications for Flux I don't have a plan yet, but flux will be for sure!

 [color=#0563c1][size=100][font=Courier New, Courier New_EmbeddedFont, Courier New_MSFontService, monospace]https://odealo.com/games/trove/flux[/font][/size][/color]
Ostatnio zmieniony pt mar 26, 2021 8:35 pm przez colagos, łącznie zmieniany 3 razy.
 
Awatar użytkownika
gower
Redaktor Naczelny
Redaktor Naczelny
Posty: 1895
Rejestracja: śr kwie 11, 2007 2:04 pm

Re: Pytania, problemy i propozycje

pt lut 05, 2021 7:57 pm

@colagos
Ograniczenia forum sprawiają, że awatar może mieć maksymalnie 80px wysokości i szerokości oraz maksymalnie 10 KB. Przed chwilą sprawdziłem, powinno działać.

Zawsze możesz też jednak zmienić awatar po stronie serwisu, tam nie ma takich ograniczeń: https://secure.polter.pl/user/update. Daj znać, czy się udało:)
 
Awatar użytkownika
Kaworu92
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 585
Rejestracja: pt sie 25, 2006 5:05 pm

Re: Pytania, problemy i propozycje

pt mar 05, 2021 4:56 pm

Hej ;-)

Włąsnie wrzuciłem newsa o baaaaardzo dużej ilości książek w Humble Bundle i chyba wszystko będę musiał otagować, każdą jedną ksiązkę. W związku z tym taka pytanio-propozycja z mojej strony - czy dałoby radę tak zrobić, by pole wpisywanie tagów miało więcej niż jedną linię i by po jego całkowitym wypełnieniu nowe rzeczy pojawiały się na dole, a nie po prawej stronie? Przy większej ilości tagów takie rozwiązanie by pomogło w ogarnaniu tego wszystkiego.

Tak tylko mówię, zrobicie co uznacie za odpowiednie ;-)
 
Awatar użytkownika
Exar
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 479
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 9:01 am

Re: Pytania, problemy i propozycje

ndz sie 01, 2021 7:32 am

Pomysły, które pomogą usprawnić prace redakcyjne.
1. W Wieściach przydałoby się mieć przyciski: "zagłosuj", "zagłosuj i pokaż kolejny". Ostatnio dość intensywnie redaguję wieści i taki przycisk oszczędziłby cenne sekundy (zwłaszcza, gdy tak jak dzisiaj wieści jest 15 i trzeba szukać kolejnej).
2. W edytorze tekstu przydałby się przycisk zamieniający wszystkie - na – (taki find and replace lub find and replace all). Widzę, że nie tylko ja mam problem z tym znakiem.
 
Awatar użytkownika
Kaworu92
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 585
Rejestracja: pt sie 25, 2006 5:05 pm

Re: Pytania, problemy i propozycje

wt sie 10, 2021 1:40 pm

Witam ;-)

Mam taką w sumie pytanio-propozycję, mianowicie, ciekawi mnie bardzo, czy można by wprowadzić możliwość wymieniania Polterszotnów na ebooki w dodatku do książek drukowanych? Dużo mam Poltersztonów, a niestety, osiągnąłem limit miejsca na półce i zdolność wymieniania sztonów na produkty cyfrowe bardzo by mnie ucieszyła. Wiem, że Gandalf sprzedaje również ebooki, więc... może jakaś współpraca w tym zakresie? Czy to raczej nie byłoby możliwe? (: <)
 
Awatar użytkownika
gower
Redaktor Naczelny
Redaktor Naczelny
Posty: 1895
Rejestracja: śr kwie 11, 2007 2:04 pm

Re: Pytania, problemy i propozycje

wt sie 10, 2021 6:05 pm

Nie, nie byłoby to możliwe. Sztony można wymieniać na rzeczy, które mamy w naszym magazynie. Nie jesteśmy sklepem ebookowym, więc nie mamy leżących sobie ebooków.
 
Awatar użytkownika
Exar
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 479
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 9:01 am

Re: Pytania, problemy i propozycje

wt sie 10, 2021 7:03 pm

A co do innych sugestii: jest jakaś szansa od czasu do czasu zobaczyć podsumowanie co zostało/zostanie/nie zostanie zrobione?

@Kaworu pamiętaj o polterświętach:)
 
Awatar użytkownika
gower
Redaktor Naczelny
Redaktor Naczelny
Posty: 1895
Rejestracja: śr kwie 11, 2007 2:04 pm

Re: Pytania, problemy i propozycje

śr sie 11, 2021 12:57 am

@Exar
Sorry, nie zauważyłem wcześniejszego pytania.

1. Raczej nie będziemy tego zmieniać, w tej chwili w większości działów prawie wszystkie wieści wchodzą poprzez wymuszanie publikacji, a nie zbieranie głosów.

2. Już jakiś czas temu wprowadziliśmy zmianę, przez którą wpisanie "-" w edytorze automatycznie zamienia go na "–". Więc jeśli wciąż gdzieś są łączniki, to znaczy, że ktoś musiał je napisać w zewnętrznym edytorze i skopiować, a to już trudno usprawiedliwiać.
 
Awatar użytkownika
Exar
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 479
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 9:01 am

Re: Pytania, problemy i propozycje

sob sty 29, 2022 12:08 pm

Po notce o zmianach na polteru udało się zebrać kilka pomysłów. Chciałbym je podzielić na te proste w realizacji+duży zysk, trudne+duży zysk, proste+mały zysk i trudne+mały zysk. Pierwszy rzut pomysłów, niezbyt trudnych moim zdaniem a potencjalnie mających duży wpływ na zwiększenie zaangażowania. W nawiasach osoba, którą widziałbym za bycie odpowiedzialną - proszę o potwierdzenie, czy się zgadzacie bycie "szefami" tematu. Gower, niektóre rzeczy wymagają zmian w systemie poltera, będę wdzięczny jakbyś mógł się odnieść do tych pomysłów czy są realizowalne.

Łatwe/szybkie + potencjalnie duży zysk

  1. [size=100][size=100][Gower] Sztony za polecajki notek blogowych. 1 polecenie: 2 sztony (a może 1 szton?)[/size][/size]
  2. [size=100][size=100][Kamulec z racji bycia koordynatorem społeczności? Ktoś chętny - mogę zapytać na blogu? Jak ani Kamulec, ani nikt, to Exar] Opiekun facebooka - człowiek, który wie co i kiedy jest publikowane, lajkuje komentarze, odpowiada na nie (tylko jeśli autorzy tekstów nie mają kont na fejsie)[/size][/size]
    side-quest: zobaczyć, kto z redaktorów może/chce odpowiadać na swoje teksty i zrobić listę
  3. [Gower? Exar?] Promocja artykułów o sztonach - na początek 1 raz na facebooku i polterze - jako artykuł (“Czemu warto publikować na polterze?”)
  4. [Gower] Automatycznie zaznaczone poleObserwujdla autorów blogów i tekstów (czyli ktoś odpowiada na tekst autora - autor dostaje PM)
  5. [Gower] Więcej pozycji w sekcji “Komentowane” - bo aktualnie ludzie zaczęli komentować i 10 pozycji to trochę mało.
  6. [Gower? Kamulec? Aesthevizzt? Exar?] nawiązanie relacji z blogerami, że u nas też można i można hajsy wygrać w konkursie i że można blogować - ale poczekajmy na realizację/odrzucenie punktu 1]
 
Awatar użytkownika
gower
Redaktor Naczelny
Redaktor Naczelny
Posty: 1895
Rejestracja: śr kwie 11, 2007 2:04 pm

Re: Pytania, problemy i propozycje

pn sty 31, 2022 12:20 am

  1. Nie możemy tego zrobić. Polecenia notek blogowych są co do zasady odwracalne, a raz wręczone Sztony nie mogą być usunięte.
  2. Jeśli chciałbyś się zająć naszym Facebookiem, to oczywiście nie mam nic przeciwko
  3. Pomyślę
  4. Każdy autor może to sobie ustawić w ustawieniach profilu, opcja "Automatycznie śledź komentarze"
  5. Tutaj chodzi o miejsce, nie możemy powiększyć tego boksu, bo zajmowałby za dużo przestrzeni. Ale mógłbym dodać podstronę zbierającą ostatnie komentarze i dodać link do niej w boksie
  6. Ja odzywam się zawsze do każdej nowej osoby, która zaczyna regularnie pisać ciekawe rzeczy na blogu; na razie nikt nie był zainteresowany współpracą redakcyjną
 
Awatar użytkownika
Exar
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 479
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 9:01 am

Re: Pytania, problemy i propozycje

pn sty 31, 2022 12:20 pm

Ad 1. A masz może jakiś inny pomysł na realizację nagradzania blogerów sztonami?
Ad. 2. Nie bardzo umiem, ale i tak miałeś mi kiedyś dać dostęp do konta, więc jakbyś mógł to mi daj, najlepiej z krótkim poradnikiem, jeśli taki istnieje.
Ad 4. Ok, wrzucę prośbę na forum redakcyjne, jeśli sytuacja będzie się powtarzać to dam znać i będziemy działać (chodzi mi o teksty z komentarzami bez odpowiedzi).
Ad 6. Chodzi o zewnętrzne blogi.
 
Aesthevizzt

pn sty 31, 2022 4:55 pm

.
Ostatnio zmieniony czw lis 30, 2023 3:05 pm przez Aesthevizzt, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Kaworu92
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 585
Rejestracja: pt sie 25, 2006 5:05 pm

Re: Pytania, problemy i propozycje

pt lut 04, 2022 5:42 pm

Hm... nie chciałbym Wam psuć burzy mózgów czy coś, ale... co, jeśli będą ludzie, którzy będą dawali polecajki tylko po to, by mieć sztony? Inne aktywności sztonowe wymagają wysiłku i czasu, ale tutaj...
 
Aesthevizzt

Re: Pytania, problemy i propozycje

pt lut 04, 2022 5:58 pm

.
Ostatnio zmieniony czw lis 30, 2023 4:34 pm przez Aesthevizzt, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Kaworu92
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 585
Rejestracja: pt sie 25, 2006 5:05 pm

Re: Pytania, problemy i propozycje

pt lut 04, 2022 8:32 pm

Ah, dobra, nie zrozumiałem, sorka xD
 
Awatar użytkownika
Exar
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 479
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 9:01 am

Re: Pytania, problemy i propozycje

ndz lut 06, 2022 8:26 pm

I jak tam, jest jakiś pomysł na nagradzanie blogerów? Duży ruch od nowego roku, warto kuć żelazo...
 
Awatar użytkownika
Kaworu92
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 585
Rejestracja: pt sie 25, 2006 5:05 pm

Re: Pytania, problemy i propozycje

pn lut 07, 2022 1:13 pm

Mogę się znowu wtrącić...? ;-)

Możemy zachować "lajkowanie i delajkowanie", a jednocześnie nagradzać blogerów :-) Za każdym razem, gdy ktoś da lajka danej osobie, nick lajkującego (jego ID?) powinien trafiać na listę stworzoną dla danej notki blogowej. Nawet jeśli potem zdelajkuje i ponownie polajkuje, jeśli będzie już na danej liście, to wtedy nie naliczy się ponownie premia w Sztonach, a przy delajkowaniu... no cóż, może po prostu nic się nie stać? Bo przecież nie odejmiemy tych 2 Poltersztonów, co nie? ;-)

Co myślicie? ;-)
 
Awatar użytkownika
Exar
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 479
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 9:01 am

Re: Pytania, problemy i propozycje

pn lut 07, 2022 6:35 pm

Można też zrobić "budżet" - każdy uzyszkodnik ma np. 5 sztonów na miesiąc na obdarowywanie blogowiczów. Może, ale nie musi komuś dać. Do ustalenia czy one się kumulują czy przepadają na koniec miesiąca.
 
Awatar użytkownika
gower
Redaktor Naczelny
Redaktor Naczelny
Posty: 1895
Rejestracja: śr kwie 11, 2007 2:04 pm

Re: Pytania, problemy i propozycje

śr lut 09, 2022 10:02 pm

@Exar
Istnieje już możliwość nagradzania blogerów Sztonami, przycisk jest pod każdą notką. I moim zdaniem to jednak znaczenie lepsze rozwiązanie niż Sztony generujące się "z powietrza". W tym momencie jedynym "emitentem" Sztonów jest redakcja serwisu – nowe Sztony trafiają do obiegu na skutek publikacji, które przeszły przez proces redakcji, albo są przyznawane jako nagrody w konkursach. Nagradzanie autorów notek za polecajki tworzyłoby odrębną metodę tworzenia nowych Sztonów, podatną na manipulację, co przy względnie niewielkiej liczbie Sztonów w użyciu i względnie dużej sile nabywczej (Aukcje) jest proszeniem się o kłopoty.

Blogi są w założeniu dla ich autorów, są ich platformą wyrażania myśli. Natomiast jakość serwisu tworzą publikacje w części redakcyjnej. Uważam więc, że istotniejsze jest zachęcanie autorów właśnie do pisania newsów czy artykułów, również w formie felietonów czy innej publicystyki.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości